روسیه موشک بالستیک بولاوا را در زیردریایی‌های خود مستقر کرد

در پی تشدید تهدیدهای غرب به سرکردگی آمریکا علیه روسیه که اخیرا پاریس، مسکو را با زرادخانه‌های اتمی خود تهدید کرد، مسکو پس از انجام آزمایش موفقیت‌آمیز موشک قاره پیما «بولاوا» (Bulava)، آنرا در ترکیب موشک‌های بالستیک در ناوگان زیردریایی خود جای داد. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تارنمای نشریه آمریکایی نیوزویک با انتشار این ... روسیه موشک بالستیک بولاوا را در زیردریایی‌های خود مستقر کرد

ادامه

آمریکا, اتحادیه اروپا, اروپا, انگلیس, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فرانسه

صنعا: عقب‌نشینی ناوشکن آمریکا از دریای سرخ نشان‌ دهنده ادامه فروپاشی ائتلاف آمریکا است

یک منبع نظامی در صنعا اعلام کرد عقب نشینی دومین ناوشکن آمریکایی از دریای سرخ نشان دهنده ادامه فروپاشی ائتلاف دریایی آمریکا و کاهش نفوذ یگان دریایی آمریکا و انگلیس و اروپا در دریای سرخ، خلیج عدن و اقیانوس هند است. به گزارش ایسنا، یک منبع نظامی در صنعا به الاخبار گفت عقب نشینی ناوشکن ... صنعا: عقب‌نشینی ناوشکن آمریکا از دریای سرخ نشان‌ دهنده ادامه فروپاشی ائتلاف آمریکا است

ادامه

آمریکا, اروپا, استراتژیک, اقیانوس هند, انگلیس, تحلیل, جنوب غرب آسیا, خاورمیانه, خلیج عدن, یمن

رویترز از تنظیم تعهدات امنیتی بلندمدت برای اوکراین از سوی اتحادیه اروپا خبر داد

خبرگزاری «رویترز» روز دوشنبه، با استناد به پیش‌نویس یک سند گزارش داد که اتحادیه اروپا تعهداتی را برای حمایت امنیتی بلندمدت از اوکراین تنظیم کرده است که ارائه تسلیحات، آموزش نظامی و سایر کمک‌های بیشتری به کی‌یف برای سال‌های آتی را تضمین می‌کند. به گزارش ایرنا از رویترز، پیش‌نویس سندی که اولین بار توسط روزنامه ... رویترز از تنظیم تعهدات امنیتی بلندمدت برای اوکراین از سوی اتحادیه اروپا خبر داد

ادامه

آلمان, اتحادیه اروپا, انگلیس, اوکراین, بلژیک, جنگ نیابتی, جهان, شرق اروپا, فرانسه, گزارش

انگلیس جزئیات بزرگ‌ترین بسته کمک نظامی به اوکراین را اعلام کرد

وزارت دفاع انگلیس یک بسته کمک نظامی برای اوکراین اعلام کرد که بزرگ‌ترین بسته در تاریخ این کشور است. به گزارش ایسنا، این بسته شامل ۵۰۰ میلیون پوند بودجه و تجهیزات حیاتی برای تقویت دفاع اوکراین در برابر حملات روسیه است. به نقل از پایگاه خبری «یورومیدان‌پرس» (euromaidanpress)، بسته کمکی جامع شامل ۴ میلیون گلوله ... انگلیس جزئیات بزرگ‌ترین بسته کمک نظامی به اوکراین را اعلام کرد

ادامه

انگلیس, اوکراین, جنگ نیابتی, خبر, روسیه, غرب اروپا

استرالیا: احتمالا کشور فلسطینی را پیش از تکمیل فرایند صلح به رسمیت بشناسیم

وزیر امور خارجه استرالیا به دنبال رای مثبت مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره عضویت کامل فلسطین، اعلام کرد که کانبرا می‌تواند پیش از تکمیل فرایند صلح، کشور فلسطینی را به رسمیت بشناسد. به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه ای‌بی‌سی، پنی وونگ امروز (شنبه) در یک نشست خبری در آدلاید گفت: آنچه ما می‌گوییم، این ... استرالیا: احتمالا کشور فلسطینی را پیش از تکمیل فرایند صلح به رسمیت بشناسیم

ادامه

آمریکا, استرالیا, اندونزی, انگلیس, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, ژاپن, سازمان ملل, صلح, فلسطین, کره جنوبی, نیوزلند

صدها پلیس انگلیس متهم به سوءاستفاده جنسی

براساس گزارش یک نهاد نظارتی که روز پنجشنبه منتشر شد در طی دو سال اخیر صدها مأمور پلیس در انگلیس و ولز ضمن سوءاستفاده از قدرت و جایگاهشان، متهم به اذیت و آزار و سوءاستفاده جنسی شده‌اند.

 

به گزارش ایرنا، نهاد نظارتی بر نیروی پلیس انگلیس ( اچ ام آی سی )، ضمن انتشار این آمار، از این مساله به عنوان یکی از جدی ترین اشکال فساد یاد کرده است.
یک مسئول این نهاد نظارتی گفته است احتمالا شمار تخلفات یاد شده که نمونه ‘ آشکار سوء استفاده از قدرت و ناقض اعتماد عمومی’ می باشد ، بیش از شکایت های دریافت شده است.
براساس آمار منتشر شده، در طی دو سال منتهی به ماه مارس گذشته، در کل ۴۳۶ شکایت از سوء استفاده نیروهای پلیس انگلیس و ولز از قدرت شان برای بهره کشی جنسی صورت گرفته است.
به گفته نهاد نظارتی یاد شد، در کل ۳۳۴ مامور پلیس به دلیل شکایت های یاد شده، مورد پیگرد قانونی قرار گرفته اند.
براساس گزارش این نهاد نظارتی، بیشتر سوء استفاده نیروی های پلیس متخلف از کسانی صورت گرفته که به نوعی خودشان قربانی خشونت های خانگی بوده اند.

 
پیش از این نیز روزنامه تایمز فاش کرده بود که در عرض پنج سال گذشته علیه در حدود ۴۰۰ مأمور پلیس انگلیس، ولز و اسکاتلند به دلیل سوءاستفاده جنسی شکایت صورت گرفته است.
تایمز افزود: در حال حاضر پلیس انگلیس در حال تحقیق در مورد ۱۵۶ مورد اتهام سوءاستفاده جنسی از سوی اعضای این نهاد عمومی است.
به نوشته این روزنامه، ماموران یادشده در همین حال متهم هستند که از قدرتشان برای پیشبرد فساد اخلاقی‌شان سوءاستفاده کرده‌اند.
تایمز افزود: خیلی از این ماموران پلیس مواجه با اتهام اذیت و آزار، سوءاستفاده جنسی و تجاوز علیه زنانی هستند که برای طرح شکایت خودشان علیه جرم های صورت گرفته علیه آنها، به این نهاد انتظامی مراجعه کرده بودند.
به نوشته تایمز، برخی از این قربانیان در داخل پاسگاه‌های پلیس مورد تجاوز و یا اذیت و آزار جنسی قرارگرفته‌اند.
روزنامه تایمز فاش ساخت به‌رغم صراحت قانون برای برخورد با مامورانی که مرتکب این‌گونه اعمال می شوند، اما تنها شماری اندکی از نیروهای پلیس متخلف رسما متهم و مجازات شده‌اند.
تایمز افزود: براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، به برخی از پلیس‌های متخلف پیش از آنکه آنها به دلیل سوءاستفاده از قربانیان خود، تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند، اجازه داده‌ شده است که استعفا دهند.

گاردین: بررسی کمک هوایی به گروه های مسلح سوری از سوی آمریکا و انگلیس

یک رسانه غربی با اشاره به تنگ تر شدن حلقه محاصره به دور گروه های مسلح سوری، از بررسی راههای ممکن برای ارسال کمک هوایی به این افراد از سوی آمریکا و انگلیس خبر داد.   به گزارش مهر به نقل از گاردین، آمریکا و انگلیس امکان ارسال محموله‌های کمک هوایی را به مناطق تحت ... گاردین: بررسی کمک هوایی به گروه های مسلح سوری از سوی آمریکا و انگلیس

ادامه

امریکا, انگلستان, تروریسم, جهان, خبر

وزارت دفاع روسیه: انگلستان یک گرم آرد هم برای مردم حلب نفرستاده است!

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با رد اظهارات سخنگوی نخست وزیر انگلستان گفت: انگلستان از ابتدای جنگ تا کنون هیچ گونه موادغذایی دارویی یا پوشاک به سوریه نفرستاده است.   به گزارش مهر به نقل از راشا تودی، وزارت دفاع روسیه در واکنش به اظهارات سخنگوی داونینگ استریت، که گفته بود، روسیه کمک هایش به شهرهای ... وزارت دفاع روسیه: انگلستان یک گرم آرد هم برای مردم حلب نفرستاده است!

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, روسیه, سوریه, غرب اروپا

تهیه دادخواست برای توقف اقدامات جاسوسی دولت انگلیس

مردم انگلیس با تهیه دادخواستی خواستار توقف قوانین جدید جاسوسی دولت این کشور شدند.   به گزارش مهر به نقل از ایندیپندنت، تا کنون یکصد و بیست (۱۲۰) هزار نفر این دادخواست را که از دولت «ترزا می» می خواهد قوانین مربوط به جاسوسی دولت را متوقف کند امضا کرده اند.   تهیه این تومار مجلس ... تهیه دادخواست برای توقف اقدامات جاسوسی دولت انگلیس

ادامه

اعتراضات اجتماعی, انگلستان, جهان, خبر

برای نخستین بار؛ انگلیس فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت

فرمانده یگان دریایی سلطنتی انگلیس برای نخستین بار مقر فرماندهی نیروی وابسته به یگان دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، آندرو بورنز، یکی از فرماندهان یگان دریایی انگلیس فرماندهی تیم “تاسک فورس۵۰” وابسته به یگان دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت و ... برای نخستین بار؛ انگلیس فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان