حمایت چین از ابتکارات و پیشنهادات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای حل مساله یمن

وانگ ون بین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه بیست و هفتم سپتامبر گفت که چین نگرانی‌های مشروع کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در مورد موضوع یمن را کاملا درک می‌کند و به آن بسیار اهمیت می‌دهد.

ادامه

جهان, چین, خاورمیانه, سازمان ملل, شورای همکاری خلیج فارس, یمن

چین و هند خواستار حل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین شدند

وزیران خارجه چین و هند طی سخنرانی‌ها خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار حل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین شدند.

ادامه

اوکراین, ترکیه, جنگ سرد, جنوب آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, دونتسک, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, صلح, غرب, گزارش, لوگانسک

محمود عباس: آمریکا اسرائیل را از بازخواست دور نگه داشته است

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر جمعه در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و آن را از بازخواست دور نگه داشته است، گفت: همچنین سازمان ملل متحد و کسانی که در این سازمان نفوذ دارند از اسرائیل در برابر مجازات محافظت می‌کنند.

ادامه

اسراییل, امریکا, انگلستان, تحلیل, تروریسم, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, فلسطین

پوتین و بن سلمان درباره همکاری اقتصادی و نفت گفت وگو کردند

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پنجشنبه شب در خصوص همکاری اقتصادی و بازار نفت تلفنی گفت وگو کردند.

ادامه

اقتصادی, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شانگ‌های, شرق اروپا, عربستان سعودی

نماینده استان نینوا: آمریکا به دنبال انتقال ۲۰ هزار تروریست به عراق است

عدنان الکنانی کارشناس امنیتی عراقی گفت که آمریکا برای بی ثبات کردن عراق، قصد دارد ۳۰ هزار تروریست را از اردوگاه الهول به عراق منتقل نماید.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المعلومه، با وجود هشدارهای سیاسی و امنیتی در مورد بازگشت خانواده‌های عناصر داعشی به عراق، طی روزهای گذشته این خانواده‌ها به استان نینوای عراق بازگشتند.

 

شیروان الدوبردانی نماینده سابق پارلمان عراق در این باره گفت: دولت عراق پنج‌شنبه آینده ۱۵۰ خانواده جدید از خانواده‌های عناصر داعش را وارد عراق می‌کند که از اردوگاه الهول سوریه به اردوگاه الجدعه در داخل عراق مستقر می‌شوند.

 

الدوبردانی نسبت به خطر حضور این خانواده‌ها به ویژه در شهر موصل هشدار داد و افزود: خاک عراق به ویژه شهر موصل هر از چند گاهی شاهد عملیات تروریستی است و با بازگشت خانواده‌های عناصر تروریستی داعش، ناامنی بیشتر و بیشتر خواهد شد.

 

از سوی دیگر، احمد رحیم، یکی از اعضای کمسیون امنیت پارلمان عراق گفت: گزارش‌های امنیتی حاکی از آن است که ۱۹ هزار نوجوان زیر ۱۸ سال در خانواده‌های داعشی وجود دارند که یا وارد عراق شدند یا قرار است طی روزهای آینده در موصل مستقر شوند.

 

رحیم افزود: با توجه به شرایط نامناسب در استان نینوا، این نوجوانان طی سال‌های آینده، تهدید امنیتی ایجاد خواهند کرد.

 

از سوی دیگر، عدنان الکنانی کارشناس امنیتی عراقی گفت که آمریکا برای بی ثبات کردن عراق، قصد دارد ۳۰ هزار تروریست را از اردوگاه الهول به عراق منتقل نماید.

 

الکنانی افزود: اعضای اردوگاه الهول با هویت ناشناخته، حامل یک ایدئولوژی افراطی هستند و می‌توانند نسل جدید عناصر تروریستی را ایجاد کنند و بنابراین همانند یک بمب ساعتی علیه عراق عمل کنند.

هند و عربستان تجارت برپایه “روپیه و ریال” را بررسی کردند

دولت های هند و عربستان سعودی با توجه به گسترش تعاملات تجاری به ویژه در حوزه انرژی و بهداشت، تجارت بر پایه روپیه- ریال را بررسی کردند.

ادامه

اقتصادی, امارات, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, عربستان سعودی, هندوستان