زمان متوقف ساختن توسعه ناتو فرا رسیده است

“درک اینکه چرا از نظر برخی آوردن سوئد و فنلاند به ناتو ایده خوبی است آسان است. اما تمایل به تحقیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و تقویت سلطه نظامی آمریکا در جهان امری کوته بینانه و خطرناک خواهد بود.”

ادامه

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, سوئد, شرق اروپا, فنلاند, ناتو

تعیین آیندۀ سیاسی ایران در پشت پردۀ مذاکرات غیرشفاف و دروغگویی‌های دیکتاتوری ولایی و دولت آمریکا

شواهد نشان دهندهٔ این واقعیت است که پای دولت ابراهیم رئیسی در حل مشکلات کشور به‌شدت در گل مانده است و او نیز مانند رئیس‌جمهور قبلی قادر به ایجاد تغییرهای محسوس با هدف بهبود وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد ملی ناعادلانه و غارت‌زدۀ ایران نیست.

ادامه

اسراییل, اسلام سیاسی, اعتراضات اجتماعی, اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امنیتی, ایران, تحریم, جنگ سرد, حقوق بشر, سیاسی, صندوق بین‌المللی پول, عدالت اجتماعی, معلمان, مقاله, نئولیبرالیسم

تلاش چین برای ایفای نقش مستقل در موازنه قوای آمریکا و روسیه

پایگاه اینترنتی اوراسیا ریویو در مقاله‌ای به بررسی سکوت چین در قبال جنگ اوکراین پرداخت و نوشت: پکن تلاش کرده تا نقشی مستقل در موازنه قوای آمریکا و روسیه داشته باشد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله

مارک میلی: آمریکا دیگر یک قدرت بلامنازع نیست

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، با تاکید بر اینکه ۲۵ سال آینده مانند گذشته نخواهد بود، از نسل آینده این کشور خواست ارتش را برای نبرد در جنگ‌های آینده که به گفته وی شباهتی به جنگ‌های امروزی ندارد، آماده کنند.

ادامه

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, تروریسم, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, کره شمالی

روزنامه لوموند: آمریکا فاقد استراتژی بلندمدت در اوکراین است

روزنامه لوموند با انتشار گزارشی نوشت که آمریکا فاقد یک استراتژی بلند‌مدت در اوکراین است.

 

به گزارش ایلنا، روزنامه لوموند با انتشار گزارشی نوشت که پشت سرخوشی آمریکایی‌ها در زمینه حمایت از اوکراین و تمایل به شکست روسیه به هر قیمتی، فقدان یک استراتژی بلندمدت وجود دارد.

 

این روزنامه به نقل از «چارلز کوپچان»، محقق در حوزه شورای روابط خارجی نوشت: «صحبت درباره پیروزی و تضعیف روسیه بسیار نگران‌کننده است. در حال حاضر فقط در مورد نیازهای اوکراین صحبت می‌شود، ارائه موشک‌های استینگر و جاولین بیشتر، مهمات و هواپیماهای بدون سرنشین و کمک‌هایی از این دست، امامن در این میان چیزی درباره اهداف نظامی نمی‌شنوم. به کدام سمت می‌رویم؟».

 

لوموند نوشت: «در محافل سیاست خارجی تمایل به تلاش برای شکست مسکو به هر قیمتی احساس می‌شود».

 

در این مقاله آمده است که شعار «به اوکراین کمک کنید» شامل بسیاری از سناریوهای احتمالی است که دو ماه پیش غیرممکن به نظر می‌رسید. ارتش آمریکا قبلا آموزش استفاده از توپ‌های هویتزر ام- ۷۷۷ را برای ۲۰۰ سرباز اوکراینی در آلمان فراهم کرده است.

 

این روزنامه تاکید می‌کند که واشنگتن، بر خلاف اروپا، حتی به نیاز به حل و فصل دیپلماتیک درگیری اشاره نمی‌کند، این در حالی است که هرچه موفقیت‌های بیشتری در ارتش اوکراین ظاهر شود، تمایل به ادامه جنگ با وجود خسارت‌های جانی و مادی بیشتر می‌شود.

 

وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته پس از سفر به کی‌یف تصریح کرد که واشنگتن برای تضعیف رویه تلاش می‌کند تا نتواند اقدامی مانند عملیات علیه اوکراین انجام دهد.

هشدار مدودوف درباره احتمال وقوع جنگ هسته‌ای تمام عیار میان روسیه و غرب

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه، پس از تصویب بسته کمکی ۴۰ میلیارد دلاری مجلس نمایندگان آمریکا به اوکراین، ایالات متحده را به راه انداختن “جنگ نیابتی” علیه روسیه متهم کرد و گفت که اقتصاد ایالات متحده آسیب خواهد دید.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

لاوروف: سرقت اموال خارجی عادت غرب شده است

وزیر خارجه روسیه ایده رئیس دیپلماسی اروپایی مبنی بر صرف دارایی‌های مسدود شده روسیه برای بازسازی اوکراین را “سرقت” خواند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا, غرب

آرایش نظامی ناو هواپیمابر چین همزمان با رزمایش ژاپن و آمریکا

همزمان با رزمایش دریایی ژاپن و آمریکا، ناو هواپیمابر چین تحرکاتی را در آب‌های منطقه انجام می‌دهد و آرایش نظامی به خود گرفته است.

ادامه

اقیانوسیه, امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, تایوان, جهان, چین, ژئوپلیتیک, شرق آسیا, گزارش