افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دانش, فقر, محیط زیست

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین؛ فائوچی آمریکای گرفتار کرونا را به یک تیم قایقرانی تشبیه کرد و گفت: اگر می‌خواهید بازی را ببرید، همه پاروزنان باید حرکات هماهنگ داشته باشند.

 

فائوچی معتقد است که آمریکا اختیار تصمیم‌گیری درباره تدابیر مقابله با شیوع کرونا را به ایالات و شهرها واگذار کرده در حالی که آنها به مقابله با کرونا واکنش‌های بسیار متمایزی نشان می‌دهند؛ بنابراین می‌توان گفت مشکل واقعی در مقابله با کرونا در ناسازگاری اقدامات نهفته است.

 

فائوچی توضیح داد که در مقایسه با سایر کشورها، هیچگاه تعداد روزانه موارد جدید کرونا در آمریکا تا حدی نرسیده است که منجر به احتمال آغاز بازگشایی‌ها شود اما برخی از ایالت‌ها طبق معیاری متفاوت بازگشایی‌ها را اعلام کرده‌اند؛ اوضاع در برخی ایالت‌ها واقعاً بسیار خوب است اما به عنوان یک کشور، آنچه آمریکایی‌ها باید در نظر بگیرند، اوضاع در یک ایالت نیست بلکه این است که آیا اوضاع کل کشور به حدی رسیده است که بتوان بازگشایی ها اعلام شود.

 

براساس داده‌های جدید دانشگاه جان هاپکینز، تا ساعت ۷:۲۰ ششم اوت به زمان پکن، تعداد موارد کرونا در آمریکا به ۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۰۹ مورد و تعداد موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در آن کشور نیز به ۱۵۷.۸۵۴ مورد رسیده است؛ در تمام ایالت‌‌های آمریکا، کالیفرنیا بیشترین تعداد موارد را با ۵۲۸۱۶۷ نفر دارد و ایالت نیویورک با ۳۲۷۵۴ مورد بیشترین تعداد مرگ و میر را داشته است.

هر ۱۵ ثانیه یک نفر در اثر ویروس کرونا در جهان می‌میرد

طبق داده‌های دو هفته گذشته تقریبا در هر ۲۴ ساعت ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. این عدد در هر ساعت به ۲۴۷ فوتی می‌رسد

ادامه »

استرالیا, اسراییل, اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, برزیل, جهان, حقوق بشر, خبر, ژاپن, سودان

رادیو چین؛ سرقت نفت سوریه توسط آمریکا با سوءاستفاده از بحران ۹ ساله

بر همگان روشن است آمریکا که نیروهای نظامی خود را به بهانه دفاع از میادین نفتی به آن مناطق کنترل مسلح کردهای سوریه اعزام کرده، به دنبال سود نفتی و تداوم حضور خود در سوریه است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فقر

سندرز: آمریکایی‌ها درمانده از تامین غذای خانواده‌های خود هستند

درحالی که گزارش‌ها حاکی از وضعیت وخیم معیشت شهروندان آمریکایی دارد، برنی سندرز سناتور ضدسیاست‌های سرمایه‌داری، مسئولان آمریکایی به ویژه جمهوریخواهان را به بی‌کفایتی متهم و در توئیتر نوشت: اکنون آمریکایی‌ها درمانده از تامین مایحتاج خانواده‌های خود شده و این کشور با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه است.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, سرمایه‌داری, فقر, گزارش

نیویورک تایمز: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!”

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی نوشت: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری