رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

رئیس‌جمهوری سابق ایرلند گفت برای آمریکا خوب نیست که با این حد از کشتار شناخته شود. به گزارش ایسنا، مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به حمایت‌های نظامی واشنگتن از اسرائیل گفت اینکه آمریکا را با این حجم از کشتار بشناسند، برای ایالات متحده خوب نیست. رابینسون که ... رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, ایرلند, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فلسطین

نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

حاکمیت نظامی حاکم بر نیجر در راستای رویکرد افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرد که به دو توافق شراکت نظامی و امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داده است. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه هیات حاکمه نظامی نیجر در بیانیه‌ای اعلام داشت، از ماموریت شراکت نظامی اتحادیه اروپا در نیجر (EUMPM) خارج شده و مجوز ... نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

در شرایطی که جنگ اسرائیل علیه غزه از دو ماه عبور کرد، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر انگلیس را به «اقدام در راستای پاکسازی کل جمعیت غزه» متهم کرد. به گزارش ایسنا، این نماینده پارلمان انگلیس گفت که حملات اسرائیل علیه غزه به هیچ وجه با «رویدادهای » هفتم اکتبر «متناسب نیست.» در جریان ... جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

ادامه

اسراییل, انگلیس, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین, مصر

سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

رهبر حزب «میهن‌پرستان» فرانسه از قصد ناتو برای مقصر دانستن رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست در جنگ با روسیه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپو»، رهبر حزب «میهن‌‌پرستان» فرانسه اعلام کرد که مصاحبه اخیر «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو نشان‌دهنده تصمیم این ائتلاف برای مقصر دانستن «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

ادامه

اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیر نظامی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فایننشال تایمز، «الکساندر دی کرو»، نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیرنظامی در نوار غزه را بی‌سابقه توصیف و تاکید کرد که نابودی کل یک جامعه و سرزمین نمی‌تواند راه‌حلی برای وضعیت موجود باشد. دی کرو گفت: «هدف هرگز ... نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

ادامه

اسپانیا, اسراییل, بلژیک, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین

لیبراسیون؛ ابتلای بیش از ۲۰ هزار نفر از کادر درمان فرانسه به کووید-۱۹

روزنامه لیبراسیون به نقل از تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه گزارش داد، شمار افراد شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی فرانسه که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از مرز ۲۰ هزار نفر گذشت.

 

یه گزارش ایرنا؛ به نوشته این روزنامه فرانسوی، پروژه سرشماری از کارکنان مراکز بهداشت و درمان دولتی و خصوصی فرانسه که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، به ابتکار سازمان سلامت عمومی، زیرمجموعه وزارت بهداشت فرانسه و با همکاری کارگروه مطالعاتی «میزان ریسک ابتلای کادر پزشکی و درمانی به بیماری های عفونی» و پشتیبانی مرکز «پیشگیری از ابتلای کادر درمانی به بیماری‌های عفونی» از اول مارس (۱۱ اسفند) کلید خورد.

 

بر اساس آخرین سرشماری که ۷ می (۱۸ اردیبهشت) در تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه منتشر شد، ۲۱ هزار و ۱۴۲ نفر  نفر از کادر پزشکی و درمانی فرانسه به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۰۹۳ پرستار، ۵۲۷۴ نفر از مراقبان سلامت و ۲۰۲۱ پزشک اختصاص دارد؛ به عبارتی، ۸۵ درصد مبتلایان مربوط به متخصصان حوزه سلامت، ۱۰ درصد آنها پرسنل غیرمتخصص در این حوزه هستند و ۵ درصد باقیمانده به طبقه‌بندی حرفه ای خاصی تعلق ندارد.

 

همچنین در این گزارش ۱۰ مورد فوتی اعلام شده که شامل سه پزشک، دو نفر از کادر درمانی و پنج نفر از پرسنل غیر متخصص حوزه سلامت است.

 

سازمان سلامت عمومی فرانسه در گزارش خود اعلام کرد، اطلاعات و داده های سرشماری اخیر براساس مجموع افرادی که آزمایش کرونای (سی پی آر) آنها مثبت اعلام شده و همچنین افرادی که علائم بالینی و یا سابقه تماس با افراد آلوده داشتند، گردآوری شده است.

 

به نوشته روزنامه فرانسوی لیبراسیون، سازمان نظام پرستاری فرانسه از مدتها پیش پروژه سرشماری پرستاران مبتلا شده و یا فوت شده در اثر شیوع کرونا را به دلیل پرخطر بودن این حرفه و کمبود تجهیزات پزشکی از وزارت بهداشت این کشور مطالبه کرده بود.

دولت انگلیس دست‌ساز بودن ویروس کرونا را رد کرد

انگلیس اعلام کرده شواهد و مدرکی در ارتباط با دست ساز بودن ویروس کرونا را ندارد، اگرچه پیش از این مقامات آمریکا بر نشأت گرفته شدن شیوع کرونا از آزمایشگاهی در چین تاکید کرده بودند.

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

گاردین؛ مدت‌ها قبل‌از اعلام رسمی شیوع کرونا در ووهان چین، شیوع بیماری در فرانسه آغاز شده بود

بیمارستانی در فرانسه با بررسی دوباره برخی نمونه‌های آزمایشگاهی از بیماران در اواخر سال گذشته میلادی اعلام کرده که مدت‌ها پیش از اعلام رسمی شیوع کرونا در فرانسه، شیوع این بیماری آغاز شده بود.

ادامه

جهان, چین, خبر, شرق آسیا, غرب اروپا, فرانسه