بلومبرگ: توافق روسیه و چین با یمنی‌ها درباره تحولات دریای سرخ

نشریه بلومبرگ مدعی شد که «منابع آگاه» به این نشریه اطلاع داده‌اند که اخیراً مقام‌های دولت یمن، چین و روسیه درباره عبور امن کشتی‌های این دو کشور در دریای سرخ به توافق رسیدند. به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه بلومبرگ امروز پنج‌شنبه به نقل از «منابع آگاه» مدعی شد که در گفت‌وگوی‌های اخیر بین مقام‌های ۳ ... بلومبرگ: توافق روسیه و چین با یمنی‌ها درباره تحولات دریای سرخ

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب اروپا, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین, نسل‌کشی, یمن

یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع امروز چهارشنبه ۳۱ ژانویه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی هدف حملات موشکی صنعاء قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس؛ «ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی را در دریای سرخ با موشک هدف قرار دادیم»، این بخشی از بیانیه امروز سخنگوی نیروهای مسلح یمن است.  یحیی سریع در ... یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, یمن

دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

پیشرفت روند «دلارزدایی»، تحلیل‌هایی گوناگون در خصوص تأثیرات آن بر اقتصاد آمریکا و سایر کشورها صورت گرفته است؛ یکی از این تحلیل‌ها احتمال افزایش تورم آمریکا در اثر دلارزدایی و اثر دومینوی دلارزدایی بر اقتصاد کشورهای اروپایی و در نتیجه سقوط اقتصاد غرب را مطرح می‌کند. به گزارش ایرنا، وبگاه چاینا دِیلی گزارشی در خصوص ... دومینوی ایجادشده در نتیجه دلارزدایی باعث تورم شدید در آمریکا شده است

ادامه

آفریقای جنوبی, آمریکا, اروپا, استثمار, اقتصادی, برزیل, بریکس, جنوب غرب اروپا, چین, خبر, روسیه, غرب, گزارش, هندوستان

سفیر سابق انگلیس: بحرین تقریبا مستعمره عربستان و آمریکا شده است

پیتر فورد، سفیر سابق انگلیس در بحرین در مصاحبه‌ای با شبکه المیادین اظهار داشت: پس از آنکه در اعتراض به اظهارات خالد بن احمد، وزیر امور خارجه بحرین و حمایت این کشور از اسرائیل در رخدادهای اخیر بلندی‌های جولان از سمت خود به عنوان مشاور خاندان حاکم بحرین استعفا کردم، با واکنش‌های مثبتی روبرو شدم.

 

بن احمد پس از اتفاقات جولان مدعی شد، “تا زمانی که ایران موجب مختل شدن اوضاع کنونی در منطقه می‌شود هر “کشوری” در منطقه از جمله اسرائیل حق دارد برای از بین بردن منبع خطر از خود دفاع کند”.

 

سفیر سابق انگلیس در بحرین بار دیگر هشدار داد: بحرین در صورت آغاز درگیری‌های گسترده میان اسرائیل از یک سو و لبنان، سوریه و ایران از سوی دیگر بیش از هر منطقه دیگری در معرض خطر قرار خواهد داشت و این به دلیل نزدیکی این کشور به ایران و نیز شرایط بی‌ثبات داخلی بحرین است.

 

این مسؤول سابق انگلیس افزود: من خالد بن احمد را از مدت‌ها پیش می‌شناسم او مرد خوبی است و به همین دلیل از اظهارات او تعجب کردم. اخیرا متوجه تحرکات تدریجی بحرین (آل خلیفه) علیه مساله فلسطین شدم. متاسفانه به نظر می‌رسد که بحرین تقریبا مستعمره‌ای برای عربستان و آمریکا شده است.

 

وی ادامه داد: از اعتراضات سال ۲۰۱۱ در بحرین شاهد تسلیم خاندان حاکم بحرین در برابر عربستان بوده‌ایم زیرا این خاندان ترسیده‌اند و همین علت نزدیکی موضع‌گیری‌هایش به موضع‌گیری‌های آمریکا و اسرائیل علیه ایران است.

 

فورد که مدت سه سال به عنوان سفیر انگلیس در سوریه فعالیت داشت، دستاوردهای دولت سوریه و پیشرفت این کشور در اجرای اصلاحات در سایه ریاست‌جمهوری بشار اسد را ستود.

 

وی پس از آغاز درگیری‌ها در سوریه در سال ۲۰۰۱ ابراز ناامیدی کرده و گفت: این جنگ از همان روز اولش با هدف دخالت در امور سوریه آغاز شد.

 

وی برخی اتهامات که از سوی رسانه‌ها مبنی بر دریافت مبالغی از دولت سوریه از طریق جمعیت سوریه-انگلیس به او زده می‌شود را تکذیب کرد و گفت: جمعیت سوریه – انگلیس نمی‌تواند به دلایل سیاسی فعالیت‌هایی در داخل انگلیس داشته باشد و من هیچ‌گونه وجهی را از دولت سوریه یا هر طرف سوری دیگری دریافت نکرده‌ام.

ایسنا

ضرورت مبارزۀ مشترک و هماهنگ با سیاست‌های جنگ‌طلبانهٔ آمریکا و ارتجاع در منطقه

سرنوشت ایران و حاکمیت آن باید فقط و فقط توسط خود مردم و نیروهای ترقی‌خواه و آزادی‌خواه میهن ما تعیین گردد، و نه توسط مرتجعان و نیروهای ضدمردمی‌ای همچون دولت ترامپ، دولت نتانیاهو، و حکومت بن‌سلمان، و هواداران و همراهان داخلی آنها.

ادامه

اسراییل, امارات, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عربستان سعودی

شکنجه زندانیان سیاسی زن در امارات

به نقل از سایت “عربی ۲۱″، سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس اعلام کرد که شکایت‌هایی از زندانیان سیاسی زن در امارات دریافت کرده اند و این زنان از وضعیت نامناسبت بازداشت، شکنجه و رفتار اهانت آمیز علیه خود شکایت کرده‌ اند که تهدیدی برای زندگی و سلامت آنها به شمار می رود.

ادامه

امارات, انگلستان, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال ... دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی