دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

پیشرفت روند «دلارزدایی»، تحلیل‌هایی گوناگون در خصوص تأثیرات آن بر اقتصاد آمریکا و سایر کشورها صورت گرفته است؛ یکی از این تحلیل‌ها احتمال افزایش تورم آمریکا در اثر دلارزدایی و اثر دومینوی دلارزدایی بر اقتصاد کشورهای اروپایی و در نتیجه سقوط اقتصاد غرب را مطرح می‌کند. به گزارش ایرنا، وبگاه چاینا دِیلی گزارشی در خصوص ... دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

ادامه

آفریقای جنوبی, آمریکا, اروپا, استثمار, اقتصادی, برزیل, بریکس, جنوب غرب اروپا, چین, خبر, روسیه, غرب, گزارش, هندوستان

حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

در حالی که دولت جدید آمریکا- دولت جو بایدن- سرگرم تنظیم و اجرای گام‌به‌گام سیاست‌های منطقه‌یی‌اش در خاورمیانه است، دولت چین به اتّکای توسعهٔ سریع و قدرت عظیم اقتصادی‌اش، به‌تدریج در برابر مداخله‌گری‌ها و سلطه‌جویی‌های بی‌پردهٔ دولت‌های غربی در آمریکا و اروپا آشکارا موضع‌گیری می‌کند و از سوی دیگر، تلاش دارد نقش فعّال‌تری در سیاست ... حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, پاکستان, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, فلسطین, قطر

در ادامه کودتای میانمار ؛ نظامیان ۶۰ معترض را کشتند

براساس گزارش رسانه های آسیا ، ارتش میانمار روز جمعه ۶۰ نفر از معترضان به کودتا در شهر پاگوداس را با استفاده از نارنجک و سلاح جنگی به قتل رساند و ۱۹تن دیگر را در شهر یانگون به اتهام شرکت در اعتراضات به اعدام محکوم کرد.

ادامه

انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, میانمار

نیروهای ارتش یمن ۳ پایگاه وابسته به ائتلاف سعودی را در الجوف به کنترل خود درآوردند

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز شنبه ضمن آنکه سه پایگاه متعلق به نظامیان ائتلاف سعودی- آمریکایی را در استان الجوف واقع در شمال شرقی یمن تحت کنترل خود در آوردند، پیشروی نظامیان وابسته به سعودی را در استان شبوه دفع کردند که در اثر آن ۳۰ نظامی کشته یا زخمی شدند.

 

پایگاه خبری المسیره به نقل از یک منبع نظامی یمنی گزارش داد که ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند این سه پایگاه وابسته به نظامیان عربستانی را در شهرستان خب و الشعف در استان الجوف به کنترل خود در آورند.

 
از سوی دیگر نیروهای یمنی تلاش نظامیان ائتلاف عربی را برای پیشروی به سمت منطقه الهجر در شهرستان عسیلان در استان شبوه ناکام گذاشتند.

 
در جریان این عملیات ۳۰ مزدور عربستانی کشته یا زخمی شدند و خسارت های زیادی به تجهیزات نظامی دشمن وارد آمد.

 
خبرنگار المسیره در خبری دیگر اعلام کرد که یک نظامی سعودی به دست تک تیراندازان ارتش یمن در استان عسیر در جنوب عربستان کشته شد.
پیشتر نیز ۱۱ مزدور سعودی در پی درگیری با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در مناطق مختلف استان تعز کشته و شماری نیز زخمی شدند.

 
نیروهای جنبش انصار الله یمن امروز همچنین از سرنگون کردن یک فروند هواپیمای شناسایی عربستان در جنوب این کشور خبر دادند.
یمن، فقیرترین کشورهای عربی در منطقه خاورمیانه نزدیک به دو سال است که شاهد تجاوز همه جانبه عربستان و همپیمانانش به این کشور است.

 
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از ۱۱ هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار نفر دیگر و همچنین آوارگی میلیون ها نفر و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
عربستان به رغم صرف هزینه های سرسام آور نظامی و تبلیغاتی کمترین دستاورد را از لشکرکشی به یمن داشته و به عقیده بسیاری از کارشناسان در باتلاق این زیاده خواهی گرفتار شده است.
ایرنا

عربستان سعودی سرمایه گذاری در آمریکا را متوقف می‌کند

عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.   به گزارش “اسپوتنیک” به نقل از وال‌استریت ژورنال، عربستان سعودی با توجه به تغییرات در وضعیت سیاسی آمریکا، سیاست سرمایه‌گذاری خود در این کشور را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. بازنگری عربستان ... عربستان سعودی سرمایه گذاری در آمریکا را متوقف می‌کند

ادامه

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی