مدیر ویکی‌لیکس خبر داد: کلینتون در تلاش برای حمله سایبری و هک کردن پایگاه ویکی‌لیکس

به گزارش تسنیم به نقل از راشا تودی، «جولیان آسانژ» مدیر وبسایت افشاگر ویکی لیکس مدعی شد کمپین انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به سرورهای فعال این سایت حمله سایبری انجام داده است.

 

آسانژ گفت گرچه سفارت اکوادور در لندن که وی در آنجا مستقر است دسترسی او به اینترنت را قطع کرده است ولی با این حال وبسایت ویکی لیکس به فعالیت و افشاسازی خود ادامه می دهد.

 

مدیر ویکی لیکس گفت: «هر روزی که ما مطلب جدیدی را افشا می کنیم شروع درگیری تازه ای محسوب می شود.»

این سایت افشاگر از ابتدای ماه اکتبر تا کنون ایمیل های بسیاری از «جان پودستا» مدیر کمپین هیلاری کلینتون منتشر و افشا کرده است.

 

آسانژ مدعی شد: «آشفتگی بزرگی که در کمپین انتخاباتی کلینتون پس از افشای این ایمیل ها رخ داده است که سبب شده آن ها به فکر حمله به ویکی لیکس بیافتند. آن ها به سرورهای ما حمله کردند و تلاش کردند تا سرورها را هک کنند. این کمپین در تلاش است تا مرا به عنوان جاسوس روسیه معرفی نماید.»

 

آسانژ تصمیم اکوادور در قطع ارتباط اینترنت وی را یک رویکرد استراتژیک نامید تا بی طرفی خود در انتخابات آمریکا را به اثبات برساند.

 

آسانژ از دردسری که برای اکوادور پیش آمده ابراز دلسوزی کرد. آمریکا مدعی شده است در صورتی که اکوادور در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کند آمریکا نیز در انتخابات اکوادور دخالت خواهد کرد ابراز ناراحتی کرد.

 

آسانژ گفت سفارت اکوادور در لندن تا پایان فرایند انتخابات آمریکا ارتباط اینترنتی خود را قطع کرده است تا هرگونه اتهام مبنی بر دخالت این کشور در انتخابات آمریکا را از بین ببرد. البته مدیر ویکی لیکس گفت از این تصمیم راضی نیست اما آن را درک می کند.

 

مدیر وبسایت افشاگر ویکی لیکس در ادامه گفت: «ویکی لیکس قصد دخالت در انتخابات آمریکا را ندارد. رویکرد ما دخالت در فرایند انتخابات نیست بلکه تعریف جدیدی از فرایند انتخابات آمریکا و سازمان های رسانه ای این کشور و همچنین هرکسی است که به دنبال حقیقت است و آن چیزی را که در حال وقوع است منتشر می کند. هیچ انتخاباتی نمی تواند آزادانه و با آگاهی کامل صورت گیرد مگر اینکه رای دهندگان آن آزادانه بتوانند حقیقت را دریابند.»

 

آسانژ همچنین به شبکه های خبری و اطلاعاتی آمریکا حمله کرد و تعداد زیادی از آن ها را به این دلیل که تحت تسلط کلینتون و هواداران وی هستند متهم کرد.

 

مدیر ویکی لیکس در انتهای سخنانش نیز گفت: «افشای ایمیل های مدیر کپمین کلینتون تفاوتی در انتخابات ایجاد نمی کند. با وجود مطالب شگفت انگیزی که ما از کلینتون منشتر کردیم اما من هیچ شانسی برای پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات نمی بینم. زیرا اکثر سازمان های رسانه ای آمریکا پیوند قدرتمندی با هیلاری کلینتون برقرار کرده اند.»