چهارمین کانادایی در چین به اعدام محکوم شد

در حالی که کمتر از ۲۴ ساعت پیش یک شهروند کانادایی به جرم تولید و نگهداری مواد مخدر در چین حکم اعدام گرفت امروز جمعه نیز دادگاهی در فوشان واقع در استان گواندونگ در جنوب چین یک تبعه دیگر کانادا را به جرمی مشابه به اعدام محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, قضایی, کانادا

واشنگتن پست: هوک به دلیل شکست سیاست‌های آمریکا در قبال ایران کنار گذاشته شد

روزنامه واشنگتن پست بامداد جمعه در مورد کناره گیری برایان هوک نماینده ویژه امریکا در امور ایران نوشت: وی به علت شکست سیاست‌های راهبردی آمریکا در قبال ایران گنار گذاشته شد. 

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, ونزوئلا

فائوچی نسبت به ناسازگاری اقدامات در آمریکا هشدار داد!

دکتر آنتونی فائوچی متخصص بیماریهای عفونی آمریکا ۵ اوت/۱۵ مرداد به وقت محلی هشدار داد که اگر ایالات مختلف به همه گیری کرونا واکنش‌های هماهنگ نشان ندهند، همه گیری بیماری همچنان ادامه می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و نگرانی از خشونت و آشوب

از ۵۹۰۰ آمریکایی، ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان (از جمله ۲۹ درصد جمهوریخواهان) تصور می‌کنند که اگر ترامپ ادعا کند به دلیل وقوع تقلب گسترده انتخابات را باخته، اشکالی ندارد که از ترک کاخ سفید امتناع ورزد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, انگلستان, برزیل, جهان, گزارش

هر ۱۵ ثانیه یک نفر در اثر ویروس کرونا در جهان می‌میرد

طبق داده‌های دو هفته گذشته تقریبا در هر ۲۴ ساعت ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر بیماری کووید-۱۹ فوت کرده‌اند. این عدد در هر ساعت به ۲۴۷ فوتی می‌رسد

ادامه »

استرالیا, اسراییل, اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, ایران, برزیل, جهان, حقوق بشر, خبر, ژاپن, سودان

شدیدترین سقوط اقتصادی تاریخ مدرن آمریکا

به دلیل تعطیلی‌هایی که به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا اعمال شد، تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال جاری به منفی ۳۲.۹درصد سقوط کرد که چهار برابر بدتر از میزان کاهش آن در دوران رکود اقتصادی بزرگ است.

 

به گزارش اقتصادآنلاین؛ وزارت بازرگانی آمریکا روز پنج‌شنبه گزارش داد که همه‌گیری ویروس کرونا شدیدترین انقباض اقتصادی ایالات متحده را در تاریخ مدرن آمریکا رقم زده است.

 

به گزارش دفتر تحلیل اقتصادی، تولید ناخالص داخلی در نرخ سالانه برای سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، ۳۲.۹درصد سقوط کرد؛ زیرا رستوران‌ها و خرده‌فروشان در تلاشی ناامیدانه برای کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا درهای خود را بستند.

 

گفتنی است که شوک اقتصادی در ماه آوریل، مه و ژوئن تقریبا چهار برابر بدتر از سقوط سه ماهه در دوره رکود اقتصادی بزرگ بود.

 

در نمودار ارائه شده، تغییر فصلی تولید ناخالص داخلی آمریکا، مطابق با نرخ سالانه را مشاهده می‌کنید؛

 

 

افزایش آمار بیکاری در آمریکا به دنبال ترس از تعطیلی‌های جدید

 

به دلیل ترس از افزایش مجدد مبتلایان به کرونا و تعطیلی‌های ناشی از آن، مطالبات بیکاری در آمریکا برای دومین هفته متوالی افزایش یافت و به یک میلیون و ۴۳۴هزار مورد رسید.

 

بر اساس آخرین آمار بیکاری که روز پنج‌شنبه توسط وزارت کار منتشر شد، شمار آمریکایی‌هایی که اخیرا متقاضی دریافت مزایای بیکاری از طریق برنامه‌های ایالتی هستند، برای دومین هفته متوالی در هفت روز منتهی به ۲۵ژوئیه افزایش یافته است.

 

ادعاهای اولیه تعدیل‌شده فصلی از یک میلیون و ۴۲۲هزار به یک میلیون و ۴۳۴هزار مورد افزایش یافت، زیرا چندین ایالت به دلیل افزایش مجدد شمار مبتلایان به کووید-۱۹، بازگشایی را مجددا متوقف کردند.

 

پس از ۱۵هفته متوالی کاهش ادعاهای اولیه، بازگشت اخیر، ترس از بحران مشاغل را بیش از حد انتظار برانگیخت. حتی پس از ۱۵هفته روند نزولی، شمار مطالبات بیکاری جدید هرگز به زیر یک میلیون مورد کاهش نیافت.

 

پیش از شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹، مطالبات هفتگی در پاییز ۱۹۸۲ به ۶۹۵هزار مورد صعود کرد که شرایط را در چشم‌اندازی تاریک قرار داد.

 

با وجود ۱۷میلیون بیکار بیمه شده (از طریق برنامه‌های ایالتی) در هفته منتهی به ۱۸ژوئیه، بحران اشتغال بسیار زیاد است.

 

گفتنی است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در پاسخ به اینکه انتظار وی از آخرین ضررهای شغلی چگونه دائمی خواهد بود اذعان داشت: “ممکن است میلیون‌ها نفر دیگر هرگز نتوانند به شغل پیشین خود بازگردند و همچنین احتمالا چند سال طول بکشد این افراد کار پیدا کنند.”

 

در نمودار ارائه شده، مطالبات اولیه بیکاری هفتگی در آمریکا را مشاهده می‌کنید؛

مهسا نجاتی

چاینا دیلی: لفاظی‌های ترامپ و پامپئو تنها به متحد شدن مردم چین منتهی می‌شود

یک نشریه چینی با انتقاد از لفاظی‌های دولتمردان آمریکا نوشت که این کشور هرگز نگران خروج از توافق‌های بین‌المللی چون برجام و حمله پهپادی به مسلمانان نیست.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر

سندرز: آمریکایی‌ها درمانده از تامین غذای خانواده‌های خود هستند

درحالی که گزارش‌ها حاکی از وضعیت وخیم معیشت شهروندان آمریکایی دارد، برنی سندرز سناتور ضدسیاست‌های سرمایه‌داری، مسئولان آمریکایی به ویژه جمهوریخواهان را به بی‌کفایتی متهم و در توئیتر نوشت: اکنون آمریکایی‌ها درمانده از تامین مایحتاج خانواده‌های خود شده و این کشور با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه است.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, سرمایه‌داری, فقر, گزارش

نیویورک تایمز: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!”

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی نوشت: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

فاوچی: از طرف چین تهدیدی علیه روند تحقیق و تولید واکسن در آمریکا وجود ندارد

چین در حال حاضر یکی از کشورهای پیشتاز جهان در تحقیقات واکسن کرونا است و بر اساس گزارش‌ها چندین واکسن تحقیقاتی کشور وارد مرحله آزمایش نهایی شده است

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, چین, خبر, دانش