افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دانش, فقر, محیط زیست

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

هر ۱۵ ثانیه یک نفر در اثر ویروس کرونا در جهان می‌میرد

طبق داده‌های دو هفته گذشته تقریبا در هر ۲۴ ساعت ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. این عدد در هر ساعت به ۲۴۷ فوتی می‌رسد

 

بنا به گزارش یورو نیوز، شمار کشته‌شدگان در جهان در پی ویروس کرونا در روز چهارشنبه ۵ اوت، فراتر از ۷۰۰ هزار نفر رفت. طبق این آمار کشورهای ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک بیشترین سهم جان باختگان را به خود اختصاص داده‌اند.

 

بر اساس محاسبات خبرگزاری رویترز طبق داده‌های دو هفته گذشته تقریبا در هر ۲۴ ساعت ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. این عدد در هر ساعت به ۲۴۷ فوتی می‌رسد. بر این اساس در هر ۱۵ ثانیه یک نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهد.

 

تعداد بالای مرگ و میر در اثر ویروس کرونا در جهان و به ویژه ایالات متحده در حالی به چنین نمودار نگران کننده‌ای رسیده که دونالد ترامپ، در پاسخ به جان باختن افراد در اثر ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد: «بله آنها در حال مرگ هستند. این درست است اما همینه که هست. این بدان معنی نیست که ما هر کاری که می‌توانستیم را انجام ندادیم، این یک طاعون وحشتناک است و ما تا جایی که می‌توانیم آن‌را کنترل کرده‌ایم.»

 

تاکنون بیش از ۱۶۰ هزار نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. علاوه بر این، طبق آمار رسمی حدود ۵ میلیون نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

 

در برزیل، دیگر کشوری که تعداد مرگ و میر بر اثر ابتلا به این ویروس بالا است، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور از ابتدا با قوانین محدود کننده و قرنطینه سراسری مخالف بود. آقای رئیس جمهور به همراه چند تن از اعضای کابینه او در نهایت به این ویروس مبتلا شدند.

 

تا کنون ۹۶ هزار و ۹۶ نفر در برزیل بر اثر بیماری کووید-۱۹ درگذشته‌اند. علاوه بر این بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

 

علاوه بر این کشورها، رشد میزان آلودگی ویروس کرونا در سطح جهان به سطح نگران کننده‌ای رسیده‌است. در بسیاری از کشورهای جهان که تصور می‌شد توانسته‌اند ویروس کرونا را کنترل کنند، اخیرا حد نصاب‌های جدیدی از میزان ابتلا و جان باختن در یک روز بر اثر بیماری کووید-۱۹ به ثبت رسیده است. این آمار بیش از گذشته تصور نزدیک بودن پایان کرونا در آینده نزدیک را با تردید رو به رو ساخته است.

 

کشورهایی چون استرالیا، ژاپن، هنگ کنگ، بولیوی، سودان، بلغارستان، بلژیک، ازبکستان، ایران و اسرائیل همگی اخیرا با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا رو به رو شده‌اند.

 

تاکنون بیش از ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند و از این تعداد تا ظهر روز چهارشنبه ۵ اوت، ۷۰۴ هزار و ۷۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

رادیو چین؛ سرقت نفت سوریه توسط آمریکا با سوءاستفاده از بحران ۹ ساله

بر همگان روشن است آمریکا که نیروهای نظامی خود را به بهانه دفاع از میادین نفتی به آن مناطق کنترل مسلح کردهای سوریه اعزام کرده، به دنبال سود نفتی و تداوم حضور خود در سوریه است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فقر

سندرز: آمریکایی‌ها درمانده از تامین غذای خانواده‌های خود هستند

درحالی که گزارش‌ها حاکی از وضعیت وخیم معیشت شهروندان آمریکایی دارد، برنی سندرز سناتور ضدسیاست‌های سرمایه‌داری، مسئولان آمریکایی به ویژه جمهوریخواهان را به بی‌کفایتی متهم و در توئیتر نوشت: اکنون آمریکایی‌ها درمانده از تامین مایحتاج خانواده‌های خود شده و این کشور با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه است.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, سرمایه‌داری, فقر, گزارش

نیویورک تایمز: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!”

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی نوشت: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

اعتراض ۱۶ کشور اروپایی به ادامه ساخت‌وساز اسرائیلی‌ها در کرانه باختری

سفرای ۱۶ کشور اروپایی با ارسال پیام اعتراضی به وزارت خارجه اسرائیل، تصمیم این رژیم برای ادامه ساخت و ساز برای صهیونیست‌ها در منطقه E1 واقع در کرانه باختری را نگران‌کننده خواندند.

ادامه »

اروپا, اسراییل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین