افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دانش, فقر, محیط زیست

رای الیوم؛ “اسرائیل و آمریکا پشت انفجار بیروت هستند”

عبد الباری عطوان در تحلیلی در واکنش به انفجار بندر بیروت شبهاتی را در باره این انفجار مطرح کرده از جمله اینکه چه کسی کشتی حامل نیترات آمونیوم را به بندر بیروت در چند سال قبل فرستاد و چه کسی در مسیر درخواست‌ها برای انتقال این کشتی سنگ‌اندازی کرد و آیا اسرائیل و آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, جنایات جنگی, جهان, حقوق بشر, لبنان, مقاله

دو گزینه پیش روی لبنان؛ یا شرق یا صندوق بین‌المللی پول

یک کارشناس اقتصادی لبنانی اعلام کرد، بندر بیروت رقیب بزرگی برای بندر حیفای اسرائیل است برای همین این رژیم از آنچه اتفاق افتاده، بیشتر بهره می‌برد.

ادامه »

اسراییل, اقتصادی, جهان, چین, خاورمیانه, شرق, صندوق بین‌المللی پول, لبنان

روسیه به اسرائیل درباره تکرار حمله به سوریه هشدار داد

وزارت خارجه روسیه حمله اخیر جنگنده‌های اسرائیل علیه سوریه را به شدت محکوم کرد و نسبت به تکرار این حملات هشدار داد.

 

به گزارش مهر به نقل از جورزالیم پست، وزارت خارجه روسیه حمله اخیر جنگنده‌های اسرائیل علیه سوریه را به شدت محکوم کرد.

 

در این ارتباط، وزارت خارجه روسیه به اسرائیل هشدار داده است که حمله اخیر علیه مواضعی در سوریه پیامدهای خطرناکی به همراه خواهد داشت.

 

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: ما به شدت این اقدام را محکوم می‌کنیم و نگرانی عمیق خود را نسبت به اقدامات تهاجمی در روابط اسرائیل و سوریه اعلام می‌کنیم.

 

وزارت خارجه روسیه همچنین افزود: ما به رهبران اسرائیل علیه تکرار گام‌هایی که نتایج خطرناکی در کل خاورمیانه دارند، هشدار می‌دهیم. ما از حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی سوریه حمایت می‌کنیم و از هر دو طرف می‌خواهیم تا با نشان دادن خویشتنداری، از تشدید بیشتر تنش خودداری کنند.

 

این بیانیه وزارت خارجه روسیه پس از آن منتشر می‌شود که یک فروند بالگرد ارتش اسرائیل به تازگی مواضع ارتش سوریه در منطقه القحطانیه واقع در حومه قنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داد.

 

پدافند هوایی ارتش سوریه با این اهداف متخاصم در آسمان جنوب سوریه مقابله کرد و پس از این حملات ارتش اسرائیل نیز طی بیانیه‌ای رسماً از بمباران اهداف و مواضع ارتش سوریه در جنوب این کشور توسط بالگرد اسرائیل خبر داد.

 

رادیو چین؛ سرقت نفت سوریه توسط آمریکا با سوءاستفاده از بحران ۹ ساله

بر همگان روشن است آمریکا که نیروهای نظامی خود را به بهانه دفاع از میادین نفتی به آن مناطق کنترل مسلح کردهای سوریه اعزام کرده، به دنبال سود نفتی و تداوم حضور خود در سوریه است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فقر

عمران خان: میانجی‌‌گری بین ایران و عربستان با موفقیت اما به کندی ادامه دارد

نخست‌وزیر پاکستان در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره گفته است که کشورش در نقش میانجی میان ایران و عربستان به پیشرفت‌هایی دست یافته است.

ادامه »

اسیا, ایران, پاکستان, تشنج زدایی, جنوب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

به‌دنبال ترور یکی از شخصیت‌های محلی، مقرهای نیروهای قسد در شرق سوریه به تصرف سوری‌ها در آمد

به دنبال ترور یکی از شیوخ برجسته قبایل شرق سوریه از سوی نیروهای مورد حمایت آمریکا، خشم و اعتراض سراسر این مناطق را فرا گرفته و بسیاری از مقرهای قسد به کنترل سوری‌ها درآمده است.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه