بحران کشاورزان اروپایی به پارلمان اروپا کشیده شد

جلسه امروز اتحادیه اروپا در بروکسل تحت الشعاع کشاورزان معترضی قرار گرفت که برای اعتراض به شرایط خود مقابل پارلمان اروپا تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری فارس؛ «اگر ببینید که با چه تعداد امروز در این‌جا حضور داریم و اگر ببینید که (اعتراضات) سراسر اروپا را فراگرفته، پس باید امیدوار باشیم. شما به ما نیاز ... بحران کشاورزان اروپایی به پارلمان اروپا کشیده شد

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, ایتالیا, بلژیک, پرتغال, جهان, حقوق بشر, خبر, دهقانی, فرانسه, کشاورزی, محیط زیست

گزارش‌هایی از پیکار و زندگی مردم

رژیمِ ناتوان از حلِ مشکلات اساسی مردم ادامۀ گرانی مواد اساسی غذائی خصوصاً نان، اجارۀ مسکن، و نیز افزایش تعرفه اینترنت به‌میزان ۳۴ درصد در هفته‌های گذشته، فشار بیشتری بر گردۀ زحمتکشان وارد آورده‌ است. خالی شدن صندوق توسعه ملی به‌دلیل برداشت‌های پی در پی دولت از این صندوق، عدم پرداخت حقوق کارگران و نیز ... گزارش‌هایی از پیکار و زندگی مردم

ادامه

اقتصادی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, دانشجویی, روزنامه نگاران, زنان, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, کارگری, محیط زیست, وکلا

تاکید چین و مالدیو بر ارتقای روابط به سطح راهبردی

«شی جین‌پینگ» رییس جمهور چین در دیدار با «محمد موئیزو» رئیس جمهور مالدیو بر ارتقای روابط فیمابین به سطح راهبردی تاکید کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، «محمد موئیزو» رئیس جمهور مالدیو که برای دیدار با مقامات ارشد چینی روز دوشنبه وارد پکن شده است، عصر امروز (چهارشنبه) با «شی جین‌پینگ» همتای ... تاکید چین و مالدیو بر ارتقای روابط به سطح راهبردی

ادامه

اقتصادی, جنوب آسیا, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش, مالدیو, محیط زیست, همکاری استراتژیک

فاجعهٔ جان‌باختن پنج کارگر در تلمبه‌خانهٔ کوهدشت لرستان: جان کارگر بی‌بهاست؟!

رئیس روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خبر اسفناک جان باختن پنج کارگر شاغل در شرکت پیمانکار “ارگ سازان ناوه” را در ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲ اطلاع‌رسانی کرد. بار دیگر در اثر عدم وجود شرایط ایمنی در محیط کار در میهن ما پنج کارگر جوان که با هزاران امید به زندگی و آینده ... فاجعهٔ جان‌باختن پنج کارگر در تلمبه‌خانهٔ کوهدشت لرستان: جان کارگر بی‌بهاست؟!

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, کارگری, محیط زیست, مقاله

ضرورت مبارزۀ هم‌زمان با دیکتاتوری ولایی و امپریالیسم در راه آزادی، حاکمیت ملی، صلح، و عدالت اجتماعی

هفتۀ گذشته رسانه‌های مجاز کشور دو گزارش نمایشی و عملا وقیحانه دربارۀ خامنه‌ای “نمایندۀ خدا بر زمین” و رئیس‌جمهور برگمارده‌اش ابراهیم رئیسی منتشر کردند. اینکه چرا واکنش بخش عمده‌ای از جامعه به این گونه نمایش‌های حکومتی بی‌اعتنایی و تمسخر است روشن است. حکومت ولایی در سطح وسیعی در جامعه کاملاً بی‌اعتبار شده و درۀ ژرف ... ضرورت مبارزۀ هم‌زمان با دیکتاتوری ولایی و امپریالیسم در راه آزادی، حاکمیت ملی، صلح، و عدالت اجتماعی

ادامه

آزادی, آمریکا, استبداد, اسلام سیاسی, اقتصادی, امپریالیسم, انقلاب ملّی-دموکراتیک, ایران, تحریم, ژئوپلیتیک, سازمان ملل, سرمایه‌داری, صلح, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, غرب, فلسطین, مبارزه طبقاتی, محیط زیست, نئولیبرالیسم

مرکز مدیریت راه‌ها: طغیان رودخانه و برف ۲۴ محور را مسدود کرد

مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: به علت نبود ایمنی، بارش برف سنگین و طغیان رودخانه ها ۲۴ محور برون شهری در برخی از استان های کشور تا اطلاع بعدی مسدود شده است.

 
محور فرعی شمشک- دیزین ( حدفاصل پارکینگ بالا تا پارکینگ پایین )واقع در استان های تهران و البرز و کمربندی دهلران- اندیمشک واقع در استان ایلام تا اطلاع بعدی به علت بارش برف و بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده است.

 
محور رامیان – اولنگ – شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان و محور پونل – خلخال ، واقع در استان گیلان تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود خواهد بود.

 
محور سروآباد – پاوه ( محدوده گردنه تته )، واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی و محور گنجنامه – تویسرکان ، واقع دراستان همدان تا اطلاع بعدی مسدود است.

 
محور سی سخت – پادنا واقع دراستان کهگیلویه و بویراحمد و محور فنوج – اسپکه ، واقع در استان سیستان و بلوچستان تا اطلاع بعدی، بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی مسدود خواهد بود.

 
محور نیکشهر – فنوج، محور بزمان – دلگان و محور فنوج – رمشک ، واقع دراستان سیستان و بلوچستان تا اطلاع بعدی ، بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی مسدود شده است.

 
همچنین محور فنوج – بنت ، محور خیرآباد – ایرانشهر و محور جلگه – بمپور واقع در استان سیستان و بلوچستان تا اطلاع بعدی ، بدلیل ریزش کوه و نبود ایمنی کافی مسدود است.

 
محور چابهار- کنارک – جاسک، واقع در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و محور دلگان – جلگه واقع دراستان سیستان و بلوچستان تا اطلاع بعدی، بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی در این مسیر مسدود خواهد بود.

 
محور جلگه – چاه اسحاق ، محور ایرانشهر – مهرستان ، محور مهرستان – سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی در این محورها تا اطلاع بعدی مسدود شده است.

 
محور فنوج – کتیج ، محور زرآباد – بنت و محور کلات- کافه بلوچی واقع دراستان سیستان و بلوچستان تا اطلاع بعدی، بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی در این مسیر مسدود خواهد بود.

 
محور میناب – جاسک ، واقع دراستان هرمزگان و محور جاسک – بشاگرد تا اطلاع بعدی ، بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی برای تردد در این مسیر تا اطلاع بعدی مسدود شده است.

 
به گزارش ایرنا، با توجه به فصل سرما و افزایش نزولات آسمانی هموطنان برای اطلاع از آخرین وضعیت همه محورهای مواصلاتی و دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها می توانند به وب‌ سایتir.141 مراجعه و یا عدد ۱۴۱را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با کارشناسان مرکز ۱۴۱ مدیریت راه های کشور تلفنی تماس بگیرند.
ایرنا

زلزله‌ای با قدرت ۴.۷ صبح امروز فاریاب کرمان را لرزاند.

در ساعت ۹ و ۱۱ دقیقه امروز، چهارشنبه ۶ بهمن ماه زلزله‌ای با بزرگای ۴.۷ ریشتر حوالی فاریاب کرمان را لرزاند. موقعیت رومرکزی این زلزله در ۲۸.۵۴ درجه عرض شمالی و ۵۷ درجه طول شرقی است. این زلزله در عمق ۹ کیلومتری زمین رخ داده است.   محل وقوع زلزله در استان کرمان   به ... زلزله‌ای با قدرت ۴.۷ صبح امروز فاریاب کرمان را لرزاند.

ادامه

ایران, خبر, محیط زیست

کشاورزان محاصر شده در سیل هرمزگان نجات یافتند

فرماندار شهرستان جاسک در استان هرمزگان گفت: ۱۱ کشاورز محاصر شده در سیل در این شهرستان پس از ۲۴ ساعت سرگردانی نجات یافتند.   محمد احمدی عصر سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال بارندگی های اخیر در شهرستان جاسک و وقوع سیل، ۱۱ کشاورز در میان سیل گرفتار شدند.   وی با بیان ... کشاورزان محاصر شده در سیل هرمزگان نجات یافتند

ادامه

ایران, خبر, محیط زیست

۱۰ راه ارتباطی درسیستان وبلوچستان بر اثر سیلاب بسته شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰ راه ارتباطی در جنوب استان از صبح امروز به دلیل طغیان رودخانه ها و سیلاب بسته شده است.   رضا اربابی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این مدت بارندگی های خیلی خوبی در جنوب استان گزارش شده است اظهارداشت: ... ۱۰ راه ارتباطی درسیستان وبلوچستان بر اثر سیلاب بسته شد

ادامه

ایران, خبر, محیط زیست

زاینده رود جاری شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان اعلام کرد: دریچه های سد زاینده رود از ساعت ۶ صبح یکشنبه بازگشایی و آب در رودخانه زاینده رود برای رسیدن به اصفهان، جاری شد.     مسعود میرمحمد صادقی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اکنون حجم خروجی آب از دریچه های سد زاینده رود ... زاینده رود جاری شد

ادامه

ایران, خبر, محیط زیست