دانشمندان چینی برای اولین بار در جهان، کامپیوتر را به مغز میمون متصل کردند

چین در آزمایشی برای اولین بار موفق به همگام‌سازی مغز یک میمون با رایانه شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، محققان چینی ادعا می‌کنند که با موفقیت اولین آزمایش رابط مغز و رایانه(BCI) در جهان را بر روی یک میمون انجام داده‌اند و پیشرفت در این فناوری را به نمایش گذاشته‌اند. ... دانشمندان چینی برای اولین بار در جهان، کامپیوتر را به مغز میمون متصل کردند

ادامه

آمریکا, جهان, چین, خبر, دانش, درمان, شرق آسیا

روگوزین: هیچ سند و مدرکی درباره فرود آمریکا روی سطح ماه وجود ندارد

رئیس سابق آژانس فضایی “روسکوسموس” روسیه نسبت به اینکه سفینه “آپولو ۱۱” آمریکا حقیقتا در سال ۱۹۶۹ میلادی روی سطح ماه فرود آمده باشد، ابراز شک و تردید کرد و گفت، هیچ سند و مدرک قطعی در این خصوص مشاهده نکرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، دیمیتری روگوزین، رئیس سابق آژانس ... روگوزین: هیچ سند و مدرکی درباره فرود آمریکا روی سطح ماه وجود ندارد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اتحاد شوروی, تحلیل, جهان, دانش, روسیه, گزارش

اعتراف سی ان ان به ناکارآمدی سامانه‌های موشکی آمریکا در اوکراین با اقدامات روسیه

گزارش‌ها حاکی است روسیه با ارسال پارازیت‌های الکترونیکی به سوی موشک‌های آمریکایی ارسالی به اوکراین با ایجاد اختلال در عملکرد این سلاح، موقعیت این کشور را در جبهه جنگ پیچیده‌تر کرده‌ است. به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از تارنمای شبکه خبری سی‌ان‌ان، ارسال پارازیت از سوی روسیه به سامانه‌های موشکی آمریکایی ارسالی به ... اعتراف سی ان ان به ناکارآمدی سامانه‌های موشکی آمریکا در اوکراین با اقدامات روسیه

ادامه

آمریکا, اوکراین, دانش, روسیه, شرق اروپا, گزارش

موشک‌های ابرفراصوت چین قاتل ناوها و سامانه‌های دفاعی آمریکا هستند

اسناد لو رفته پنتاگون از برتری موشک‌های چین بر ناوگان دریایی و سامانه دفاع موشکی آمریکا حکایت دارد. به گزارش فارس، خبرنگار شبکه «فاکس نیوز» روز سه شنبه  در این زمینه در توییتی نوشت که مقام‌های آمریکا در خفا اذعان دارند که ناوهای هواپیمابر آمریکا در مقابل با چین تغییر دهنده وضعیت جنگ به نفع ... موشک‌های ابرفراصوت چین قاتل ناوها و سامانه‌های دفاعی آمریکا هستند

ادامه

آمریکا, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا

فناوری ۶G چین پیشرفت کلیدی داشته است

موسسه تحقیقاتی دوم علوم و صنعت هوافضای چین (CASIC) اعلام کرد: فناوری مخابرات ۶G چین در نخستین آزمایش ارتباطی انتقال بی‌سیم داده‌ها پیشرفت کلیدی داشته است. به گزارش ایرنا از روزنامه گلوبال تایمز، موفقیت این آزمایش، حداکثر استفاده از پهنای باند را ممکن و تضمینی برای توسعه فناوری ارتباطات ۶G را در چین فراهم می ... فناوری ۶G چین پیشرفت کلیدی داشته است

ادامه

جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا

روسیه: آمریکا با فضاپیمای فوق سری سلاح کشتار جمعی به فضا حمل می‌کند

رئیس آژانس فضایی روسیه گفت: احتمالا آمریکا با فضاپیمای فوق سری خود موسوم به «ایکس-۳۷» تسلیحات کشتار جمعی به فضا حمل می کند، چرا که یک حمله فضایی بسیار خطرناکتر از هرگونه حمله از زمین است.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا، خبرگزاری تاس با انتشار این خبر افزود: «دمیتری روگوزین» رئیس سازمان فضایی روسیه(روسکاسموس)در این باره گفت که روسیه بر این باور است که آمریکا ممکن است با کمک فضاپیمای ایکس-۳۷ (Boeing X-۳۷) ساخت شرکت بوئینگ تلاش کند ابزار و ادوات شناسایی و یا  تسلیحات کشتار جمعی  به فضا حمل کند.

 

بنابراین گزارش، روگوزین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیا ۲۴» (Rossiya ۲۴ TV channel) گفت: ممکن است این فضاپیما نوعی ابزار شناسایی و یا تسلیحات کشتار جمعی باخود به فضا حمل کند، این نوع جدیدی از حامل های  تسلیحات کشتار جمعی است، حملات از فضا جدی ترین خطر محسوب می‌شوند.

 

رئیس روسکاسموس درادامه گفت: ما اطلاعات چندان قابل درکی از نیات آمریکا  و توانایی فنی این فضاپیما در اختیار نداریم.

 

فضاپیمای ایکس-۳۷ بدون سرنشین بوده وطراحی و عملکردی همچون فضاپیماهای از دور خارج شده  شاتل آمریکایی دارد، پروژه این فضا پیما ابتدا توسط ناسا و سپس به وزارت دفاع آمریکا منتقل شد.

 

نخستین پرتاب این فضاپیما به فضا در آوریل سال ۲۰۱۰ میلادی و توسط راکت «اطلس۵»صورت گرفت؛ این فضاپیما برای حضور ۲۷۰ روزه در مدار زمین طراحی شده اما در ماه مه ۲۰۱۵ زمانی که به فضا پرتاب شد به مدت ۷۲۰ روز در مدار زمین باقی ماند، رکورد حضور این فضاپیما در مدار زمین، زمانی که در اکتبر ۲۰۱۹ برزمین نشست به ۷۸۰روز رسید.

 

به گفته کارشناسان این یکی از سری ترین تجهیزات فضایی آمریکا به شمار می رود، این فضاپیما پیشتر دراختیار «فرماندهی فضایی نیروی هوایی» آمریکا بود که هم اکنون در اختیار «نیروی فضایی» آمریکا قرار دارد.

پیام بازدارندگی در برابر ناوهای آمریکایی؛ چین موشک جدید بالستیک مافوق صوت آزمایش کرد

ارتش چین ویدئوی جدید منتشر کرده که در آن آزمایش یک موشک بالستیک مافوق صوت جدید از ناو ۰۵۵ مجهز به موشک‌های هدایت شونده را نشان می‌دهد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا, گزارش

مسکو قدرتمندترین موشک جهان با نام «سرمت» را با موفقیت پرتاب کرد

به دنبال پرتاب موفقیت آمیز موشک قاره پیمای بالستیک «سرمت» از سوی مسکو، پوتین اعلام کرد: این سلاح مشابهی در دنیا ندارد، امنیت ما را تامین و تهدیدکنندگان مان را مجبور به تجدید نظر می‌کند.

ادامه

جهان, خبر, دانش, روسیه, شرق اروپا