فیلم؛ تجمع سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی‌/ هنوز دریافتی‌مان نصف خط فقر است! / ما دیگه رای نمی‌دیم

روز یکشنبه ۲۲ فروردین، شماری از بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در روز یکشنبه ۲۲ فروردین در شهرهای مختلف ایران تجمعاتی سراسری برگزار کردند.

 

به گزارش خبرگزاری‌ها، در این تظاهرات بازنشستگان در مقابل ادارات تامین اجتماعی شهر خود نسبت به فقر و وضعیت نابسامان‌ معیشتی اعتراض کردند.

 

آنها همچنین اعلام کردند: معاش شایسته، درمان رایگان و خدمات حمایتی مکفی، حق کارگران بازنشسته کشور است.

 

این تجمعات در شهرهای خرم‌آباد، ایلام، تهران، کرج، تبریز، زنجان، بهشهر، اراک، شیراز و اهواز، نیشابور، اصفهان، قزوین، کرمانشاه، بجنورد، رشت، اردبیل، شوش و شوشتر و بسیاری دیگر از شهرهای ایران برگزار شده است.

 

 

دولت رژیم ولایی ۵ هزار میلیارد تومان از جیب بازنشستگان زد!

علی‌رغم‌اینکه قرار بود حقوق ۳ میلیون و ۴۰۰ بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی در فروردین امسال افزایش یاید که در اقدامی عجیب از سوی تأمین اجتماعی اعلام شد که این افزایش به ماه بعد موکول شده یعنی رقمی حدود ۵ هزار میلیارد تومان حاصل این تعویق است!

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

طومار ششصد بازنشسته خطاب به مدیرعامل سازمان/ همسان‌سازی به‌طور کامل در فروردین اجرایی شود

ششصد بازنشسته و مستمری‌بگیر کارگری با امضای طوماری خطاب به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اصلی‌ترین دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری

سخنرانی لیدیا ثمربخش، مسئول بخش بین‌المللی حزب کمونیست فرانسه به یادبود کارل مارکس، ۲۰۲۱

پیش از هر چیز، درودهای رهبری حزب کمونیست فرانسه و اعضای آن را به شما تقدیم می‌کنم و از حزب کمونیست بریتانیا و رابرت گریفیتز، دبیرکل حزب، و همچنین الکس گوردون و کتابخانهٔ یادبود مارکس به خاطر تدارک این برنامه و دعوت از من برای صحبت کردن در این مراسم به نمایندگی از حزب کمونیست

ادامه »

انگلستان, تاریخ, جهان, دیدگاه, سوسیالیسم, غرب اروپا, فرانسه, کارگری, مارکسیسم, یادنامه