هشدار جنگنده‌های چین به هواپیمای گشت دریایی آمریکا

ارتش چین روز چهارشنبه از رصد یک هواپیمای گشت دریایی آمریکا بر فراز تنگه تایوان و هشدار به آن خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش چین روز چهارشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور به یک هواپیمای گشت نیروی دریایی آمریکا که بر فراز تنگه تایوان پرواز می‌کرد، هشدار دادند. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، ... هشدار جنگنده‌های چین به هواپیمای گشت دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, چین, شرق آسیا, صلح, گزارش, هندو پاسیفیک

مخالفت سناتور ترقی‌خواه آمریکا با کمک مالی به اسرائیل

برنی سندرز،‌ از چهره‌های مشهور ترقی‌خواه سنای آمریکا با غیراخلاقی خواندن رویکرد کابینه اسرائیل در غزه و نقض قوانین بین‌المللی توسط این رژیم،‌ به ارسال ده‌ها میلیارد دلار کمک مالی کشورش به اسرائیل برای ادامه این جنگ اعتراض کرد. به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از تارنمای آمریکایی هیل وابسته به کنگره این کشور،‌ سناتور برنی ... مخالفت سناتور ترقی‌خواه آمریکا با کمک مالی به اسرائیل

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, جهان, فلسطین

سنای آمریکا پیشنهاد کمک به اوکراین را رد کرد

پیشنهاد کاخ سفید برای تامین کمکی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار برای اوکراین در مجلس سنا با شکست مواجه شد و نتوانست ۶۰ رای مورد نیاز را برای تصویب کسب کند. به گزارش ایسنا، طبق رای‌گیری انجام شده در مجلس سنا، پیشنهاد کمک اضطراری به کی‌یف با ۴۹ رای موافق در برابر ۵۱ رای مخالف ... سنای آمریکا پیشنهاد کمک به اوکراین را رد کرد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

قرارداد جدید؛ دسترسی آمریکا به پایگاه‌های نظامی سوئد آزاد می‌شود

دولت سوئد توافقی با واشنگتن امضا کرده که در صورت اجراشدن دسترسی آمریکا به پایگاه‌های نظامی سوئد آزاد می‌شود. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، طبق مفاد «توافق همکاری دفاعی» جدید بین آمریکا و سوئد، دولت آمریکا اجازه دسترسی به به تأسیسات نظامی در ۱۷ مکان در سراسر خاک سوئد را خواهد داشت. متن ... قرارداد جدید؛ دسترسی آمریکا به پایگاه‌های نظامی سوئد آزاد می‌شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, خبر, سوئد, شمال اروپا, ناتو

رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

رئیس‌جمهوری سابق ایرلند گفت برای آمریکا خوب نیست که با این حد از کشتار شناخته شود. به گزارش ایسنا، مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به حمایت‌های نظامی واشنگتن از اسرائیل گفت اینکه آمریکا را با این حجم از کشتار بشناسند، برای ایالات متحده خوب نیست. رابینسون که ... رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, ایرلند, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فلسطین

واشنگتن پست؛ شکست تمام عیار آمریکا در مبارزه با کرونا

یک رسانه آمریکایی از شکست کامل دولت ترامپ در مقابله با کرونا خبر داد و بازگشایی فعالیت های اقتصادی در این کشور با توجه به افزایش آمار مبتلایان به این ویروس قاتل را زیر سئوال برد.

 

به گزارش  مهر ، روزنامه واشنگتن پست در مطلبی با اشاره به شکست کامل آمریکا در مبارزه با شیوع کرونا آورده است: کارشناسان امور بهداشتی در بیشتر کشورهایی که در کاهش تعداد آمار ابتلا به کرونا، موفق عمل کرده‌اند از افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا نگران هستند و این پرسش را مطرح می‌کنند که دلایل اصرار واشنگتن بر بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی و نادیده گرفتن توصیه‌های دانشمندان چیست؟

 

این رسانه آمریکایی به نقل از «سواکسی ویلز» متخصص بیماری‌های واگیر دانشگاه اوکلند در نیوزیلند -یعنی کشوری که در کاهش موارد ابتلا به کرونا و رساندن آن به صفر موفق عمل کرده-نوشته است: احساس می‌کنم که آمریکا امید خود را برای مقابله با ویروس از دست داده است. نمی‌توان تصور کرد که چگونه می‌توان به سرکار رفت در حالی که تو می‌دانی که محل کار امن نیست (اشاره به بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا با وجود شیوع گسترده کرونا). اینکه اوضاع چگونه به پایان خواهد رسید، دشوار است زیرا افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا، مصیبت بار خواهد بود.

 

واشنگتن پست در ادامه می‌نویسد: اقدامات چین طی هفته گذشته به شکل آشکاری با اقدامات آمریکا در تناقض بوده است؛ زیرا مقامات پکن برخی مناطق را در پایتخت چین پس از مشاهده موارد جدید ابتلا به کرونا بسته‌اند و آزمایش همگانی شروع کرده و محدودیت‌هایی برای سفر ایجاد کرده‌اند در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با وجود افزایش شمار مبتلایان به کرونا، اعلام کرده است که آمریکا مجدداً تعطیل نخواهد شد.

 

این رسانه آورده است: برخی از تحلیلگران اروپایی از شیوه واکنش آمریکا به شدت بیمناک هستند به طوری که سایت رادیو آلمان گزارشی با عنوان آیا آمریکا از جنگ با ویروس کرونا دست کشیده است؟ را نوشته است. یک رسانه سوئیسی معروف هم از افزایش آمار ابتلا به کرونا در آمریکا گزارش داده است. تحلیلگران اروپایی از سواحل شلوغ در آمریکا حرف می‌زنند.

 

واشنگتن پست نوشته است: کارشناسان امور بهداشتی میان افزایش شمار مبتلایان و نادیده گرفتن توصیه‌های دانشمندان از سوی کاخ سفید ارتباط قائل شده‌اند به طوری که توماس جرلینگر استاد علوم بهداشتی در دانشگاه بیله فیلد می‌گوید که دانشمندان به ارزیابی مناسب اوضاع به شکل زودهنگام در آمریکا رسیدند اما این در قالب برنامه کاری سیاسی (از سوی دولت آمریکا) درنیامد.

 

این رسانه آمریکایی در پایان می‌نویسد: واقعیت قابل توجه این است که برخی کشورهای اروپایی موفق به کاستن از شدت شیوع کرونا به سبب پژوهش و مطالعات آمریکایی به ویژه در زمینه استفاده از ماسک در اماکن عمومی و دیگر اقدامات شدند اما خود آمریکا به شکل خوبی این اقدامات را اجرا نکرد. کارشناسان در تیم کاخ سفید که مسئولیت مبارزه با بیماری را دارند الگوهایی را برگزیدند که به شکل اساسی با حجم و میزان مشکل همخوانی ندارد و واکنش دولت ترامپ به بیماری نمایانگر، برداشت دانشمندان نیست.

ایندپندنت؛ اولین پیروزی برای معترضان به نژادپرستی پلیس نیویورک

اندرو کومو، فرماندار نیویورک، قانون جدید اصلاحات در ساختار پلیس را امضا کرد که به موجب آن گرفتن گردن (chokeholds)‌ متهمان (هنگام بازداشت) ممنوع شده است. 

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر

جلوگیری از اخراج ۷۰۰ هزار پناهجو، با رای دیوان عالی آمریکا علیه دولت ترامپ

دیوان عالی آمریکا در حکمی طرح دولت ترامپ را برای لغو قانونی در حمایت از کسانی که در کودکی به صورت غیرقانونی به این کشور آورده شده‌اند، رد کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, پناهجویی, جهان, حقوق بشر, خبر, قضایی

نقطه عطف تاریخی؛ ترامپ از فرمانروایی نظامی خبر می‌دهد، کشور به جانب فاشیسم چرخش می‌کند!

رئیس‌جمهور دونالد ترامپ پس از حملهٔ سربازان به معترضان در پارک لافایت واشنگتن از آنان سان می‌بیند چندان که توانست  دوشنبه اول ژوئن/۱۲ خردادماه، از کلیسای سنت جان دیدن کند (پاتریک سمانسکی، آسوشیتدپرس).

ادامه

المان, امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, مقاله