هشدار روسیه به انگلیس: جلوی هرگونه تجاوز را خواهیم گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه شب به وقت تهران به انگلیس درباره پرواز برنامه‌ریزی شده هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز خاک روسیه هشدار داد.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, انگلستان, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, شرق اروپا, غرب اروپا

جنگ هسته‌ای آمریکا-روسیه بیش از ۵ میلیارد نفر را خواهد کشت

براساس مطالعه‌ای جدیدی که در ژورنال “نیچر فود” منتشر شد، جنگ هسته‌ای تمام عیار میان روسیه و ایالات متحده می‌تواند منجر به قحطی جهانی شود و تقریبا دو سوم از جمعیت جهان را از بین ببرد.

ادامه

اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, پاکستان, جهان, حقوق بشر, خلع سلاح هسته‌ای, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, هندوستان

نماینده روسیه؛ سربازان سابق افغانستان امروز برای اوکراین می‌جنگند

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان امروز (سه‌شنبه) گفت: تعدادی از نیروهای ویژه سابق افغانستان در اوکراین به خدمت گرفته شده‌اند.

ادامه

ازبکستان, اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تاجیکستان, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, گزارش

همسر زلنسکی: از اسرائیل الگوبرداری می‌کنیم

«اولنا زلنسکا» همسر رئیس‌جمهور اوکراین در اظهاراتی اسرائیل را «منبع الهام‌بخش استقامت» برای کی‌یف دانست.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در مصاحبه با شبکه ۱۲ اسرائیل مدعی شد: «اغراق نیست اگر بگوییم تجربه گذشته اسرائیل الهام‌بخش شهروندان اوکراینی است».

 

در حالی که جنایات و اشغالگری اسرائیل علیه مردم فلسطین بارها به تایید نهادهای بین‌المللی رسیده، زلنسکا در این مصاحبه مدعی شد: «ما توان و قدرت استقامت اسرائیلی‌ها را در شرایط دشواری که اسرائیل برای سال‌ها در آن قرار داشته، می‌بینیم. استقامت شما برای ما الگو است».

 

به نوشته «تایمز اسرائیل»، زلنسکا در خصوص کمک‌های اسرائیل به اوکراین هم اظهارنظر کرد و گفت که کشورش از همه کمک‌هایی که می‌تواند دریافت کند، به ویژه از کمک اسرائیل در درمان زخمی‌های اوکراینی قدردانی می‌کند.

 

همسر زلنسکی پس از هفته‌ها مخفی شدن و تغییر مکان بعد از آغاز جنگ، در هفته‌های اخیر بارها در انظار عمومی ظاهر شده و هفته گذشته در کنگره ایالات متحده برای جلب حمایت غرب سخنرانی کرد.

 

زلنسکی یهودی‌الاصل است و روابط عمیقی با مقامات و ثروتمندان صهیونیست دارد و از ابتدای بحران اوکراین، روابطش با تل‌آویو نزدیکتر شده است؛ این باعث شده روابط اسرائیل و روسیه به دلیل جانبداری تل‌آویو از کی‌یف و اتهام‌زنی به مسکو، پرتنش شود.

 

موضع تل‌آویو در مخالفت با روسیه و در قالب اظهارات «یائیر لاپید» نخست‌وزیر اسرائیل و دیگر مقامات کابینه در راستای حمایت از اوکراین، نارضایتی‌های مسکو را افزایش داده است. چندی پیش، وزارت دادگستری روسیه از یکی از دادگاه‌های این کشور خواست تا فعالیت‌های آژانس یهود در این کشور را متوقف کند زیرا مدارکی وجود دارد که نشان ‌می‌داد این آژانس قوانین کشور روسیه را نقض کرده است.

 

در پی اعلام این امر، یک هیأت اسرائیلی پنجم مرداد ماه جاری (۲۷ ژوئیه) برای بررسی موضوع آژانس یهود «سخنوت» به مسکو سفر کرد که طبق گزارش رسانه‌های عبری، مذاکرات مسکو – تل‌آویو در خصوص تنش‌های ایجاد شده بر سر آژانس یهود بی‌نتیجه بوده است.

از تایوان تا سان‌فرانسیسکو؛ اعتراضات گسترده علیه سفر پلوسی + فیلم

از سان‌فرانسیسکو در آمریکا تا هنگ‌کنگ و تایوان، اعتراضات گسترده‌ای علیه سفر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان انجام گرفته است.

ادامه

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا, فیلم, هنگ کنگ

هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه را از جنگ اوکراین منحرف خواهد کرد

اتحادیه اروپا نگران است که هرگونه درگیری میان چین و تایوان توجه واشنگتن را از کی یف منحرف کند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, بلژیک, تایوان, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, ناتو

صدر اعظم پیشین آلمان: کرملین به دنبال مذاکره برای خاتمه جنگ است

گرهارد شرودر گفت که روسیه به دنبال مذاکره برای یافتن راه حل پایان جنگ اوکراین است و توافق اخیر برای از سرگیری صادرات غلات اوکراین می‌تواند الگویی موفقیت آمیز در این مسیر باشد.

ادامه

اروپا, المان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, گزارش, ناتو