تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

جوانان «چوار» به استخدام غیربومی‌ها و روند بیکاری کارگران بومی شاغل در صنایع نفت و گاز شهرستان اعتراض دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی جوانان بومی در شهرستان چوار در استان ایلام می‌گویند علیرغم وجود چندین پالایشگاه و پتروشیمی و شهرک‌های صنعتی در این منطقه، ما اکثراً بیکار هستیم و بعضی کارگرانی که در این ... تجمع اعتراضی جوانان بومی چوار به‌ عدم اشتغال در صنایع نفت و گاز شهرستان

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

رئیس انجمن صنفی پالایشگاه چهارم پارس جنوبی گفت: حذف پیمانکاران به هیچ وجه بار مالی ندارد؛ این ایراد اصلاً وارد نیست. به گزارش خبرنگار ایلنا، «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» برای بار سوم به سد ایرادات نهادهای نظارتی برخورد کرد؛ اینبار هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، طرح را مغایر با سیاست‌ها کلی و ... حذف پیمانکاران از اتلاف ثروت‌های ملی جلوگیری می‌کند/ مافیای آن‌ها، برنده میدان!

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, گزارش, مبارزه طبقاتی, معیشت

تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ این کارگران، خواستار پرداخت ۵ ماه حقوق معوقه و سایر مطالبات مرتبط خود هستند.  گذران زندگی با این حقوق‌ها، فلاکت است و معوقه شدن آن مرگ تدریجی است. پیمانکاران واسطه ای بین شهرداری و کارگران برای غارت دستمزد ناچیز آنان هستند. بخش مهمی از دسترنج کارگران نصیب پیمانکاران میشود. اغلب زدوبندهای ... تجمع اعتراضی کارگران پاکبانی و بهداشت شهرداری یاسوج + فیلم

ادامه

امنیت شغلی, ایران, حقوق بشر, خبر, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, مبارزه طبقاتی, معیشت

حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران آمار مصدومان و متوفیان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد. «مهدی فروزش» مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آمار مصدومان ناشی از حوادث کار در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال گذشته در مجموع ۳۰۳۸ نفر در استان تهران دچار حوادث ناشی ... حوادث ناشی از کار در سال گذشته در تهران، ۴۱۴ کشته و ۳۰۳۸ مصدوم بر جای گذاشته است

ادامه

ایران, ایمنی, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگران

تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر با حضور در یک تجمع صنفی، خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند. به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز یکشنبه (دوم اردیبهشت ماه) جمعی از بازنشستگان صنعت فولاد در تهران ، اصفهان و قائمشهر با حضور مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی محل سکونت خود، خواستار توجه به ... تجمع بازنشستگان فولاد در تهران، اصفهان و قائمشهر

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگران, مبارزه طبقاتی, معیشت

دو کارگر هنگام انتقال تیرهای برق فشار قوی جان خود را از دست دادند

طی تعطیلات روزهای آخر هفته گذشته، دو کارگر اداره برق گرگان حین انجام ماموریت جان خود را از دست دادند.

 

غلامرضا طالبا گفت: این دو نفر ازجمله نیروهای یک شرکت پیمانکاری همکار با مدیریت توزیع برق شرق گرگان بودند. محل وقوع حادثه در خیابان انتظام در حوالی شهرک جهاد گرگان بوده است.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر استان گلستان ادامه داد: طی ماموریت‌شان، آنها قرار بود تیرهای برق فشار قوی را به‌خاطر احداث خیابان جدید (خیابان انتظام) در آن محل، به نقطه‌ای انتقال دهند که در حاشیه خیابان در حال ساخت قرار بگیرد.

 

طالبا اظهار داشت: گفتنی است این شرکت پیمانکاری مجوز انتقال خطوط برق به روش گرم را داشته است و آنها هم با توجه به این مجوز، قصد داشتند بدون قطع برق این انتقال را انجام دهند. دلایل احتمالی وقوع این حادثه هنوز از سوی بازرسان اداره کار استان در دست بررسی است. لازم به ذکر است شرکت پیمانکار تاکنون با بازرسان اداره کار در جهت بررسی دلایل این حادثه، همکاری نکرده است.

 

وی در انتقاد از رویه مدیریت توزیع برق شرق گرگان گفت: تاکنون از سوی این اداره هم، همکاری سازنده‌ای در جهت شناسایی ابعاد وقوع این حادثه صورت نگرفته است.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر استان گلستان در پایان، عنوان داشت: این دو کارگر جوان، مهدی قربانی و مهدی‌الازمنی نام داشته، و از اهالی روستای نوده ملک از توابع بخش بهاران شهرستان گرگان بودند.

ایلنا

بر اثر آتش‌سوزی در ساری سه کارگر مصدوم و یک کارگر جان خود را از دست داد

علی حسین‌زاده  گفت: طی تماس شهروندان در ساعت ۱۴ و ۵۲ دقیقه روز دو شنبه ۱۴ آبان ماه به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی مبنی بر حریق گسترده مرغداری و محبوس شدن کارگران در آن بلا فاصله آتش نشانان به محل اعزام شدند.

ادامه

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری