راهپیمایی با مشعل به مناسبت گرامیداشت سالروز کشتار ارامنه در امپراتوری عثمانی

حدود ۱۰ هزار تن از مردم ارمنستان که مشعل در دست داشتند یکشنبه شب به مناسبت گرامیداشت سالروز “کشتار ۱.۵ میلیون تن از ارامنه در ترکیه عثمانی” در بیش از یک قرن پیش، به خیابان‌های ایروان آمدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این راهپیمایی از یکی از میادین مرکزی ایروان به سمت ... راهپیمایی با مشعل به مناسبت گرامیداشت سالروز کشتار ارامنه در امپراتوری عثمانی

ادامه

آذربایجان, ارمنستان, ترکیه, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, نسل کشی

رایزنی باکو با واشنگتن درباره تنش با ارمنستان

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در ملاقات با مقام آمریکایی آخرین تحولات در منطقه و تنش با ارمنستان را مورد بحث و بررسی قرار داد. به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار با مشاور ارشد آمریکا روند عادی سازی و توافق صلح با ارمنستان را مورد بحث قرار داد. در بیانیه ... رایزنی باکو با واشنگتن درباره تنش با ارمنستان

ادامه

آذربایجان, آمریکا, اتحادیه اروپا, جنوب شرق اروپا, روسیه, شرق اروپا, شمال غرب آسیا, قفقاز

مقام روسی: آنگلوساکسون‌ها در پس فراخوان‌ها برای ایجاد ناامنی در شمال قفقاز هستند

نیکلای پاترشوف دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه گفت: آنگلوساکسون‌ها و همدستان آنها عامل تحریک اعتراضات گسترده و حملات تروریستی در شمال قفقاز هستند. به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری تاس، نیکلای پاترشوف که در یک نشست امنیتی در منطقه فدرال قفقاز شمالی صحبت می‌کرد، با بیان این مطلب افزود: امروز برای تحریک رفتار ... مقام روسی: آنگلوساکسون‌ها در پس فراخوان‌ها برای ایجاد ناامنی در شمال قفقاز هستند

ادامه

امنیتی, تروریسم, جنوب شرق اروپا, روسیه, شمال غرب آسیا, صلح, قفقاز

تبادل آتش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان چند کشته و مجروح برجای گذاشت

نیرو‌های نظامی باکو و ایروان در منطقه مرزی بار دیگر به روی یکدیگر آتش گشودند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هر دو مدعی مالکیت بر منطقه قره باغ هستند. این ادعا در نهایت به جنگ خونین میان دو طرف انجامید که در نهایت باکو توانست با تحمیل توافقی به ایروان، به میزان ... تبادل آتش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان چند کشته و مجروح برجای گذاشت

ادامه

آذربایجان, ارمنستان, اوکراین, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا, قفقاز

وزیر خارجه آذربایجان به اسرائیل رفت

وزیر خارجه اسرائیل در پیامی توئیتری خبر داد که «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به اسرائیل سفر کرده است. رسانه‌های جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری ترند، روز چهارشنبه (امروز) از سفر جیحون بایراموف وزیر خارجه این کشور به فلسطین اشغالی خبر دادند. «الی کوهن» وزیر خارجه اسرائیل در صفحه توئیتر خود تصویری از دیدار ... وزیر خارجه آذربایجان به اسرائیل رفت

ادامه

آذربایجان, اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر

پایان نشست سه جانبه مسکو / نقشه راه ایران، روسیه و سوریه

نشست سه جانبه محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه با تاکید بر همگرایی سه کشور در ادامه مبارزه با تروریسم و تعیین راهکارهای آن پایان یافت.

 

نشست سه جانبه محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و ولیدالمعلم وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه با تاکید بر همگرایی سه کشور در ادامه مبارزه با تروریسم و تعیین راهکارهای آن پایان یافت.

 

لاوروف میزبان این نشست گفت: ایران، سوریه و روسیه در مذاکرات سه جانبه گام های لازم را برای مبارزه با تروریسم تعیین کردند.
وزیر خارجه روسیه گفت: سه کشور همچنین بر آمادگی مشترک برای انجام کارهای لازم با هدف مقابله با تروریسم در سوریه تاکید کردند.
لاوروف اصلی ترین محور این نشست را برخورد قاطع و کارآمد با تروریسم به ویژه در سوریه اعلام کرد.

 

وزیر خارجه روسیه هچنین بررسی جزئیات اوضاع سوریه از جمله کمک های انسان دوستانه و راههای جلوگیری از تجهیز و تسلیح تروریست ها را از محورهای مذاکرات سه جانبه اعلام کرد.

 

ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز با تاکید بر ادامه همگرایی سه جانبه با روسیه و دمشق برای مبارزه با تروریسم، بر لزوم شکل گیری اراده فراگیر بین المللی به منظور برخورد کارآمد با این پدیده تاکید کرد.
وی همچنین با ضروری خواندن قطع حمایت از گروههای تکفیری تاکید کرد: راه حل سیاسی بحران سوریه با مذاکره طرفین ممکن است تا به این بحران پایان داده شود.

 

ولیدالمعلم وزیر خارجه سوریه نیز اظهار کرد: آمریکا هیچ تعاملی برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه انجام نمی دهد.
وی افزود: توافق اخیر بین آمریکا و روسیه (۱۹ شهریورماه – ژنو) ناکام ماند. واشنگتن علاقه مند به حل بحران نیست و فقط برای تامین منافع خود و کشورهای منطقه (متحد ضدسوری آمریکا) اقدام می کند.

 

لازم به یادآوری است که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و سرگئی لاوروف همتای روسی وی پیش از این نشست، اوضاع سوریه، مبارزه با تروریسم در این کشور، شرایط منطقه و همچنین راههای گسترش روابط دو جانبه را در مسکو بررسی کردند. در این مذاکرات که امروز (جمعه) با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد، تقویت و گسترش راهبرد تهران، مسکو و دمشق در مبارزه با تروریسم مورد بررسی قرار گرفت.

 

لاوروف در آغازاین دیدار گفت: محور نشست سه جانبه امروز (جمعه) نیز که با حضور وزیر خارجه سوریه در مسکو برگزار می شود، برخورد بی اغماض با تروریست های ضدسوری است.بی شک توجه و تمرکز عمده امروز ما بر موضوع سوریه و تاکید بر مبارزه جدی و بدون اغماض با تروریست ها است.
وی افزود: در مذاکرات دوجانبه و نشست سه جانبه، جزئیات اوضاع سوریه از جمله کمک های انسان دوستانه و راههای جلوگیری از تجهیز و تسلیح تروریست ها را بررسی می کنیم.

 

وزیر امورخارجه روسیه همچنینن محورهای دیگر مذاکرات دو جانبه با همتای ایرانی خود را اجرایی شدن توافق های رئیسان جمهوری دو کشور در نشست چندی پیش در باکو، آماده سازی مقدمات برگزاری پنجمین نشست سران کشورهای ساحلی خزر و نهایی کردن کنوانسیون این دریا اعلام کرد.