۶ کارگر در روزهای اخیر در حوادث گوناگون کاری کشته و مصدوم شدند

آتش‌سوزی، گازگرفتگی، سقوط از ارتفاع، دلایل کشته و مصدوم شدن کارگران توسط ایلنا عنوان شده است. آتش‌سوزی در کانکس استراحت کارگران به جان باختن و مصدومیت ۲ کارگر انجامید وقوع آتش‌سوزی در کانکس استراحت کارگران در پروژه راهسازی جاده گوگ تپه شهرستان میاندو آب باعث جان باختن یک کارگر و مصدومیت کارگر دیگری شد. به ... ۶ کارگر در روزهای اخیر در حوادث گوناگون کاری کشته و مصدوم شدند

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

۹ کارگر در روزهای اخیر در حوادث گوناگون کشته و مصدوم شدند

حفر چاه، برق گرفتگی، تخریب ساختمان، تصادف، سقوط سازه، دلایل کشته و مصدوم شدن کارگران توسط ایلنا مطرح شده است. مرگ کارگر چاه‌کن در عمق ۵۰متری چاه یک کارگر چاه‌کن که در حال حفر چاه آب در شهر فیروزه استان خراسان رضوی بود، بر اثر سقوط از ارتفاع چاه جان خود را از دست داد. ... ۹ کارگر در روزهای اخیر در حوادث گوناگون کشته و مصدوم شدند

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

حادثه واژگونی کانتینر در بندر رجایی به مرگ و مصدومیت دو کارگر انجامید

حادثه واژگونی کانتینر در بندر رجایی موجب مرگ یک کارگر و زخمی شدن یک کارگر دیگر شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۱۷ مهر ماه) دو کارگر شاغل در بندر شهید رجایی حین عملیات بارگیری کانتینر با لیفتراک دچار حادثه شدند که در نتیجه آن یک کارگر جان خود را از دست داد و ... حادثه واژگونی کانتینر در بندر رجایی به مرگ و مصدومیت دو کارگر انجامید

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگران

دومین کارگر مصدوم حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه نفت بندرعباس درگذشت / در کاشان نیز دو کارگر براثر گاز گرفتگی جان باختند

شمار کارگران درگذشته‌ی حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه نفت بندر عباس به دو نفر رسید. به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسن ربیعی یکی دیگر از مصدومان حادثه آتش سوزی پالایشگاه نفت بندرعباس که در بیمارستان سوختگی شیراز به همراه چندین کارگر دیگر بستری بود، عصر دیروز (پنجشنبه) فوت کرد. پیش از این «مرتضی صفدری» یکی از مصدومان حادثه ... دومین کارگر مصدوم حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه نفت بندرعباس درگذشت / در کاشان نیز دو کارگر براثر گاز گرفتگی جان باختند

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری

در پی حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه بندرعباس یک کار جان خود را از دست داد

روز جمعه به دنبال نشت گاز حریق مختصری در یکی از واحدها رخ داد که بلافاصله مهار شد. محمدعلی مجتهدزاده در گفت‌وگو با ایلنا درباره جزئیات حادثه در پالایشگاه بندرعباس اظهار داشت: روز جمعه به دنبال نشتی گاز حریق مختصری در یکی از واحدها رخ داد که بلافاصله مهار شد. وی افزود: در جریان این ... در پی حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه بندرعباس یک کار جان خود را از دست داد

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری

سرقت ریل، دلیل خارج شدن قطار همدان- مشهد از ریل اعلام شد

قطار همدان-مشهد از ریل خارج شد و دو لوکوموتیو و سه سالن دچار حادثه شدند. علت اولیه این حادثه سرقت ریل اعلام شده است

 

رویداد۲۴؛ قطار همدان – مشهد شامگاه شنبه و در حالی که از همدان به سوی مشهد حرکت می‌کرد، در حوالی ۱۰ کیلومتری پرند از ریل خارج شد.

 

۲۳:۴۰ سقوط دو لوکوموتیو و یک سالن قطار و خروج دو سالن از ریل

 

مدیرکل روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از تلاش عوامل راه آهن برای ترمیم ریل قطار و هدایت آن برای ادامه مسیر خبر داد.

 

صادق سکری گفته قطار مسافربری که از همدان به سوی مشهد در حرکت بوده است، در حوالی پرندک در ۱۰ کیلومتری پرند و ابتدای پل ورودی ایستگاه دچار حادثه شده است.

 

وی افزود: در این حادثه دو لوکوموتیو و یک سالن قطار به داخل پل سقوط کرده اند و دو سالن مسافربری نیز حدفاصل پل و خطوط از ریل خارج شدند.

 

مدیرکل روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: خوشبختانه این حادثه سبب مصدومیت کسی نشده است.

 

سکری از عزیمت مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی به سوی محل حادثه خبر داد و افزود: همکاران من در حال حاضر در حال ترمیم خط و ایجاد شرایطی برای هدایت قطار هستند و قطعاً اگر قطار موفق به حرکت در مسیر خود نشود، مسافران جابجا شده و از سوی راه آهن جمهوری اسلامی به آن‌ها خدمات رسانی خواهد شد. وی گفت: در حال بررسی علت دقیق حادثه هستیم.

 

۲۳:۲۰ اعزام تیم‌های ارزیاب به محل حادثه

 

ابراهیم تاجیک معاون امدادونجات هلال احمر استان تهران از اعزام تیم‌های ارزیاب هلال احمر رباط کریم به محل حادثه خروج قطار همدان- مشهد خبر داد.

 

تاجیک گفته تیم‌های هلال احمر شهرستان‌های شهریار و ملارد نیز به حالت آماده باش درآمدند، تا در صورت لزوم وارد عمل شوند.

 

معاون امدادونجات هلال احمر استان تهران گفت: تاکنون از تعداد مصدومین احتمالی گزارشی به ما نرسیده است.

 

۲۳:۰۲ درخواست امداد هوایی

 

شهردار پرند از ارائه درخواست تقاضای امدادرسانی هوایی به قطار همدان- مشهد که در حوالی پرند از ریل خارج شده است، خبر داد.

 

علیرضا عرب با اشاره به خروج قطار همدان- مشهد از ریل در حوالی پرند به خبرگزاری مهر گفته گروه‌های امدادی آتش نشانی پرند با قید فوریت به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: در حال حاضر محل دقیق خروج قطار از ریل شناسایی نشده است.

 

۲۲:۴۷ – اطلاعات اولیه از حادثه و احتمال سرقت ریل

 

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، سه واگن از این قطار جدا شده اند. یکی از مسئولین داخل قطار در توضیح این حادثه گفته تاکنون مصدومی در این حادثه نداشتیم.

 

علت اولیه این حادثه سرقت ریل اعلام شده است، اما بررسی‌ها برای دریافت علت دقیق حادثه ادامه دارد.

 

بنابر آخرین گزارش هیچ کدام از مسافران قطار آسیب جانی و مشکل جدی ندارند و همه در سلامت کامل هستند، شواهد حاکیست، سه واگن که مسافری نداشتند از ریل خارج شدند و هیچ کدام از مسافران قطار در این واگن نبودند. قطار همدان- مشهد چند ماه به علت کرونا تعطیل بود و شنبه با مصوبه ستاد کرونا فعالیت خود را آغاز کرده و با ۴۵ مسافر عازم مشهد مقدس بود. قسمتی از ریل این مسیر ناپدید شده و احتمال دارد توسط کسی دزدیده شده باشد.