راهپیمایی با مشعل به مناسبت گرامیداشت سالروز کشتار ارامنه در امپراتوری عثمانی

حدود ۱۰ هزار تن از مردم ارمنستان که مشعل در دست داشتند یکشنبه شب به مناسبت گرامیداشت سالروز “کشتار ۱.۵ میلیون تن از ارامنه در ترکیه عثمانی” در بیش از یک قرن پیش، به خیابان‌های ایروان آمدند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این راهپیمایی از یکی از میادین مرکزی ایروان به سمت ... راهپیمایی با مشعل به مناسبت گرامیداشت سالروز کشتار ارامنه در امپراتوری عثمانی

ادامه

آذربایجان, ارمنستان, ترکیه, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, نسل کشی

رایزنی باکو با واشنگتن درباره تنش با ارمنستان

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در ملاقات با مقام آمریکایی آخرین تحولات در منطقه و تنش با ارمنستان را مورد بحث و بررسی قرار داد. به گزارش خبرگزاری «آناتولی» «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار با مشاور ارشد آمریکا روند عادی سازی و توافق صلح با ارمنستان را مورد بحث قرار داد. در بیانیه ... رایزنی باکو با واشنگتن درباره تنش با ارمنستان

ادامه

آذربایجان, آمریکا, اتحادیه اروپا, جنوب شرق اروپا, روسیه, شرق اروپا, شمال غرب آسیا, قفقاز

مقام روسی: آنگلوساکسون‌ها در پس فراخوان‌ها برای ایجاد ناامنی در شمال قفقاز هستند

نیکلای پاترشوف دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه گفت: آنگلوساکسون‌ها و همدستان آنها عامل تحریک اعتراضات گسترده و حملات تروریستی در شمال قفقاز هستند. به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری تاس، نیکلای پاترشوف که در یک نشست امنیتی در منطقه فدرال قفقاز شمالی صحبت می‌کرد، با بیان این مطلب افزود: امروز برای تحریک رفتار ... مقام روسی: آنگلوساکسون‌ها در پس فراخوان‌ها برای ایجاد ناامنی در شمال قفقاز هستند

ادامه

امنیتی, تروریسم, جنوب شرق اروپا, روسیه, شمال غرب آسیا, صلح, قفقاز

تبادل آتش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان چند کشته و مجروح برجای گذاشت

نیرو‌های نظامی باکو و ایروان در منطقه مرزی بار دیگر به روی یکدیگر آتش گشودند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هر دو مدعی مالکیت بر منطقه قره باغ هستند. این ادعا در نهایت به جنگ خونین میان دو طرف انجامید که در نهایت باکو توانست با تحمیل توافقی به ایروان، به میزان ... تبادل آتش میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان چند کشته و مجروح برجای گذاشت

ادامه

آذربایجان, ارمنستان, اوکراین, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا, قفقاز

وزیر خارجه آذربایجان به اسرائیل رفت

وزیر خارجه اسرائیل در پیامی توئیتری خبر داد که «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به اسرائیل سفر کرده است. رسانه‌های جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری ترند، روز چهارشنبه (امروز) از سفر جیحون بایراموف وزیر خارجه این کشور به فلسطین اشغالی خبر دادند. «الی کوهن» وزیر خارجه اسرائیل در صفحه توئیتر خود تصویری از دیدار ... وزیر خارجه آذربایجان به اسرائیل رفت

ادامه

آذربایجان, اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر

لاوروف: با وجود مخالفت ایران، از آمریکا برای مذاکرات آستانه دعوت می‌کنیم

وزیر خارجه روسیه گفت: از دولت آمریکا برای حضور در مذاکرات آستانه پیرامون سوریه دعوت خواهیم کرد.

 

به گزارش شبکه المیادین، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنانی گفت: مکانیسم دعوت به مذاکرات آستانه مشارکت همگان از جمله ایالات متحده را ممکن می‌کند.

 

وی گفت: با وجود اعتراض ایران، از دولت آمریکا برای حضور در مذاکرات آستانه پیرامون سوریه دعوت خواهیم کرد. در آینده مشخص خواهد شد که چه کسی در دیدار آستانه شرکت خواهد داشت.

 

وی در کنفرانسی خبری با سباستین کورتس، همتای اتریشی‌اش گفت: تمامی گروه‌های مسلح سوریه که به آتش‌بس پیوسته‌اند، به مذاکرات آستانه دعوت هستند.

 

این تاکید لاوروف در پاسخ به سوال خبرنگار روسیا الیوم مطرح شد که پیرامون موضع مسکو نسبت به مشارکت جیش الاسلام در مذاکرات پرسیده بود. لاوروف در پاسخ به این سوال گفت: آن کسانی نماینده هیات مخالفان سوری هستند که توافق آتش بس را در ۲۹ دسامبر گذشته امضا کردند.

 

وی افزود: جیش الاسلام در آن توافق‌ها (آتش بس و مذاکرات) شرکت دارد و هرچه که موضع تعدادی از کشورها نسبت به این گروه باشد اما این گروه نامش در فهرست سازمان‌های تروریستی سازمان ملل درج نشده است. ما از این رویکرد حمایت می‌کنیم با توجه به اینکه جیش الاسلام و گروه‌های دیگر از مخالفان مسلح آمادگی خود را برای امضا کردن توافقی جهت آغاز مذاکرات با دولت سوریه اعلام کرده‌اند.

 

وی تاکید کرد: هرگروهی که مرتبط با داعش و النصره نباشد، می‌تواند به توافق ۲۹دسامبر بپیوندد و ما از تمامی گروه‌ها برای این امر دعوت می‌کنیم.

 

لاوروف تصریح کرد که نمایندگانی از دولت جدید آمریکا به ریاست دونالد ترامپ می‌توانند در مذاکرات آستانه در ۲۳ ژانویه شرکت کنند.

 

وی در پاسخ به اعتراض ایران نسبت به مشارکت آمریکا در مذاکرات آستانه گفت: من به صراحت می‌گویم ساختار دعوت‌نامه‌هایی که ما داده‌ایم به گونه‌ای است که اجازه تضمین حضور تمامی طرف‌هایی را می‌دهد که ما در اظهارات علنی خود از جمله نمایندگان ایالات متحده از آنها نام برده‌ایم.

 

وی تاکیدکرد که دعوت برای حضور در مذاکرات خطاب به نماینگان دولت سوریه و گروه‌های مسلح که توافق آتش بس را امضا کرده‌اند، است.
ایسنا