آب شدن یخ‌ها در روابط استرالیا و چین

پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز با اشاره به دیدارهای سطح بالا در روزهای اخیر بین رهبران چین و استرالیا نوشت: یخ‌ها در روابط دوجانبه پکن و کانبرا در حال آب شدن است؛ کانبرا باید در روابط خود با چین و آمریکا، از عقلانیت درستی پیروی کند. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، پایگاه اینترنتی گلوبال تایمز در ... آب شدن یخ‌ها در روابط استرالیا و چین

ادامه

استرالیا, اقتصادی, اقیانوسیه, امریکا, اندونزی, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

وزیرخارجه اسبق آمریکا: روابط پکن-واشنگتن باید روی ریل صحیح بازگردد

«هنری کسینجر» وزیر امورخارجه اسبق آمریکا گفت روابط آمریکا و چین که در دولت قبلی آمریکا به ریاست ترامپ دچار تنش و اختلافات عمیق شده باید به مسیر درست بازگردد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا

رهبر اپوزیسیون ترکیه: اگر به قدرت برسیم با مصر و سوریه آشتی می‌کنیم

رهبر حزب جمهوری‌ خلق ترکیه اظهار کرد که در صورت روی کار آمدن مخالفان دولت، ترکیه با مصر و سوریه آشتی خواهد کرد و اولین قدمی که حزبش در خارج از کشور بر می‌دارد، ترمیم روابط با این کشور است.

ادامه

ترکیه, تشنج زدایی, جهان, خاورمیانه, سوریه, گزارش, مصر

رهبر حزب چپ فرانسه خواستار خروج این کشور از ناتو و تعامل با روسیه شد

رهبر حزب چپ “فرانسه رام نشدنی”، که اعلام کرده قصد دارد دوباره برای احراز سمت ریاست جمهوری فرانسه مبارزه کند، خواستار خروج این کشور از ناتو و تعامل با روسیه شده و اظهار کرد، این امر باید به کاهش تنش در حوزه روابط بین‌الملل کمک می‌کند.

ادامه

اتحاد شوروی, تحلیل, تشنج زدایی, جنگ سرد, جهان, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نماینده مجلس عراق: نظامیان ترکیه تا یک ماه دیگر شمال عراق را ترک می‌کنند

به رغم سکوت بغداد و آنکارا در خصوص زمانبندی خروج نظامیان ترکیه از شمال عراق، یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان این کشور گفت که نظامیان ترک در کمتر از یک ماه آینده پادگان ‘بعشیقه’ را تخلیه و شمال عراق را ترک می کنند.

 

 

‘عمار طعمه’ روز دوشنبه به سایت رسمی حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق (PUKMedia ) گفت که مسئولان عراقی حاضر در سومین نشست شورای عالی همکاری راهبردی بین عراق و ترکیه در بغداد، کمتر از یک ماه را برای خروج نظامیان ترک از اراضی عراق تعیین کرده اند.

 
وی اضافه کرد که شرایط و دامنه مشکلات در ترکیه باعث شد تا آنکارا به فکر حل مشکلات اش با عراق بیافتد.

 
عمار طعمه از حزب فضیلت اسلامی عراق افزوده است که دیپلماسی عراق توانست تمامی بهانه ها را (برای تاخیر در خروج نظامیان ترکیه از شمال عراق) را از آنکارا بگیرد و بر همین اساس تمامی بندهای نشست سوم مشروط به خروج ترکیه از پادگان بعشیقه شده است.

 
این عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرد که خروج نیروهای ترکیه از پادگان نظامی بعشیقه و پایبندی به حاکمیت ملی عراق بر اراضی اش از مهمترین بندهای توافق اخیر بین دو کشور بود که بغداد همه فقرات توافق نشست اخیر را به آن منوط کرده است.

 
با وجود گذشت دو روز از مذاکرات تیم ترکیه ای و عراقی در بغداد، اما در این کشور پیرامون دستاوردهای این مذاکرات بحث و جدل وجود دارد و برخی معتقدند که طرف ترک هیچ گونه تعهدی را نپذیرفته در مقابل گروه دوم قائل به پیروزی دیپلماسی عراق در مذاکرات است.

 
عمار الطعمه اولین شخصیت عراقی است که مدعی وجود سقف زمانبندی برای خروج نیروهای ترکیه از شمال عراق شده تا جایی که دولت عراق که متولی این مذاکرات و توافق نهایی بوده است، هنوز آن را تایید نکرده است.
ایرنا،

نگاه روسیه به انتخابات فرانسه / پوتین: «فیون» شریف، حرفه ای و سرسخت است

رئیس جمهوری روسیه از رویکرد آشتی جویانه نامزد برتر حزب راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تقدیر و وی را سیاستمداری متفاوت توصیف کرد.   به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه از رویکرد آشتی جویانه ای که «آلن ژوپه» و «فرانسوا فیون» نامزدهای حزب راست میانه در انتخابات ریاست ... نگاه روسیه به انتخابات فرانسه / پوتین: «فیون» شریف، حرفه ای و سرسخت است

ادامه

تشنج زدایی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ایزوستیا: ترامپ پس از تحلیف با پوتین دیدار می‌کند

ایرنا نوشت: پس از اولین مذاکره تلفنی رئیس جمهوری روسیه با نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در برگیرنده توافق برای انجام یک دیدار بود، اعلام شد که چنین برنامه ای احتمالا پس از برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ انجام می شود. روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو امروز (پنجشنبه) به نقل از منبع خبری خود ... ایزوستیا: ترامپ پس از تحلیف با پوتین دیدار می‌کند

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه