چین و روسیه خواستار آزاد سازی دارایی‌های افغانستان شدند

نمایندگان روسیه و چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند که برای از میان برداشتن چالش‌های اقتصادی در افغانستان باید دارایی‌های مسدود شده این کشور آزاد شود.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, سوئیس, شرق آسیا, شرق اروپا

واکنش زاخارووا به تشکر لهستان از حمله آمریکا به نورد استریم

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، معتقد است اظهارات وزیر خارجه سابق لهستان که از ایالات متحده به خاطر آسیب وارده به خط لوله نورد استریم ۲ روسیه تشکر کرده، می‌تواند به عنوان یک بیانیه رسمی در مورد حمله تروریستی تلقی شود.

ادامه

اروپا, امریکا, امنیتی, تحلیل, تروریسم, جنگ سرد, جهان, دانمارک, روسیه, سوئد, شرق اروپا, لهستان

سازمان ملل: آمریکا در حال افول به کشوری در حال توسعه است

تازه‌ترین آمارهای سازمان ملل نشان می‌دهد که ایالات متحده از یک کشور توسعه یافته در حال تبدیل شدن به کشوری در حال توسعه است.

ادامه

اپارتایت, استونی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, بلغارستان, جهان, سازمان ملل, شیلی, کوبا, گزارش

نمایندگان کنگره آمریکا با پیش‌نویس کمک ۱۲ میلیارد دلاری به اوکراین موافقت کردند

خبرگزاری رویترز اعلام کرد که اعضای کنگره آمریکا با پیش‌نویس طرح کمک ۱۲ میلیارد دلاری جدید ایالات‌متحده به اوکراین موافقت کرده‌اند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تشنج‌ زایی, جنگ سرد, جهان, خبر

راشاتودی: اروپایی‌ها برای تحمل زمستان سخت به حمایت آمریکا دلخوش نباشند

کشورهای اروپای که بعنوان دوست و متحد نزدیک آمریکا شناخته می شوند و تاکنون در همراهی کاخ سفید در مخمصه جنگ‌های منطقه‌ای بخصوص افغانستان گرفتار بوده اند، امروز به حمایت آمریکا در تامین انرژی مورد نیاز برای تحمل زمستان سخت پیش رو، امید چندانی ندارند.

 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شبکه خبری روسی «راشا تودی» (RT) با  انتشار گزارشی در این زمینه، تاکید کرد: زمستان امسال آمریکا، اروپایی ها را از یخ زدن نجات نخواهند داد چرا که شرکت های بزرگ نفتی آمریکایی می‌گویند با چشم انداز افزایش بهای انرژی، عجله ای برای افزایش صادرات  نفت و گاز به اروپا ندارند.

 

این گزارش می افزاید: درحالی که آمریکا خواهان افزایش تولید نفت از سوی کشورهای نفت خیز جهان بوده و در همین راستا جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ناگزیر به ملاقات با مقام های سعودی شد که انتقاد های فراوانی را هم به همراه داشت و سرانجام بدون حصول نتیجه هم از ریاض بازگشت، امروز سرمایه گذاران شرکت های عظیم نفتی آمریکایی تمایلی به افزایش صادارت نفت و گاز به متحدان اروپایی خود از جمله فرانسه که با بحران انرژی مواجه است، ندارند.

 

کمکی از جانب آمریکا برای اروپا در راه نیست

 

«ویل ونلوح» (Wil Vanloh) بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت آمریکایی «کوانتوم انرژی» در این زمینه به شبکه خبری روسی،گفت: اینگونه نیست که آمریکا بتواند بیش از این (نفت و گاز) تولید کند، تولیدات (نفتی) ما همین است، هیچ کمکی (برای اروپایی ها) در راه نیست ، نه در زمینه نفت و نه در زمینه گاز.

اتحادیه اروپا خواهان ادامه جنگ با روسیه تا آخرین سنت پول شهروندان خود است

 

راشاتودی افزود: اتحادیه اروپا نشان داده که تمایل دارد تا آخرین فرد اوکراینی و تا آخرین سنت یورو شهروندان اروپایی خود با روسیه بجنگد، در این میان شهروندان اروپایی بر این باورند که نخبگان سیاسی آنان خواهند توانست تا فشار فزاینده بهای هزینه زندگی و انرژی ناشی از حمایت  جنگ اوکراین را از آنها بکاهند اما هرچه بیشتر زمان می گذرد آنها متوجه می شوند که اینگونه نیست، کشورهای اروپایی درحالی شاهد دریافت نکردن کمک های انرژی از جانب آمریکا هستند که دریافت گاز روسیه را که نیاز مبرم به آن دارند تحریم کرده اند.

 

این رسانه روسی در ادامه گزارش داد: این درحالی است که «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا بعنوان یک سیاستمدار نخبه که شهروندان اروپایی از وی توقع کاهش فشار هزینه زندگی و انرژی را دارند، در حمایت از کی یف گفته است: همبستگی  و ایستادن در کنار  کی‌یف  هزینه بالایی دارد، اما آزادی، صلح جهانی و دموکراسی «ما» بهایی ندارد.

 

به گزارش ایرنا، اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا با توجه به شرایط بحرانی انرژی و هزینه رو به فزونی زندگی درمیان شهروندان اروپایی ناشی از حمایت های اروپا از کی‌یف، با تائید بسته کمکی ۵ میلیارد یورویی به اوکراین تاکید کرد که تا پایان جنگ در کنار کی‌یف هستیم.

وخیم‌تر شدن بی آبی و خشکسالی بر اثر اقدام‌‌های رژیم ولایی

روزنامه خراسان، یکم شهریورماه ۱۴۰۱ می‌نویسد: “سرجمع آمارها در گزارش ابتدای امسال وزارت نیرو نشان می‌دهد ۳۰۰ شهر بزرگ و کوچک کشور،  ۱۳ هزار روستای بالای۲۰ خانوار و ۱۵ هزار روستای زیر ۲۰ خانوار، در تنش آبی هستند. تنش‌های آبی از غرب تا مرکز و شرق کشور را فراگرفته و بار دیگر صدها شهر و

ادامه

اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, محیط زیست, مقاله

اعتراضات برعلیه گرانی و تورم، اتحادیه نیروی کار بخش مالی کره جنوبی را وارد فاز اعتصاب کرد

اتحادیه کارمندان و کارکنان بخش مالی کره جنوبی از روز جمعه ۱۶ سپتامبر در سراسر کره جنوبی وارد فاز اعتصاب شدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, جهان, حقوق بشر, شرق آسیا, عدالت اجتماعی, کارگری, کره جنوبی

آفریقای جنوبی: طرح تحریم روسیه برای قاره آفریقا خطرناک است

سیریل رامافوزا رئیس جمهوری آفریقای جنوبی گفت که پیش نویس لایحه جدید در کنگره آمریکا که تحریم های جدید ضد روسیه را در ارتباط با فعالیت مسکو در آفریقا اعمال می کند، برای قاره ی ما خطرناک است.

ادامه

افریقا, افریقای جنوبی, امریکا, تحریم, تحلیل, جنوب آفریقا, جهان, حقوق بشر, روسیه

مدارس انگلیس زیر فشار تورم بی‌سابقه/ پیش‌بینی تورم ۲۲ درصدی تا اوایل سال آینده میلادی

افزایش بی‌سابقه شاخص تورم و جهش افسارگسیخته هزینه‌ها در انگلیس مدارس این کشور را به حدی تحت شعاع قرار داده که برخی در ارائه خدمات اصلی با مشکل جدی مواجه هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, غرب اروپا, گزارش