کناره‌گیری خلبانان آمریکایی به دلیل حمایت آمریکا از اسرائیل

خلبانان آمریکایی می‌گویند به دلیل حمایت آمریکا از اسرائیل در نسل‌کشی مردم غزه از خدمت در ارتش خودداری می‌کنند. به گزارش باشگاه خبرنگارانِ؛ شبکه ان بی سی نیوز در مطلبی نوشت: خلبانان آمریکایی در اعتراض به نسل کشی مردم غزه توسط اسرائیل و حمایت‌های دولت آمریکا از این رژیم اعلام کرده اند که از خدمت ... کناره‌گیری خلبانان آمریکایی به دلیل حمایت آمریکا از اسرائیل

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, جهان, خاورمیانه, فلسطین, گزارش, لبنان, نسل‌کشی

فرود ۱۰ هواپیمای حامل تسلیحات آمریکایی در سرزمین‌های اشغالی همزمان با بمباران جنون‌آمیز غزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی

با وجود ادعای برخی منابع آمریکا مبنی بر کاهش ارسال تسلیحات نظامی به تل‌آویو، اسرائیل از فرود ۱۰ هواپیمای ترابری با انبوهی از تسلیحات در سرزمین‌های اشغالی خبر دادند. به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه خبری المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلیی اعلام کرد که ۱۰ هواپیمای ترابری آمریکایی با انبوهی از تجهیزات و تسلیحات نظامی ... فرود ۱۰ هواپیمای حامل تسلیحات آمریکایی در سرزمین‌های اشغالی همزمان با بمباران جنون‌آمیز غزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی

ادامه

آمریکا, اسراییل, اشغالگری, بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین, فیلم

یمن: ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور و یک کشتی را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از حمله ارتش این کشور به ناو هواپیمابر آمریکایی «آیزنهاور» و یک کشتی در دریای سرخ و دریای عرب خبر داد. «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن با صدور بیانیه‌ای از عملیات‌های جدید ارتش این کشور در راستای حمایت از ملت فلسطین خبر داد. به نقل از المسیره، سخنگوی نیرو‌های مسلح ... یمن: ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور و یک کشتی را هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر

ارمنستان، کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

وزارت خارجه ارمنستان اعلام کرد، ایروان در کنار یکسری دیگر از کشورهای اروپایی، کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسد. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه ارمنستان اعلام کرد ایروان کشور فلسطین را به رسمیت شناخته است. به نقل از شبکه خبری راشاتودی، این اقدام از سوی ارمنستان پس از آن صورت گرفته که ایرلند، نروژ و ... ارمنستان، کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

ادامه

ارمنستان, اسپانیا, اسراییل, ایرلند, جهان, خاورمیانه, خبر, سازمان آزادی‌یخش فلسطین, سازمان ملل, فلسطین, نروژ

رئیس‌جمهوری کلمبیا، نتانیاهو را «مجرم بین‌المللی» خواند

رئیس‌جمهوری کلمبیا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل را به موجب مسئولیت وی در انجام نسل‌کشی در غزه، «مجرم بین‌المللی» توصیف کرد. گوستاوو پترو رئیس‌جمهوری کلمبیا در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار تصویری از تظاهرات گسترده شهرک‌نشینان اسرائیل در بیت‌المقدس اشغالی نوشت: مردم اسرائیلی شروع به پاسخ دادن کرده‌اند. ۱۵۰ هزار اسرائیلی ... رئیس‌جمهوری کلمبیا، نتانیاهو را «مجرم بین‌المللی» خواند

ادامه

اسراییل, اشغالگری, تحلیل, جهان, خاورمیانه, زنان, فلسطین, کلمبیا, کودکان, نسل‌کشی

عطوان؛ ناتوی عربی فریبی بزرگتر از خدعه جنگ جهانی اول برای منطقه است

عبدالباری عطوان در مطلبی درباره مراسم یادبود یکصدمین سالروز پایان جنگ جهانی اول و احترام به نظامیانی که در جریان جنگ کشته شده‌اند، آورده است: این نظامیان با ما جنگیده‌اند و اراضی ما را اشغال کرده و آنرا تحت قیمومیت فرانسه و بریتانیا قرار داده و هزاران عرب و مسلمان را کشته‌اند.

 

وی می‌نویسد: جنگ جهانی اول فریب بزرگ حاکمان ما از سوی انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها که از ما خواستند ضد عثمانی قیام کنیم تا در ازای آن استقلال کامل در سرزمین‌های امپراتوری عثمانی به دست آوریم، محسوب می‌شود.

 

شریف حسین این دروغ ها را باور کرد و اعلام قیام عربی بزرگ کرد اما پس از پایان جنگ جهانی اول، انگلیسی‌ها به عهد خود وفا نکردند و با فرانسوی‌ها میراث عثمانی را در جهان عرب در چارچوب توافق سایکس-پیکو تقسیم کردند و بیانیه بالفور درباره دادن فلسطین به یهودی‌ها را صادر کردند.

 

عطوان نوشت: پس از صد سال تاریخ دوباره تکرار می‌شود و آمریکا ایفاگر نقشی است که انگلیس و فرانسه ایفا کردند و زمینه را برای انقلاب عربی بزرگ دیگری با نام ناتوی سنی عربی برای ورود به جنگ مشابه و این بار ضد ایران و با مشارکت اسرائیل مهیا می‌کنند.

 

این تحلیلگر مشهور جهان عرب می‌افزاید: شریف حسین انقلاب بزرگ عربی را از مکه شروع کرد و ملک سلمان و چه بسا فرزندش محمد بن سلمان، رهبر عربی برای به حرکت درآوردن سنی عربی زیر چتر آمریکایی – اسرائیلی تحت عنوان مقابله با آنچه گسترش نفوذ ایران خوانده می‌شود، خواهد بود.

 

اگر امور مطابق برنامه‌ریزی‌های نتانیاهو و جردکوشنر داماد ترامپ پیش برود نشست سران هشت کشور شامل شش کشور حوزه خلیج فارس و مصر و اردن در ژانویه آینده درباره ناتوی عربی تشکیل خواهد شد. اما بیانیه بالفور جدید هم معامله قرن خواهد بود.

 

عطوان آورده است: خلاصه ما در برابر فریب بزرگتری که چه بسا خطرناکتر از فریب اولی باشد قرار داریم و در جنگی خانمانسوز وارد خواهیم شد که ثروت‌های ما را بر باد می‌دهد و به ویرانی شهرها و روستاهای ما ختم خواهد شد با این تفاوت که اسرائیل در راستای جنگ افروزی تلاش می‌کند از این جنگ جان به در نخواهد برد.

 

وی می‌نویسد: ما مضحکه ترامپ و نتانیاهو شده‌ایم و با چشم باز به مسلخ می‌رویم. طبل توخالی و دوستگی‌های بی سابقه و خطرناکتر از آن این است که برخی از ما در راستای رنگ و لعاب دادن به این طرح و بازارگرمی آن برای ملت‌های منطقه حرکت می‌کنیم. معاهده صلح ورسای که به جنگ جهانی اول پایان داد به خاطر ظلم و تحقیری که نسبت به آلمان روا داشته شد؛ بیش از ۲۰ سال به درازا نیانجامید و بعید نیست همین سناریو در منطقه عربی ما نیز تکرار شود و اسرائیل و متحدان عربش که همسو با آمریکا هستند، بازنده بزرگ در نهایت کار باشند.

 

عطوان در پایان نوشت: سید حسن نصرالله به اسرائیلی‌ها توصیه کرد که شنا بیاموزند و زودتر فرار کنند زیرا اگر جنگ شعله ور شود فرصتی برای فرار نخواهند یافت. ما به متحدان عرب اسراییل توصیه می‌کنیم که برای روز مبادا آب ذخیره کنند تا از تشنگی نمیرند و یا به سوی کشورهایی مانند عراق، سوریه و یمن که چه بسا پناهگاه امن‌تری باشد کوچ کنند.

مهر

خشم آمریکا از تقویت روابط اقتصادی اسرائیل و چین

آمریکا از تقویت روابط اقتصادی اسرائیل با چین به شدت خشمگین است. این در حالی است که اکنون جنگی اقتصادی میان چین و آمریکا درگرفته و واشنگتن نگران است بازنده نبرد اقتصادی با پکن باشد.

ادامه

اسراییل, امریکا, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, شرق آسیا

عطوان؛ واکنش مسکو و دمشق به‌حمله اسرائیل ویرانگر و زلزله‌وار خواهد بود

عبدالباری عطوان در مطلبی در رای الیوم آورده است: می‌توان گفت که بدون تردید هفته جاری شاید سرآغازی برای زورگویی‌های آمریکا و اسرائیل با هم باشد.

ادامه

اسراییل, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

عطوان: ناتو عربی اعلام جنگ فرقه‌ای جدید در منطقه است

روزنامه فرامنطقه ای ‘رأی الیوم’ در یادداشتی روز دوشنبه با انتقاد از تشکیل ائتلاف موسوم به «ناتو عربی»، نوشت: تشکیل ائتلاف جدید به معنای اعلام آغاز جنگ های مذهبی و فرقه‌ای جدید در منطقه خاورمیانه و اجرای طرح اسرائیل خواهد بود.

ادامه

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, عربستان سعودی, عمان, فلسطین, قطر, لیبی, مقاله, یمن

انگلیس نگران گسترش نفوذ روسیه در جهان است

وزارت دفاع انگلیس در گزارشی نسبت به افزایش حضور نظامی روسیه در عرصه بین‌المللی، بخصوص در قطب شمال، خاورمیانه و شمال آفریقا ابراز نگرانی کرده و خواستار تکمیل راهکار دفاعی ملی این کشور شده است.

ادامه

اسیای مرکزی, انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا, شمال افریقا