اعتراض خانواده‌های کانادایی به آموزش‌ جنسی دانش‌آموزان در مدارس + فیلم

هزاران نفر به سیاست‌های دولت کانادا در تدوین آموزش‌های جنسی در مدارس و مراکز آموزشی اعتراض کردند و آن را نشانه تعرض دولت به آزادی فردی دانستند. هزاران نفر در شهر‌های سراسر کانادا از جمله مونترال نسبت به نحوه‌ی آموزش جنسی و هویت جنسیتی در مدارس و نحوه‌ی اشاره‌ی معلمان به دانش‌آموزان تراجنسیتی تجمع اعتراضی ... اعتراض خانواده‌های کانادایی به آموزش‌ جنسی دانش‌آموزان در مدارس + فیلم

ادامه

آمریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان, کانادا, ویدیو

غارت فروشگاه‌ها در ایالت پنسیلوانیای آمریکا + فیلم

مسئولان و پلیس ایالت پنسیلوانیا در آمریکا از غارت فروشگاه‌های مختلف توسط گروهی از شهروندان این کشور خبر دادند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه ای‌بی‌سی نیوز، مسئولان و شاهدان عینی در ایالت پنسلیوانیا اعلام کردند که گروهی از افراد (روز سه‌شنبه به وقت محلی) به فروشگاه‌های شهر فیلادلفیا هجوم بردند و با کیسه‌های ... غارت فروشگاه‌ها در ایالت پنسیلوانیای آمریکا + فیلم

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جهان, خبر, غارتگری, فیلم

حمله به سفارت کوبا در آمریکا

وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرد، سفارت این کشور در آمریکا شامگاه یکشنبه ساعاتی بعد از آنکه میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا خاک آمریکا را بعد از شرکت در چند رویداد در مقر سازمان ملل ترک کرد، مورد حمله قرار گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه میامی هرالد، برونو رودریگز، وزیر امور ... حمله به سفارت کوبا در آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, آمریکای لاتین, تروریسم, جهان, خبر, سازمان ملل, سیاسی, کوبا

لاوروف: نظام جهانی جدیدی در حال شکل‌گیری است

وزیر خارجه روسیه امروز شنبه اعلام کرد، نظام جهانی جدیدی در حال شکل گیری است و مرزهای آن در حال ترسیم است. به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد، کشورهای غربی با اصل برابری مخالف بوده و این کشورها به ... لاوروف: نظام جهانی جدیدی در حال شکل‌گیری است

ادامه

آذربایجان, آسیا, آمریکا, آمریکای شمالی, ارمنستان, اروپا, استعمار, اسراییل, امنیتی, اوکراین, بریکس, تحلیل, جنگ سرد, جهان, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, شبه جزیره کره, شرق, غرب, فلسطین, قره‌باغ, قفقاز, لیبی, ناتو

معمار تحریم‌های ضد روسی آمریکا به فساد متهم شد

رابرت منندز، سناتور دموکرات برجسته ایالات متحده، در یک پرونده فدرال به اتهام رابطه همراه با فساد با سه تاجر متهم شده است. در کیفرخواستی که منتشر شده، نام همسر منندز و همچنین سه مظنون دیگر که گفته می‌شود در این طرح دخیل بودند، ذکر شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، ... معمار تحریم‌های ضد روسی آمریکا به فساد متهم شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, فساد, مصر

فرانسه و کانادا در جستجوی جبهه‌ای واحد در مقابل دونالد ترامپ

در آستانۀ نشست گروه هفت قدرت اقتصادی جهان در “کِبِک” کانادا، جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور، و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، چهارشنبه ششم ژوئن در اوتاوا با یکدیگر ملاقات و حمایت خود را از چندجانبه گرایی قوّی در مناسبات بین المللی اعلام کردند.

 

به گزارش رادیو فرانسه: هدف از این ملاقات تحکیم مواضع مشترک دو کشور در مقابل رئیس جمهوری آمریکا پیش از برگزاری نشست گروه هفت اعلام شده است.

 

رهبران دو کشور در بیانیۀ مشترکی که در پایان گفتگوهای دیروزشان منتشر کردند، بر تعهد مشترک شان برای پاسخگویی به مسائل بین المللی در وضعیت پیچیدۀ فعلی جامعۀ جهانی تأکید کردند. بر اساس این بیانیه قرار است دو دولت کانادا و فرانسه پیش از پایان سال جاری میلادی نشست مشترکی در زمینۀ دفاعی برگزار کنند.

 

در پایان ملاقات دیروزشان رهبران کانادا و فرانسه اعلام کردند که حاضر نیستند در بیانیۀ نهایی نشست گروه هفت هر چیزی را بپذیرند تا انتشار این بیانیه با امضای ایالات متحد آمریکا میّسر شود.

 

کاخ الیزه در توضیح این مطلب گفته است که برای نمونه فرانسه و کانادا نمی پذیرند که در بیانیۀ نهایی نشست گروه هفت به توافق پاریس دربارۀ آب‌ و هوا اشاره ای نشود. دفتر ریاست جمهوری فرانسه اضافه کرده است که پاریس و اوتاوا نمی پذیرند که در این بیانیه توافق اتمی با ایران محکوم شده یا گفته شود که این توافق بیهوده است و یا ایران به تعهداتش در چارچوب آن عمل نکرده است.

 

پاریس معتقد است که شش عضو دیگر گروه هفت قدرت اقتصادی جهان جبهۀ واحدی را در مقابل آمریکا تشکیل می دهند.

 

کانادا و فرانسه می دانند که نمی توانند تغییری در موضع رئیس جمهوری آمریکا در خصوص توافق اتمی با ایران یا افزایش تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم ایجاد کنند. کاخ الیزه گفته است : کسی نمی خواهد در نشست کانادا، دونالد ترامپ را به تغییر موضع اش در این موارد تشویق کند، چون از قبل می دانند که چنین اقدامی بی حاصل است و رئیس جمهوری آمریکا تصمیم نهایی اش را گرفته است.

 

امانوئل ماکرون و جاستین ترودو بعید نمی دانند که نشست گروه هفت با صدور بیانیۀ ریاست دوره ای این گروه یعنی کانادا خاتمه یابد. احتمال دیگر، به گمان آنان، این است که شش عضو گروه بیانیه مشترکی دربارۀ مشکلات و مسائل موجود منتشر کنند و بیانیۀ مشترکی با امضا هفت عضو گروه دربارۀ دیگر مسائل مورد توافق منتشر سازند.

 

فرانسه امیدوار است که در بیانیه نهایی رعایت قواعد مشترک مورد توجه قرار بگیرد و تاریخی نیز برای تغییر سازمان جهانی تجارت به منظور ایجاد تجارت باز، آزاد و منصفانه میان کشورهای عضو گروه هفت تعیین شود.

 

نخست وزیر کانادا پیش از ملاقات با امانوئل ماکرون، گفته بود که در نشست گروه هفت قدرت اقتصادی جهان که از روز شنبه به مدت دو روز برگزار خواهد شد، گفتگوهای صریح و بعضاً دشواری به ویژه با رئیس جمهوری آمریکا در زمینۀ تجارت و تعرفه های گمرکی صورت خواهد گرفت.

 

وزیر بازرگانی کانادا، “فرانسوا-فیلیپ شامپاین”، در اظهاراتی جداگانه گفته بود که “نظم اقتصاد جهانی هدف حمله” (از سوی آمریکا) قرار گرفته است.

 

در واکنش به این اظهارات، مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا، “لاری کودلا”، وجود اختلاف میان آمریکا و شش قدرت دیگر جهانی را انکار نکرده، اما این اختلافات را به “مشاجرات خانوادگی” تشبیه نموده است.

یک رسانه آمریکایی: اشغال عراق ۴۰ میلیارد دلار برای دیک چنی درآمد داشت

یک شرکت متعلق به دیک چنی معاون جرج بوش، طی ده سال کار در کنار نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق مبلغ ۳۹.۵ میلیارد دلار از قراردادهای بسته شده سود برد

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تاریخ, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

اعلام آمادگی عشایر سوریه برای بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشورشان

به نقل از روزنامه رای الیوم، عشایر سوریه در شمال این کشور کنگره ای را در منطقه دیرحافر در ریف شمالی شهر حلب با مشارکت ۷۰ عشیره و قبیله با شعار “عشایر سوریه علیه دخالت خارجی و آمریکایی در داخل سوریه” برگزار کردند. آنها بر چند نکته که مهمترین آنها پایبندی به وحدت کشور سوریه ... اعلام آمادگی عشایر سوریه برای بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشورشان

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, فرانسه

برنی سندرز: سکان ایالات متحده در دست یک «بیمار درغگو» قرار دارد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «برنی سندرز»، سناتور مستقل و نامزد پیشین ریاست‌جمهوری ایالات متحده، در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که شمار آمریکایی‌هایی که معتقدند «دونالد ترامپ»، ساکن فعلی کاخ سفید، «بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست» روز به روز افزایش می‌یابد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

گزارشگر ویژه سازمان ملل؛ آمریکایی‌ها در دوره ترامپ، فقیرتر می‌شوند

«فیلیپ آلستون» گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه فقر اعلام کرد که میزان فقر در آمریکا در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» بالاست و بیشتر هم می شود.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر