نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

وزیر خارجه اسبق آمریکا نسبت به افزایش تنش‌ها بین این کشور و چین و احتمال درگیری نظامی بین دو کشور هشدار داد. به گزارش مهر، هنری کیسینجر، استراتژیست برجسته و وزیر خارجه اسبق آمریکا در گفت‌وگو با نشریه وال‌استریت ژورنال هشدار داد که با روند کنونی افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین منجر به درگیری ... نتیجه درگیری نظامی آمریکا و چین، انهدام تمدن بشری است

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, شرق آسیا

فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از حمله سایبری به زیرساخت‌های حیاتی این سازمان خبر داده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کارلوس دل تور» معاون فرماندهی نیروی دریایی آمریکا از هک زیرساختهای نیروی دریایی این کشور توسط هکرهای مورد حمایت دولت چین خبر داده است.  براساس گزارش شبکه سی ان بی سی، این فرمانده نیروی ... حمله هکری گسترده به زیرساخت‌های نیروی دریایی آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, چین, خبر, شرق آسیا

اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

منابع آگاه اعلام کردند که فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر اثر حمله موشکی روسیه از ناحیه سر زخمی شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: امروز چهارشنبه، یک منبع آگاه به اسپوتنیک اعلام کرد که والری زالوژنی، فرمانده کل نیرو‌های مسلح اوکراین در اوایل ماه می‌ در نتیجه حمله موشکی روسیه به مرکز فرماندهی اوکراین ... اسپوتنیک؛ فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین از ناحیه سر زخمی شده است

ادامه

اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

سوگاوار: جزایر سلیمان نظامی‌گری در اقیانوسیه را نمی‌پذیرد

«ماناسه سوگاوار» نخست وزیر جزایر سلیمان از استرالیا برای امضای توافقنامه متحدان دفاعی «آکوس» با آمریکا و بریتانیا بدون مشورت کردن با کشورهای اقیانوسیه انتقاد کرد.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری «رویترز»، «ماناسه سوگاوار» نخست وزیر جزایر سلیمان در حالی که دلیل توافقنامه امنیتی با چین را ناکافی بودن توافقنامه مشابه امنیتی با شریک سنتی خود استرالیا خواند، افزود کشورش از هزینه هایی که یک جنگ ایجاد می کند مطلع است و هرگز نمی‌خواهد بخشی از برنامه نظامی سازی منطقه اقیانوسیه باشد.

 

نخست وزیر جزایر سلیمان در سخنرانی پارلمان نخستین اظهارات عمومی خود را از زمان مذاکره با «کرت کمپبل» هماهنگ کننده کاخ سفید در امور هند-اقیانوسیه که با او چند روز پس از اعلام امضای پیمان امنیتی با چین در «هوناریا» دیدار کرده بود، ابراز کرد. او در ادامه سخنانش در پارلمان گفت: «ما نیاز به یادآوری هزینه های جنگ نداریم و خودمان از آن مطلعیم. ما هرگز اجازه نظامی سازی در منطقه را به ویژه پس از تجارب جنگ جهانی دوم نخواهیم داد.»

 

او همچنین از آمریکا به دلیل شکست در سرمایه گذاری برای بازسازی این کشور پس از جنگ جهانی دوم انتقاد کرد.

 

وی در تکرار آنچه چین پیشتر گفته بود، از استرالیا برای امضای توافقنامه متحدان دفاعی «آکوس» با آمریکا و بریتانیا بدون مشورت کردن با کشورهای اقیانوسیه انتقاد کرد.

 

با این وجود «اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا در مصاحبه با خبرنگاران پیرامون این موضوع گفت با نخست وزیر جزایر سلیمان یک روز پس از امضای توافقنامه آکوس صحبت کرده بود و او هیچگونه مخالفت و اعتراضی در این باره ابراز نکرده بوده است.

 

آمریکا ادعا کرد، چین در تلاش برای افزایش نفوذ نظامی در منطقه اقیانوسیه متحدان غربی این منطقه را به زمین بازی کشاند و توافقنامه امنیتی با جزایر سلیمان نیز در راستای این اقدام انجام شد در حالی که هیچگونه جزئیاتی از این پیمان فاش نشده و بنابر گفته « ماناسه سوگاوار» این توافقنامه تنها در راستای حفظ امنیت داخلی این کشور است.

 

از سوی دیگر، حزب مخالف دولت در این کشور به شدت از این توافقنامه انتقاد کرد و متحدان غربی نیز به این کشور هشدار دادند که جزایر سلیمان به دروازه ای برای حضور نظامی چین در منطقه اقیانوسیه تبدیل خواهد شد.

 

استرالیا و نیوزیلند نیز به شکل جداگانه به جزایر سلیمان هشدار دادند که پیمان امنیتی با چین می‌تواند به همکاری طولانی مدت منطقه‌ای که میان این کشورها وجود داشته است، آسیب بزند.

 

نخست وزیر این کشور نیز گفت کرت کمپبل و هیاتی جداگانه از ژاپن به او درباره مجوز دادن به چین برای ساختن پایگاه نظامی دریایی در این کشور هشدار دادند و آنرا در تضاد با منافع منطقه خواندند.

لاوروف: هدف عملیات اوکراین آزادسازی جهان از ظلم و ستم غرب است

وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای گفت که عملیات نظامی کشورش در اوکراین “به رهایی جهان از ظلم و ستم نواستعماری غرب کمک می‌کند.”

ادامه

اروپا, استعمار, اسیا, افریقا, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, امنیتی, اوکراین, بلاروس, تجاوز نظامی, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, روسیه, ژئوپلیتیک, سوریه, شرق اروپا, عراق, غرب, کوبا, لیبی, هندوستان, ونزوئلا, یوگوسلاوی

گاردین؛ انگلیس ۸ هزار نیروی نظامی به اروپای شرقی می‌فرستد

وزارت دفاع انگلیس از اعزام ۸ هزار نظامی این کشور به همراه ده ها تانک به کشورهای اروپای شرقی برای برگزاری رزمایش‌های مشترک با متحدان ناتو خبر داد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, اوکراین, جنوب آسیا, جهان, روسیه, سوئد, شرق اروپا, فنلاند, گزارش, لهستان, ناتو

کوبیدن بر طبل جنگ تنها به‌نفع امپریالیسم جهانی و پیمان تجاوزگر ناتو است!

باگذشت بیش از هشت هفته از حمله نظامی روسیه به اوکراین، ابعاد فاجعه‌بار این جنگ و بهره‌گیری امپریالیسم جهانی و پیمان تجاوزگر ناتو از آن به‌هدف گسترده‌تر کردن دامنهٔ نظامی‌گری در منطقه و جهان و سازمان‌ دادن کارزارهایی هرچه وسیع‌تر بر ضد جنبش کارگری و کمونیستی و نیروهای مترقی و صلح‌دوست در جهان هر روز ... کوبیدن بر طبل جنگ تنها به‌نفع امپریالیسم جهانی و پیمان تجاوزگر ناتو است!

ادامه

اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اروپا, استرالیا, افغانستان, اقتصادی, المان, امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, دونتسک, دیدگاه, روسیه, ژاپن, سوسیالیسم, شرق اروپا, صلح, ضد جنگ, فرانسه, کانادا, لوگانسک, لیبی, محیط زیست, مقاله, نئولیبرالیسم, یمن, یوگوسلاوی