نیروهای دولتی افغانستان شهرستان سیغان استان بامیان را پس گرفتند

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان روز جمعه اعلام کرد که نیروهای دولتی شب گذشته شهرستان سیغان در استان بامیان را از گروه طالبان پس گرفتند.

 

به گزارش ایرنا، فواد امان امروز جمعه اعلام کرد که نیروهای دولتی شب گذشته حملات خود را برای بازپس گیری شهرستان سیغان از گروه طالبان را آغاز کردند و این شهرستان را بطور کامل از وجود طالبان پاکسازی کردند.

 

وی گفت که در حمله به گروه طالبان تلفات سنگینی وارد شده است اما در باره تلفات نیروهای دولتی اشاره ای نکرده است.

 

شهرستان کمهرد  استان بامیان نیز که بتازگی بدست گروه طالبان افتاده بود باهمکاری نیروهای مردمی از کنترول طالبان خارج شد و اکنون بامیان افغانستان یکی از نادرترین استان است که هیچ منطقه آن در کنترول طالبان نیست.

 

گروه طالبان هفته گذشته شهرستان سیغان را از نیروهای دولتی تصرف کردند و این نخستین شهرستان بامیان است که بدست گروه طالبان افتاده بود و بامیان در مرکز افغانستان یکی از استان‌های امن این کشور طی ۲۰ سال گذشته بود.

پاکستان اتهام افغانستان مبنی بر پشتیبانی از طالبان را رد کرد

وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات روز گذشته معاون اشرف غنی مبنی بر پشتیبانی هوایی پاکستان از جنگجویان طالبان در منطقه مرزی دو کشور، آن را رد و اعلام کرد: این ادعاها موجب تضعیف تلاش‌های پاکستان برای صلح در کشور همسایه می‌شود.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر

لاوروف: هیچیک از متحدان آسیای میانه روسیه تمایلی به میزبانی از ارتش آمریکا ندارد

وزیر خارجه روسیه در حاشیه کنفرانس بین‌المللی تاشکند، ازبکستان گفت، هیچیک از متحدان آسیای میانه روسیه تمایلی برای میزبانی زیرساخت‌های نظامی آمریکا همزمان با خروج نیروهای این کشور از افغانستان ندارند.

ادامه

ازبکستان, اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, ایران, پاکستان, جنگ سرد, جنوب آسیا, جهان, چین, حضور نظامی, خبر, روسیه, هندوستان

القاعده در افغانستان پشت سر طالبان قدم برمی‌دارد

مساله خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان که در دوره اوباما مطرح و در دوره ترامپ به مذاکره با طالبان منجر شده بود، در دوره بایدن جنبه عملیاتی پیدا کرد.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, مقاله

انتشار فیلمی از اعدام ۲۲ کماندوی تسلیم شده افغان توسط طالبان + فیلم

ویدئویی که سی ان ان از اعدام ۲۲ کماندوی افغان در هنگام تسلیم توسط طالبان منتشر کرده است ، انتقادات به عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان را تشدید کرده است.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, انگلستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, گزارش, ویدیو