عفو بین‌الملل؛ برخورد زن‌ستیزانه طالبان مصداق جنایت علیه بشریت است

عفو بین‌الملل در گزارش تازه‌ خود عملکرد طالبان در قبال زنان افغانستان را مصداق جنایت علیه بشریت و آزار جنسیتی مستقیم علیه زنان عنوان کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپندنت، در گزارش تازه عفو بین‌الملل آمده است که از سال ۲۰۲۱ به این‌سو، برخلاف وعده‌های اولیه طالبان درمورد احترام به حقوق زنان، ... عفو بین‌الملل؛ برخورد زن‌ستیزانه طالبان مصداق جنایت علیه بشریت است

ادامه

آسیای میانه, افغانستان, تبعیض جنسیتی, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان, سازمان ملل, گزارش

ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

مسئولان کشور افغانستان چه پیش از طالبان و چه بعد از به قدرت رسیدن طالبان، همواره با بهانه تراشی‌هایی از تحویل حق آبه ایران در هیرمند خودداری می کردند و کار به جایی رسید که با احداث سازه هایی، مسیر طبیعی روان آب ها به سمت ایران را نیز منحرف کردند. به گزارش طنین؛ بر ... ماجرای حق آبه هیرمند چیست و چرا تا کنون محقق نشده است؟

ادامه

آمریکا, افغانستان, انگلستان, ایران, جنوب آسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, محیط زیست, مقاله

تشکیل «جوخه ویژه» برای بازداشت رهبران حزب عمران خان در پاکستان

رسانه‌های پاکستانی امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، پلیس این کشور یک “جوخه ویژه” را برای دستگیر کردن مقام‌های ارشد حزب اپوزیسیون “تحریک انصاف” که به عمران خان تعلق دارد، تشکیل داده است. به گزارش ایسنا، شبکه تلویزیونی آری نیوز (ARY News) گزارش داد، این جوخه شامل “نیروهای ویژه” است اما جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه ... تشکیل «جوخه ویژه» برای بازداشت رهبران حزب عمران خان در پاکستان

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر

نشست اتحادیه اروپا و هند به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد

نشست اتحادیه اروپا و هند که با موضوع فناوری‌های جدید در بروکسل در حال برگزاری بود، به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پولیتیکو، اجلاس سران اتحادیه اروپا و هند، روز سه شنبه قرار بود در مورد فناوری و تجارت باشد اما اولین نشست وزیران، تحت ... نشست اتحادیه اروپا و هند به دلیل اختلاف بر سر تحریم‌های انرژی روسیه، شکست خورد

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, اوکراین, بلژیک, تحریم, جنوب آسیا, جهان, خبر, روسیه, ژئوپلیتیک, گزارش, هندوستان

جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

تنها چند روز بعد از آزادی عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان به عنوان اصلی ترین جناج مخالف در این کشور از بازداشت نیروهای پلیس، این حزب ساعتی پیش از همه مردم خواست تا ساعت ۵ عصر امروز (یکشنبه) در تمام شهرها و روستاهای سراسر کشور به خیابان‌ها بیایند. به گزارش ایرنا حزب تحریک ... جناح مخالف پاکستان مردم را به کف خیابان ها فراخواند

ادامه

اعتراضات اجتماعی, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, فساد

نخست‌وزیر پاکستان از خارج تهدید به مرگ شد / اختصاص بودجه برای براندازی دولت او

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان که این روزها با فشار مضاعف از سوی جبهه مشترک اپوزیسیون قرار گرفته و شاهد جدایی مسیر احزاب هم‌پیمان از دولت است، اکنون گفته می‌شود که تهدید به مرگ شده است.

 

به گزارش ایرنا، رسانه‌های پاکستانی روز چهارشنبه به نقل از یکی از مسوولان ارشد حزب “تحریک انصاف” به عنوان حزب حاکم این کشور گفتند که زندگی عمران‌خان در خطر قرار گرفته و توطئه برای ترور وی در راه است.

 

به گفته «فیصل واودا» که وزیر سابق در دولت پاکستان است، نخست وزیر این کشور تهدید به مرگ شده و هر آن امکان ترور وی وجود دارد.

 

وی مسئله توطئه قتل نخست وزیر پاکستان را با نامه‌ای که هفته گذشته عمران‌خان از آن به عنوان نامه تهدیدآمیز علیه دولت منتخب این کشور یاد کرد، مرتبط دانست.

 

عمران‌خان این روزها از یک طرف با فشار مضاعف از سوی جبهه مشترک اپوزیسیون پاکستان موسوم به “جنبش دموکراتیک” مواجه است، و از سوی دیگر طرح عدم اعتماد به وی نیز در مجلس ارائه شده و بررسی مجدد آن از فردا پنجشنبه آغار می‌شود.

 

با جدایی ۲ حزب دیگر از ائتلاف با دولت حزب تحریک انصاف، عمران‌خان اکثریت پارلمانی را از دست داد و اکنون رهبران جناح مخالف استعفای وی از منصب نخست وزیری را مطالبه کرده‌اند.

 

در عین حال وزیر اطلاع رسانی پاکستان امروز اعلام کرد: هیچ یک از روسای قوا خواستار استعفای نخست وزیر نشده و نه عمران‌خان درصدد کناره گیری از مسوولیت خود است.

 

وی تاکید کرد: دولت دست بسته نیست و در زمان مناسب بر تمامی بحران از جمله تحرکات اپوزیسیون غلبه خواهد کرد.

 

گفتنی است، جنبش دموکراتیک پاکستان متشکل از احزاب مخالف دولت شامل مسلم لیگ نواز، جمعیت علمای اسلام، حزب مردم، حزب ملی عوام، جنبش متحده قومی و حزب عوامی بلوچستان به صورت مشترک خواستار برکناری نخست وزیر بوده و اعلام کرده اند که از اکثریت پارلمانی برای تصویب طرح عدم اعتماد علیه عمران‌خان با ۱۷۲ رای مثبت برخوردار هستند.

 

نخست وزیر پاکستان یکشنبه گذشته در پاسخ به تحرکات ضددولتی جناح مخالف، نسبت به دخالت‌های خارجی در ایجاد هرج و مرج و تغییر دولت منتخب در پاکستان هشدار داد و گفت: دولت اسلام‌آباد در برابر اپوزیسیون و یا توطئه‌های خارجی تسلیم نخواهد شد.

 

وی با افشاگری نسبت به تهدیدات از خارج علیه دولت منتخب در پاکستان، افزود: دولت اسلام‌آباد نامه تهدیدآمیز از خارج دریافت کرده و همزمان از بودجه خارجی برای براندازی دولت استفاده می‌شود.

دومین روز اعتصاب سراسری کارگران در هند

صدها کارگر امروز (سه‌شنبه) به عنوان بخشی از اعتصاب سراسری دو روزه که از روز دوشنبه آغاز شده است، با پرچم‌های سرخ اتحادیه‌های کارگری که در دست داشتند، در خیابان‌های پایتخت راهپیمایی کردند و شعارهای ضد دولتی سر دادند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, هندوستان

عمران خان در واکنش به درخواست نمایندگان غرب: ما برده شما نیستیم

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان با انتقاد شدید از نمایندگان غرب که با انتشار نامه ای مشترک پاکستان را به محکومیت روسیه ترغیب کردند، تاکید کرد ما برده شما نیستیم که هر چه می گویید انجام دهیم.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, افغانستان, امریکا, اوکراین, پاکستان, تحلیل, جنگ سرد, جنوب آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, غرب, هندوستان