تعیین آیندۀ سیاسی ایران در پشت پردۀ مذاکرات غیرشفاف و دروغگویی‌های دیکتاتوری ولایی و دولت آمریکا

شواهد نشان دهندهٔ این واقعیت است که پای دولت ابراهیم رئیسی در حل مشکلات کشور به‌شدت در گل مانده است و او نیز مانند رئیس‌جمهور قبلی قادر به ایجاد تغییرهای محسوس با هدف بهبود وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد ملی ناعادلانه و غارت‌زدۀ ایران نیست.

ادامه

اسراییل, اسلام سیاسی, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امنیتی, ایران, تحریم, جنگ سرد, حقوق بشر, سیاسی, صندوق بین‌المللی پول, عدالت اجتماعی, معلمان, مقاله, نئولیبرالیسم

آلمان و ایتالیا هم پول گاز روسیه را به روبل می‌دهند

آلمان و ایتالیا به شرکت های خود اجازه دادند تا حسابی به روبل در «گازپروم بانک» برای پرداخت به روبل و جلوگیری از قطع عرضه گاز، باز کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, ایتالیا, بلغارستان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فنلاند, لهستان

بایدن در نخستین سفر آسیایی خود به سئول و توکیو در راستای برنامه جنگ تجاری با چین

«جو بایدن» هنوز از جنگ نیابتی با روسیه در زمین اوکراین خلاص نشده، روز گذشته راهی کره جنوبی شد و فردا نیز به ژاپن می‌رود تا جنگ اقتصادی با چین را کلید بزند. در واقع او در اقدامی که می‌توان آن را در راستای «عملیات پرچم دروغین» دانست، هرچند به سئول و توکیو رفته است،

ادامه

استرالیا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی, مقاله, هندوستان

خیزش توده‌های محروم در شهرهای مختلف در اعتراض به‌ سیاست‌های ضدمردمی حکومت جمهوری اسلامی: «مرگ بر گرانی»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر رئیسی»

اطلاعیۀ حزب تودۀ ایران در باره خیزش توده‌های محروم در شهرهای مختلف در اعتراض به سیاست های ضدمردمی حکومت جمهوری اسلامی: «مرگ بر گرانی»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر رئیسی»

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, اطلاعیه, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, عدالت اجتماعی, فقر

سوئیس برخی از دارایی‌های مسدود شده روسیه را آزاد می‌کند

دولت سوئیس روز پنج شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بخشی از دارایی‌های دولت روسیه را آزاد خواهد کرد.

 

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دولت سوئیس روز پنج شنبه اعلام کرد حاضر است بخشی از دارایی‌های مسدود شده روسیه به خاطر تحریم‌های مالی غرب را آزاد کند.

 

دولت سوئیس گزارش کرده ۶.۳ میلیارد فرانک از دارایی‌های روسیه را مسدود کرده که قرار است حدود ۳.۴ میلیارد آن را آزاد کند. البته اروین بولینگر از مقامات ارشد دولت سوئیس پیش از این به رقمی کمتری معادل ۲.۲ میلیارد فرانک اشاره کرده بود.

 

بولینگر یکی از مقامات ارشد در وزات امور اقتصادی (SECO) که بر تحریم ها نظارت می‌کند، به خبرنگاران گفت: اگر دلایل کافی نداشته باشیم، نمی‌توانیم دارایی‌ها را مسدود کنیم. دولت‌های غربی فشار خود را بر دولت سوئیس برای مسدود کردن دارایی‌های روسیه همچنان ادامه می‌دهند.

 

کمیسیون هلسینکی آمریکا که در مسائل امنیتی و حقوق بشر با دولت‌های اروپایی همکاری می‌کند، در اوایل ماه می دولت سوئیس را به حمایت از پوتین و شرکایش متهم کرده بود. دولت سوئیس بلافاصله به این اظهارات دولت آمریکا واکنش نشان داده بود.

 

ایگنازیو کاسیس، رئیس جمهور سوئیس طی تماسی تلفنی با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا خواستار خودداری واشنگتن از بیان چنین اظهاراتی درباره تصمیمات دولتش شده بود.

 

طبق تخمین‌های موجود برآورد می‌شود که بیش از ۲۱۳ میلیارد دلار از دارایی‌های اشخاص حقیقی و حقوقی روس در بانک‌های سوئیس ذخیره شده باشد.

مخالفت سناتور آمریکایی با لایحه اختصاص کمک۴۰ میلیارد دلاری به‌اوکراین

سناتور ایالت کنتاکی ایالات متحده جلوی تصویب لایحه مربوط به تخصیص کمک مضاعف به اوکراین به مبلغ بی‌سابقه ۴۰ میلیارد دلار در سنای آمریکا را گرفت.

ادامه

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جهان, خبر, شرق اروپا

نقش جنبش کارگری و نیروهای چپ در شکل‌گیری بدیل مترقی و دموکرات در برابر دیکتاتوری ولایی

به‌رغم وجود منابع طبیعی فراوان و سرمایه‌های انسانی چشمگیر و کارآ در ایران، مردم کشور ما به دلیل سیاست‌های ضدملی جمهوری اسلامی ایران روز به روز با معضل‌ها و چالش‌های بیشتری برای گذران زندگی و تأمین معاش روبه‌رو می‌شوند.

ادامه

اجتماعی, اقتصادی, ایران, جهان, چین, روسیه, سرمایه‌داری, فساد, کارگری, محیط زیست, مقاله, نئولیبرالیسم

به‌دنبال طبقه کارگر، آزادسازی‌ها قشرهای میانه جامعه را نیز به زیر خط فقر می‌کشد/ تنها ۵ درصد ایرانی‌ها توان خرید برنج ایرانی را دارند

آیا واقعاً سایر کالاهای اساسی گران نمی‌شوند؛ درست است که مجوز رسمی در کار نیست یعنی فعلاً در کار نیست اما بازار به هم‌پیوسته‌ای اقتصاد چه حکمی صادر می‌کند؟

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

لاوروف: سرقت اموال خارجی عادت غرب شده است

وزیر خارجه روسیه ایده رئیس دیپلماسی اروپایی مبنی بر صرف دارایی‌های مسدود شده روسیه برای بازسازی اوکراین را “سرقت” خواند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا, غرب