ولادیمیر پوتین، سند الحاق ۴ منطقه از اوکراین به روسیه را امضا کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی، اسناد الحاق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا به فدراسیون روسیه را امضا کرد.

ادامه

اتحاد شوروی, استعمار, امریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب

پاتروشف: ذینفع اصلی در موضوع انفجار نورد استریم آمریکاست

دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سران سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مستقل مشترک المنافع درباره انفجارهای اخیر در خط لوله های گاز نورد استریم اظهار نظر کرد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

واکنش زاخارووا به تشکر لهستان از حمله آمریکا به نورد استریم

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، معتقد است اظهارات وزیر خارجه سابق لهستان که از ایالات متحده به خاطر آسیب وارده به خط لوله نورد استریم ۲ روسیه تشکر کرده، می‌تواند به عنوان یک بیانیه رسمی در مورد حمله تروریستی تلقی شود.

ادامه

اروپا, امریکا, امنیتی, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, دانمارک, روسیه, سوئد, شرق اروپا, لهستان

محمود عباس: آمریکا اسرائیل را از بازخواست دور نگه داشته است

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر جمعه در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با بیان اینکه آمریکا حمایت نامحدودی از اسرائیل می‌کند و آن را از بازخواست دور نگه داشته است، گفت: همچنین سازمان ملل متحد و کسانی که در این سازمان نفوذ دارند از اسرائیل در برابر مجازات محافظت می‌کنند.

ادامه

اسراییل, امریکا, انگلستان, تحلیل, تروریسم, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, فلسطین

سوریه؛ آمریکا باید بدون قید و شرط نظامیان خود را خارج کند

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که آمریکا باید بدون قید و شرط نیرو‌های نظامی خود را که به طور غیرقانونی در خاک سوریه حضور دارند، خارج کند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای با اشاره به اتهام زنی دولت آمریکا مبنی بر ربودن شهروندان آمریکایی، اعلام کرد که این اظهارات گمراه کننده و غیرمنطقی است و شامل اتهامات نادرست در ربودن یا دستگیری شهروندان آمریکایی از جمله آستین تایس، سرباز ارتش آمریکا که سال‌ها پیش دولت آمریکا  اعتراف کرد که او دیگر آمریکایی‌ها به صورت غیرقانونی وارد خاک جمهوری عربی سوریه شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت امور خارجه سوریه ربودن یا ناپدید شدن هر شهروند آمریکایی را که وارد خاک این کشور شده یا در مناطق تحت حاکمیت و دولت سوریه سکونت داشته باشد را تکذیب و تاکید کرد که این کشور به تعهدات حقوق بین‌الملل و مقررات کنوانسیون وین درباره روابط کنسولی متعهد است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است که طرف آمریکایی باید فوراً و بدون قید و شرط نیرو‌های نظامی خود را که به طور غیرقانونی در خاک سوریه حضور دارند، خارج کند و از سرقت و قاچاق نفت و گندم سوریه خودداری کند و از حمایت از گروه‌های جدایی‌طلب مسلح و گروه‌های تروریستی دست بردارد.

 

وزارت خارجه سوریه در انتها تاکید کرد که هرگونه گفتگو یا ارتباط رسمی با طرف دولت آمریکا تنها علنی و مبتنی بر احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و عدم مداخله در امور داخلی آن خواهد بود.

حمایت آمریکا از رژیم پادشاهی مغرب در نبرد با جبهه پولیساریو

آمریکا مقرر کرد با تجهیز رژیم پادشاهی مغرب به سامانه‌های یکپارچه دفاع هوایی از این کشور را در برابر حملات موشکی و پهپادی حمایت کند. این تصمیم در روند تصویب بودجه ۲۰۲۳ در کنگره آمریکا مورد تائید این کنگره قرار گرفت.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تروریسم, جبهه پولیساریو, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, صحرای غربی, غرب آفریقا, مراکش

نماینده روسیه؛ سربازان سابق افغانستان امروز برای اوکراین می‌جنگند

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان امروز (سه‌شنبه) گفت: تعدادی از نیروهای ویژه سابق افغانستان در اوکراین به خدمت گرفته شده‌اند.

ادامه

ازبکستان, اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تاجیکستان, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, گزارش

دمشق: فرانسه بداند که دوران قیمومیت به زباله‌دان تاریخ پیوست

وزارت امور خارجه سوریه در واکنش به ادعاهای وزارت خارجه فرانسه، تأکید کرد که پاریس، مسئولیت مهمی در کشتار مردم سوریه دارد.

ادامه

اروپا, استعمار, امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, شرق آسیا, غرب, غرب اروپا, فرانسه