دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

پیشرفت روند «دلارزدایی»، تحلیل‌هایی گوناگون در خصوص تأثیرات آن بر اقتصاد آمریکا و سایر کشورها صورت گرفته است؛ یکی از این تحلیل‌ها احتمال افزایش تورم آمریکا در اثر دلارزدایی و اثر دومینوی دلارزدایی بر اقتصاد کشورهای اروپایی و در نتیجه سقوط اقتصاد غرب را مطرح می‌کند. به گزارش ایرنا، وبگاه چاینا دِیلی گزارشی در خصوص ... دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

ادامه

آفریقای جنوبی, آمریکا, اروپا, استثمار, اقتصادی, برزیل, بریکس, جنوب غرب اروپا, چین, خبر, روسیه, غرب, گزارش, هندوستان

حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

در حالی که دولت جدید آمریکا- دولت جو بایدن- سرگرم تنظیم و اجرای گام‌به‌گام سیاست‌های منطقه‌یی‌اش در خاورمیانه است، دولت چین به اتّکای توسعهٔ سریع و قدرت عظیم اقتصادی‌اش، به‌تدریج در برابر مداخله‌گری‌ها و سلطه‌جویی‌های بی‌پردهٔ دولت‌های غربی در آمریکا و اروپا آشکارا موضع‌گیری می‌کند و از سوی دیگر، تلاش دارد نقش فعّال‌تری در سیاست ... حفظ منافع ملّی ایران در زمینهٔ تحوّل‌های منطقه‌یی

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اسراییل, افغانستان, اقتصادی, امریکا, ایران, پاکستان, ترکیه, جهان, چین, خاورمیانه, شرق آسیا, فلسطین, قطر

در ادامه کودتای میانمار ؛ نظامیان ۶۰ معترض را کشتند

براساس گزارش رسانه های آسیا ، ارتش میانمار روز جمعه ۶۰ نفر از معترضان به کودتا در شهر پاگوداس را با استفاده از نارنجک و سلاح جنگی به قتل رساند و ۱۹تن دیگر را در شهر یانگون به اتهام شرکت در اعتراضات به اعدام محکوم کرد.

ادامه

انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, میانمار

سفیر سابق انگلیس: بحرین تقریبا مستعمره عربستان و آمریکا شده است

پیتر فورد، سفیر سابق انگلیس در بحرین در مصاحبه‌ای با شبکه المیادین اظهار داشت: پس از آنکه در اعتراض به اظهارات خالد بن احمد، وزیر امور خارجه بحرین و حمایت این کشور از اسرائیل در رخدادهای اخیر بلندی‌های جولان از سمت خود به عنوان مشاور خاندان حاکم بحرین استعفا کردم، با واکنش‌های مثبتی روبرو شدم.

 

بن احمد پس از اتفاقات جولان مدعی شد، “تا زمانی که ایران موجب مختل شدن اوضاع کنونی در منطقه می‌شود هر “کشوری” در منطقه از جمله اسرائیل حق دارد برای از بین بردن منبع خطر از خود دفاع کند”.

 

سفیر سابق انگلیس در بحرین بار دیگر هشدار داد: بحرین در صورت آغاز درگیری‌های گسترده میان اسرائیل از یک سو و لبنان، سوریه و ایران از سوی دیگر بیش از هر منطقه دیگری در معرض خطر قرار خواهد داشت و این به دلیل نزدیکی این کشور به ایران و نیز شرایط بی‌ثبات داخلی بحرین است.

 

این مسؤول سابق انگلیس افزود: من خالد بن احمد را از مدت‌ها پیش می‌شناسم او مرد خوبی است و به همین دلیل از اظهارات او تعجب کردم. اخیرا متوجه تحرکات تدریجی بحرین (آل خلیفه) علیه مساله فلسطین شدم. متاسفانه به نظر می‌رسد که بحرین تقریبا مستعمره‌ای برای عربستان و آمریکا شده است.

 

وی ادامه داد: از اعتراضات سال ۲۰۱۱ در بحرین شاهد تسلیم خاندان حاکم بحرین در برابر عربستان بوده‌ایم زیرا این خاندان ترسیده‌اند و همین علت نزدیکی موضع‌گیری‌هایش به موضع‌گیری‌های آمریکا و اسرائیل علیه ایران است.

 

فورد که مدت سه سال به عنوان سفیر انگلیس در سوریه فعالیت داشت، دستاوردهای دولت سوریه و پیشرفت این کشور در اجرای اصلاحات در سایه ریاست‌جمهوری بشار اسد را ستود.

 

وی پس از آغاز درگیری‌ها در سوریه در سال ۲۰۰۱ ابراز ناامیدی کرده و گفت: این جنگ از همان روز اولش با هدف دخالت در امور سوریه آغاز شد.

 

وی برخی اتهامات که از سوی رسانه‌ها مبنی بر دریافت مبالغی از دولت سوریه از طریق جمعیت سوریه-انگلیس به او زده می‌شود را تکذیب کرد و گفت: جمعیت سوریه – انگلیس نمی‌تواند به دلایل سیاسی فعالیت‌هایی در داخل انگلیس داشته باشد و من هیچ‌گونه وجهی را از دولت سوریه یا هر طرف سوری دیگری دریافت نکرده‌ام.

ایسنا

ضرورت مبارزۀ مشترک و هماهنگ با سیاست‌های جنگ‌طلبانهٔ آمریکا و ارتجاع در منطقه

سرنوشت ایران و حاکمیت آن باید فقط و فقط توسط خود مردم و نیروهای ترقی‌خواه و آزادی‌خواه میهن ما تعیین گردد، و نه توسط مرتجعان و نیروهای ضدمردمی‌ای همچون دولت ترامپ، دولت نتانیاهو، و حکومت بن‌سلمان، و هواداران و همراهان داخلی آنها.

ادامه

اسراییل, امارات, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عربستان سعودی

شکنجه زندانیان سیاسی زن در امارات

به نقل از سایت “عربی ۲۱″، سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس اعلام کرد که شکایت‌هایی از زندانیان سیاسی زن در امارات دریافت کرده اند و این زنان از وضعیت نامناسبت بازداشت، شکنجه و رفتار اهانت آمیز علیه خود شکایت کرده‌ اند که تهدیدی برای زندگی و سلامت آنها به شمار می رود.

ادامه

امارات, انگلستان, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال ... دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی