تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

جوانان «چوار» به استخدام غیربومی‌ها و روند بیکاری کارگران بومی شاغل در صنایع نفت و گاز شهرستان اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی جوانان بومی در شهرستان چوار در استان ایلام می‌گویند علیرغم وجود چندین پالایشگاه و پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی در این منطقه، ما اکثراً بیکار هستیم و بعضی کارگرانی که در این ... تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

رئیس انجمن صنفی پالایشگاه چهارم پارس جنوبی گفت: حذف پیمانکاران به هیچ وجه بار مالی ندارد؛ این ایراد اصلاً وارد نیست. به گزارش خبرنگار ایلنا، «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» برای بار سوم به سد ایرادات نهادهای نظارتی برخورد کرد؛ اینبار هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح را مغایر با سیاست‌ها کلی و ... حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, گزارش, مبارزه طبقاتی, معیشت

تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ این کارگران، خواستار پرداخت ۵ ماه حقوق معوقه و سایر مطالبات مرتبط خود هستند.  گذران زندگی با این حقوق‌ها، فلاکت است و معوقه شدن آن مرگ تدریجی است. پیمانکاران واسطه ای بین شهرداری و کارگران برای غارت دستمزد ناچیز آنان هستند. بخش مهمی از دسترنج کارگران نصیب پیمانکاران میشود. اغلب زدوبندهای ... تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, خبر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, مبارزه طبقاتی, معیشت

حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران آمار مصدومان و متوفیان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد. «مهدی فروزش» مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال گذشته در مجموع ۳۰۳۸ نفر در استان تهران دچار حوادث ناشی ... حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

ادامه

ایران, ایمنی, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگران

تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر با حضور در یک تجمع صنفی، خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز یکشنبه (دوم اردیبهشت ماه) جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد در تهران ، اصفهان و قائمشهر با حضور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی محل سکونت خود، خواستار توجه به ... تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

فراخوان سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه برای تظاهرات بزرگ در روز شنبه ۲۶ آبان

باسلام و درود خدمت شیر مردان و شیر زنان هفت تپه قهرمان

امروز جمعه ۲۵ آبان ماه همکاران عزیز در مقابل مصلی شهرستان شوش، نمایش اقتدار و اتحاد وهمدلی را به تمام دنیانشان دادید.

 

واقعا زبان قاصر است از این همه همدلی و یکپارچگی و به احترام این مردم با بصیرت و حق طلب باید از جای خود بلند شد وکلاه از سر برداشت و سر تعظیم فرود آورد.

 

یک تشکر ویژه از بانوان غیرتمندی که امروز هم همچون روزهای گذشته دوشادوش برادران خود در این راهپیمایی حضور داشتند و همچنین یک دعوت ویژه از سایر بانوان می کنیم که فردا همراه با برادران و همسران وپدران خود و همراه با بچه‌ها حضور داشته باشند تا روحیه بخش خانواده‌های خود باشند.

 

احسنت بر این کارگران متمدن هفت تپه

 

امروز چهارمین روز تجمع مقابل فرمانداری شوش و همچنین حرکت مسالمت آمیز در بازار شوش بود، همه چیز مسالمت آمیز انجام شد و نه خون ازدماغ کسی آمد و نه به کسی یا ارگانی توهین‌ شد و باز هم خط بطلانی کشیدند برکسانی که کارگران راخشونت طلب معرفی می‌کنند.

 

باز هم یک گِله می‌کنیم از همکارانی که در این چند روز بنابه هر دلیلی از حضور در این تجمعات قانونی و مسالمت آمیز خودداری کرده‌اند.

 

یه تشکر ویژه هم از بازاریان و کسبه و مردم شوش می‌کنیم که امروز همراه با کارگران هفت تپه حضور داشتند و یا قلبشان به عشق ما کارگران تپید.

 

فردا شنبه ۲۶ آبان ماه باز هم ثابت قدم‌تر از همیشه دربرابر فرمانداری تجمع خواهیم کرد و از تمام همکاران عزیز خواهشمندیم این بار همراه با خانواده های خود تشریف بیاورند.

صبح پیروزی نزدیک است.

زنده باد کارگر زنده باد اتحاد

زنده باد هفت تپه

کانال رسمی کارگران هفت تپه.

جمعه ۲۵ آبان ۹۷

شکست “مجمع عمومی” فرمایشی در پروژه امنیتی سندیکاسازی دولتی در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

جدیدترین پروژه ضد کارگری دولت جمهوری اسلامی ایران توسط نهادهای امنیتی و وزارت کار و همکاری مدیریت شرکت واحد، حراست و شورای اسلامی کار، علیه کارگران و سندیکای کارگران شرکت واحد در جریان است.

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری