مخالفت چین با قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

ما با اعمال فشار از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل مخالفیم. تمامی ملزومات قطعنامه ۲۲۳۱(قطعنامه مرتبط با توافق هسته‌ای ایران) از جمله مقررات تحریم تسلیحاتی کاملا اجرا شده اند

 

به گزارش ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که کشورش با پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مخالف است.

 

به گزارش پایگاه خبری اردوپوینت، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که این کشور از پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به مدتی طولانی‌تر از ماه اکتبر حمایت نمی‌کند.

 

وانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: ما با اعمال فشار از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل مخالفیم. تمامی ملزومات قطعنامه ۲۲۳۱(قطعنامه مرتبط با توافق هسته ای ایران) از جمله مقررات تحریم تسلیحاتی کاملا اجرا شده‌اند.

 

این سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه گفت که کشورش به تلاش‌های مشترک جهانی برای حفظ توافق هسته‌ای ادامه خواهد داد.

 

بر اساس این گزارش، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پی این مطرح می‌شود که با نزدیک‌شدن پایان تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، دولت آمریکا با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل به دنبال تمدید این تحریم است.

تمدید مجدد بازه زمانی سازوکار حل اختلاف برجام

نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام پس از برطرف شدن نگرانی‌های مرتبط با سفر در دوران همه‌گیری کرونا بلافاصله تشکیل خواهد شد و اعضا درخصوص اختلاف‌ها و مشکلات موجود به رایزنی خواهند پرداخت

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, خبر

اتحادیه اروپا: ایران بدون تاخیر تعهدات برجامی را به طور کامل اجرا کند

اتحادیه اروپا روز سه شنبه ضمن تاکید بر اهمیت برجام برای امنیت جهانی از ایران خواست تا «بدون تاخیر» این توافق هسته ای را «به طور کامل» اجرا کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, ایران, بیانیه, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, فرانسه

تروئیکای اروپایی خواستار همکاری کامل ایران با آژانس شدند

یک رسانه غربی گزارش داد که کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه در قطعنامه پیشنهادی به شورای حکام خواستار همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, فرانسه, مذاکرات اتمی