گردن ننهادن رئیس جمهور مکزیک درمقابل خواست آمریکا

رئیس جمهور مکزیک می‌گوید که کشورش نمی‌پذیرد هیچ کشوری خود را به عنوان رهبر جهان معرفی کند. آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک در کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرد که این کشور سلطه هژمونیک هیچ ملتی را نمی‌پذیرد و نخواهد پذیرفت. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس‌جمهور مکزیک به عنوان بخشی از توضیحات خود در ... گردن ننهادن رئیس جمهور مکزیک درمقابل خواست آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای لاتین, پناهجویی, تروریسم, جهان, گزارش, مکزیک

قلیچداراوغلو: همه پناهجویان را از ترکیه اخراج می‌کنم

رقیب اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه وعده بیرون انداختن همه پناهجویان از این کشور را داد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه پلیتیکو، کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه که قرار است در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور رقابت ... قلیچداراوغلو: همه پناهجویان را از ترکیه اخراج می‌کنم

ادامه

آفریقا, اتحادیه اروپا, اروپا, پناهجویی, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

بیانیه مشترک روسیه و سوریه: ارتش آمریکا برای صلح در سوریه باید از این کشور خارج شود

روسیه و سوریه در بیانیه‌ای مشترک آمریکا را به سرقت منابع سوری متهم کردند و خواستار خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه شده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ بیانیه مشترک روسیه و سوریه با متهم کردن ارتش آمریکا به سرقت نفت و گندم و اعمال تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه، خواستار خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه به عنوان تنها ... بیانیه مشترک روسیه و سوریه: ارتش آمریکا برای صلح در سوریه باید از این کشور خارج شود

ادامه

آمریکا, بیانیه, پناهجویی, تروریسم, جهان, حقوق بشر, حقوق کودک, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

بخشی از دموکرات‌ها خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا شدند

گروهی از قانوگذاران دموکرات از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درخواست کردند تا به منظور تسهیل در ارائه کمک به مهاجران تحریم‌های دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ علیه کوبا و ونزوئلا را لغو کند. به گزارش ایرنا، این قانونگذاران دموکرات در نامه‌ای که چهارشنبه به رویت اسپوتنیک رسید، اعلام کردند: کارشناسان معتقدند تحریم‌های گسترده که ... بخشی از دموکرات‌ها خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و ونزوئلا شدند

ادامه

آمریکا, آمریکای لاتین, اقتصادی, پناهجویی, تحریم, جهان, خبر, کوبا, ونزوئلا

بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه به مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)

سندیکای کارگران شرکت ‌واحد بیانیه اول ماه مه ۱۴۰۲ را در حالی انتشار میدهد که سه تن از اعضای قدیمی و شناخته شده سندیکا، رضا شهابی، داود رضوی و حسن سعیدی، کماکان در زندان هستند و همچنین تعدادی از اعضای حق طلب سندیکا و دیگر فعالین‌کارگری در روز گذشته توسط نیروهای امنیتی به صورت تلفنی ... بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه به مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)

ادامه

آمریکا, اجتماعی, استبداد, استعمار, افغانستان, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, برابری اجتماعی, پناهجویی, تبعیض جنسیتی, زنان, سرمایه‌داری, عدالت اجتماعی, فرهنگ, فقر, کارگری, معلمان, همبستگی

غرق شدن حدود ۱۰۰ پناهنده در دریای مدیترانه + ویدئو

در حالی که این روزها خبرهای زیادی درباره هجوم پناهندگان اوکراینی به کشورهای اروپایی و تلاش مقامات این اتحادیه برای اسکان و رفع سریع نیازهای آن ها منتشر می شود، اما از سوی دیگر بی توجهی اروپاییان به پناهندگانی که از مناطق بحرانی خاورمیانه به اروپا می آیند به قیمت از دست رفتن جان شمار زیادی از این قشر مظلوم و بی پناه تمام می شود. این گونه سیاست‌های دوگانه اروپا در قبال مسئله پناهندگان بسیار قابل تامل است.

 

به گزارش تسنیم روزنامه “تاگس اشپیگل” با استناد به اطلاعات ارائه شده از طرف سازمان ملل و سازمان پزشکان بدون مرز از مرگ ده ها پناهجو در دریای مدیترانه بر اثر غرق شدن قایق حامل پناهجویان که از لیبی به سمت اروپا حرکت می‌کرد خبر داد.

 

“فیلیپو گراندی”، کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد در توییتر نوشت: «بیش از ۹۰ نفر در فاجعه دیگری در دریای مدیترانه جان خود را از دست دادند.”

 

بر اساس اطلاعات سازمان امدادرسانی پزشکان بدون مرز، روز شنبه یک کشتی تجاری چهار نفر از این پناهجویان غرق شده در دریای مدیترانه را نجات داد. نجات‌یافته‌ها گزارش دادند که حداقل چهار روز در یک قایق با ۱۰۰ سرنشین روی آّب‌ها بودند. حدود ۹۶ نفر در اثر این سانحه غرق شدند. این قایق مملو از پناهندگان، از سمت لیبی به اروپا در حال حرکت بود.

 

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد که بازماندگان به شدت نیاز به محافظت و مراقبت دارند. این سازمان تاکید کرد که این بازماندگان نباید به لیبی بازگردانده شوند. بر این اساس هیچ یک از بازماندگان نباید به مکانی بازگردانده شوند که در معرض خطر زندان، آزار و بدرفتاری قرار دارند.

 

لیبی یک کشور ترانزیت مهم برای مهاجران و پناهندگانی از آفریقا و خاورمیانه است که می خواهند از دریای مدیترانه به اروپا بروند. وقتی پناهجویان به این کشور بحران زده آفریقای شمالی بازگردانده می‌شوند در کمپ های بازداشت اسکان داده می‌شوند. فعالان حقوق بشر بارها از شرایط موجود در این مراکز انتقاد کرده‌اند.

 

“گراندی” از اتحادیه اروپا خواست وارد عمل شود. وی در این باره گفت: اروپا نشان داده است که قادر است سخاوتمندانه و به طور موثر چهار میلیون پناهنده را از اوکراین را بپذیرد. اکنون باید فوراً به این فکر کند که چگونه این مورد را برای سایر پناهندگان و مهاجران نیازمند هم اعمال کند.

 

اروپا همواره تلاش می‌کند با همکاری لیبی از هجوم پناهجویان مظلوم خاورمیانه که از جمله به دلیل سیاست‌های مقامات این اتحادیه آواره شده‌اند به این اتحادیه جلوگیری کرده و آن ها را به کشورهای مبدا بازگرداند.

چین: رسانه‌های غربی نباید به بستری برای پخش نژادپرستی تبدیل شوند

۲۱ مارس روز جهانی رفع تبعیض نژادی است. وانگ ون بین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالات مربوط در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی گفت که ایالات متحده در مواجهه با سابقه بد حقوق بشر خود، نه تنها خویشتن بینی ندارد، بلکه خود را به عنوان یک کشور مدافع حقوق بشر تلقی می کند و حقوق بشر را سیاسی ... چین: رسانه‌های غربی نباید به بستری برای پخش نژادپرستی تبدیل شوند

ادامه

اپارتایت, اسیا, افغانستان, امریکا, اوکراین, پناهجویی, تحلیل, جهان, چین, حقوق بشر, سازمان ملل, سوریه, صلح, غرب

هشدار یونیسف نسبت به قاچاق و سوءاستفاده از کودکان آواره اوکراینی

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد، تهدید قاچاق و سوءاستفاده از کودکان به دلیل اینکه بیش از ۱.۵ میلیون کودک اوکراینی آواره شده‌اند، “واقعی و رو به ازدیاد” است.

ادامه

اروپا, اسیای مرکزی, اوکراین, پناهجویی, جهان, خبر, رومانی

دیپلمات روس: این اوکراین است که به درخواست آتش‌بس ما پاسخ نمی‌دهد

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در شورای امنیت ادعاها درباره جلوگیری نیروهای روس از خروج غیرنظامیان از مناطق درگیری در اوکراین را تکذیب کرد.

ادامه

اوکراین, پناهجویی, جهان, حضور نظامی, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا