در چین تا حال یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده / ظرفیت تولید واکسن کرونا به ۵ میلیارد دُز رسید

سخنگوی وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین از افزایش ظرفیت تولید واکسن کرونا در این کشور به ۵ میلیارد دُز خبر داد.

 

به گزارش ایرنا از شینهوا، «تیان یو لونگ» روز شنبه افزود: همچنین در چین تا کنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده است.

 

او همچنین اعلام کرد: تا کنون چین ۵۷۰ میلیون دز واکسن به دیگر کشورها عرضه کرده و میزان تولید و عرصه چین در این زمینه به طور مستمر و سریع افزایش یافته است و به طور مطلوب پاسخگوی تقاضای داخلی بوده و به مبارزه جهانی با همه گیری کرونا کمک کرده است.

 

این مقام چینی در بخشی دیگر از سخنان خود همچنین اظهار داشت: وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین در اقدام بعدی ضمن همکاری با نهادهای دیگر در راهنمایی و تضمین امنیت تولید واکسن و با در نظر گرفتن تقاضای داخلی و خارجی به گسترش همکاری بین المللی در تولید واکسن پرداخته و خدمات جامع برای مبارزه جهانی با همه گیری کرونا ارایه خواهد داد.

چین؛ رهایی یافتن ۱.۴ میلیارد مردم چین از فقر، بزرگترین دستاورد حقوق بشر است

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به ادعاهای حقوق بشری آمریکا علیه کشورش ابراز امیدواری کرد که واشنگتن “منطق” پیشه کند، نه اینکه مقابله با چین را به عنوان سیاست در نظر بگیرید چون قرار گرفتن دو قدرت بزرگ جهان در تقابل و درگیری “بزرگترین نادرستی سیاسی” است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, حقوق بشر, شرق آسیا, فقر

معاون شی جین‌پینگ: بزرگترین چالش آمریکا چین نیست، خود آمریکاست

معاون رئیس جمهوری چین گفت، چین و ایالات متحده باید به طور مداوم منافع مشترک را با در نظر گرفتن شرایط و تغییرات جدید گسترش دهند و سیاست چین ایالات متحده باید از تبدیل شدن به یک چرخه معیوب قضاوت و گمراهی جلوگیری کند.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش