مجارستان؛ ارسال تسلیحات به اوکراین، تهدیدی برای همه جهان است

وزیر خارجه مجارستان با بیان اینکه ارسال حجم زیاد تسلیحات خارجی به اوکراین آتش آشوب را پس از پایان درگیری با روسیه، در سایر نقاط جهان روشن می‌کند، از ظهور بحران‌های جدید در “مناطق ناپایدار” ابراز نگرانی کرد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری راشاتودی، «پیتر سیجارتو» طی سخنرانی در مجمع بین‌المللی صلح بوداپست، موضع دولت ... مجارستان؛ ارسال تسلیحات به اوکراین، تهدیدی برای همه جهان است

ادامه

اتحادیه اروپا, اوکراین, تحلیل, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, مجارستان, میلیتاریسم

ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا تعداد کشته‌های ارتش اوکراین در جنگ مستمر این کشور را فاش کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، «رابرت کندی»، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد که اوکراین حدود ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را در درگیری‌های جاری در خاک خود از دست داده ... ارتش اوکراین تا کنون ۳۵۰ هزار نیروی خود را در جنگ از دست داده است

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شرق اروپا, صلح, عراق, گزارش

نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

شهردار نوا کاخوفکا: قسمت بالایی ساختمان نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در جریان گلوله باران ویران شد. به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر لئونتیف، رئیس اداره منطقه شهری نواکاخوفکا، اعلام کرد که بخش بالایی بنای نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران تخریب شد، خود سد آسیبی ندیده است. تعدادی از کانال های تلگرامی سه شنبه شب ... نیروگاه برق آبی کاخوفسکایا در نتیجه گلوله باران آسیب دید+ ویدیو

ادامه

اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا, ویدیو

شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

وزارت دفاع روسیه: تلاش نیروهای اوکراینی برای یک ضدحمله گسترده ناموفق بود. به گزارش اسپوتنیک، سرلشگر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد از صبح روز ۴ ژوئن، نیروهای مسلح اوکراین تلاش ناموفقی برای انجام یک حمله گسترده در پنج بخش از جبهه در جهت دونتسک جنوبی انجام داده‌اند. وی در ادامه افزود: ... شکست ضد حمله نیروهای مسلح اوکراین+ ویدیو

ادامه

اروپا, اوکراین, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, ناتو

تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

بنابر اعلام برخی رسانه‌های غربی بخش زیادی از تسلیحات آمریکایی که به اوکراین ارسال شده معیوب هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، مارس گذشته، آمریکا اعلام کرد که در حال تحویل نفربر‌های زرهی “استرایکر” به اوکراین برای حمایت از توانایی این کشور برای انجام یک “ضد حمله” است، اما افشاگری روزنامه‌های اروپایی خلاف این ادعا‌ها را ... تسلیحات معیوب آمریکا، اوکراینی‌ها را به کام مرگ می‌برد

ادامه

آمریکا, اروپا, اوکراین, جهان, خبر, شرق اروپا, غرب, کویت

رهبر چچن: بیش از هزار تفنگدار اوکراینی در ماریوپل تسلیم شده‌اند + فیلم

رمضان قدیروف رهبر جمهوری چچن اعلام کرد بیش از یک هزار تفنگدار دریایی اوکراین در شهر بندری ماریوپل تسلیم شده‌اند.

 

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی از نیروهای باقی مانده در کارخانه فولاد آزوف‌استال خواست تسلیم شوند.

 

ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین روز چهارشنبه در گزارش صبحگاهی خود اعلام کرد که نیروهای روسی در حال ادامه حملات به آزوف‌استال و این بندر هستند.

 

تلویزیون روسیه تصاویری از تسلیم شدن تفنگداران اوکراینی در ماریوپل را که بسیاری از انها زخمی شده بودند، به نمایش گذاشت.

 

در همین حال، قدیروف گفت: در کارخانه آزوف‌استال در حال حاضر حدود ۲۰۰ نیروی زخمی هستند که نمی‌توانند از هیچ گونه کمک پزشکی برخوردار شوند.

 

وی افزود: برای این افراد و سایرین بهتر این است که به این مقاومت بیهوده پایان دهند و نزد خانواده هایشان بازگردند.

 

قدیروف از حامیان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است و بسیاری از نیروهایش را برای کمک به عملیات نظامی مسکو به اوکراین اعزام کرده است.

 

در همین حال، ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه پیشنهاد تبادل ویکتور مدودچوک سیاست مدار طرفدار روسیه با زنان و مردان (اوکراینی) اسیر شده در دست نیروهای مسکو را مطرح کرده است.

 

نیروهای امنیتی اوکراین روز گذشته اعلام کردند مدودچوک که نزدیک‌ترین و تاثیرگذارترین متحد ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در اوکراین است را دستگیر کردند.

 

کی‌یف در ماه فوریه گفته بود که مدودچوک رهبر حزب اپوزیسیون این کشور از حبس خانگی فرار کرده است. سال گذشته مقامات اوکراین وی را به خیانت متهم کردند اما وی این اتهامات را رد کرده است.

سفیر چین در روسیه: هژمونی و سیاست قدرت غرب باعث بی‌ثباتی در جهان است

سفیر چین در روسیه با بیان اینکه ناتو در سال های اخیر کشورهای مستقل از جمله ایران را به صورت یکجانبه تحریم کرده است، تأکید کرد سیاست قدرتی که غرب دنبال می‌کند، منشأ بی‌ثباتی در جهان است.

ادامه

امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب, کره شمالی, ناتو

جنگ نیابتی غرب در شرق اروپا؛ نیروهای اوکراینی در انگلیس آموزش می‌بینند

وزیر دولت انگلیس تایید کرد که ارتش این کشور در خاک خود به نیروهای اوکراینی که انتظار می‌رود در چند روز آینده وارد انگلیس شوند، آموزش نظامی خواهد داد.

ادامه

انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب