فروریختن ساختمان پلاسکو… و گرفتار شدن تعدادی ازنیروهای امدادی

سرپرست اورژانس کشور اعلام کرد: به دلیل بروز حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو اکنون این ساختمان فروریخت.

 
پیرحسین کولیوند روز پنج شنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: متاسفانه تعدادی از آتش نشان و نیروهای امدادی نیز در این ساختمان هستند و هنوز از وضعیت آنان اطلاعی در دست نیست.

 
وی خاطرنشان کرد: نیروهای اورژانسی در حال امدادرسانی هستند و تعداد افرادی که داخل ساختمان هستند هنوز مشخص نیست.

 
کولیوند اضافه کرد: با ریزش ساختمان تعدادی از آتش نشانان در این ساختمان گرفتار شده اند.

 
ساختمان تجاری پلاسکو در خیابان جمهوری تهران که از ۸ صبح امروز دچار حریق شده بود پس از سه ساعت و نیم تلاش ماموران امدادی به علت آتش سوزی گسترده فرو ریخت.بیش از ۲۰۰ آتش نشان به محل حادثه اعزام شده بودند.

 

بیش از این تعداد مصدومان ۲۵ نفر اعلام شده بود. مجتمع تجاری پلاسکو سال ۱۳۴۰ ساخته شد.

 

 

رئیس کمیته عمران شورای شهر اعلام کرد: با شهردار تهران و تعدادی از اعضای شوای شهر در محل حادثه بودیم که اعلام شد چند تن از آتش نشانان با پیامک موبایل اعلام کردند که در موتورخانه جان پناه گرفته‌اند.

 

اقبال شاکری اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات ۵ نفر از آتش نشانان حدود یک ربع قبل از زیر آوار بیرون کشیده شدند، این در حالی است که گفته می شود ۲۵ امدادگر مفقود هستند.

 

وی درباره نحوره نجات محبوسان در آوار ساختمان پلاسکو گفت: به وسیله دستگاه زنده یاب امواجی فرستاده می شود که مشخص می شود چه تعداد افراد زنده هستند.

 

شاکری افزود: کار سنگین آواربرداری از طریق دستگاه هوابرش آغاز شده است و با اعلام آتش نشانی تعدادی دستگاه هوابرش در حال اعزام به محل حادثه هستند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، شنیده‌ها حاکی از بیرون آوردن پیکر یکی از آتش‌نشانان حاضر در محل حادثه ساختمان پلاسکو از زیر آوار است،