سیمور هرش: جنگ تمام شده و روسیه پیروز شده است

سیمور هرش می‌گوید که حمله «تروریستی» به نورد استریم ارتباط چندانی با بحران اوکراین نداشت. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، سیمور هرش، روزنامه‌نگار تحقیقی می‌گوید: عناصر قابل توجهی در جامعه اطلاعاتی آمریکا، با تکیه بر گزارش‌های میدانی و اطلاعات فنی وجود دارند که معتقدند ارتش تضعیف شده اوکراین از امکان غلبه بر خطوط ... سیمور هرش: جنگ تمام شده و روسیه پیروز شده است

ادامه

آلمان, آمریکا, اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اروپا, اوکراین, بالتیک, تروریسم, جنگ نیابتی, دانمارک, روسیه, سازمان ملل, سوئد, شرق اروپا, غرب اروپا, فقر, گزارش, لهستان, ناتو, نروژ

نیکی: تورم اروپای غربی را ویران می‌کند

برآوردهای شاخص بورس توکیو نشان می‌دهد که تورم در اروپای غربی در حال افزایش است و این افزایش اقتصاد آن را ویران می‌کند. بر اساس گزارش نیکی (شاخص بورس توکیو)، تورم در اروپای غربی همچنان در حال افزایش است و قیمت‌های مصرف کننده ماهانه بیش از ۱۴ درصد در انگلیس و بیش از ۱۰ درصد ... نیکی: تورم اروپای غربی را ویران می‌کند

ادامه

اروپا, اروپای غربی, اقتصادی, انگلیس, ژاپن, شرق آسیا, غرب اروپا, مالی, مقاله, نیجر

بسته شدن حریم هوایی نیجر به روی هواپیماهای فرانسوی

سازمان هواپیمایی کشوری در نیجر اعلام کرد که پرواز هواپیماهای فرانسوی در حریم هوایی این کشور ممنوع است. به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که سازمان هواپیمایی کشوری وابسته به شورای نظامی در نیجر از ممنوعیت عبور هواپیماهای فرانسوی از حریم هوایی این کشور خبر داد. بر اساس بیانیه‌ای که در سایت آژانس ... بسته شدن حریم هوایی نیجر به روی هواپیماهای فرانسوی

ادامه

جهان, خبر, سازمان ملل, غرب آفریقا, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس در فرانسه

در تظاهرات ده‌ها هزار نفری علیه خشونت پلیس در شهرهای مختلف فرانسه که به درخواست حدود ۱۰۰ اتحادیه‌ کارگری و سیاسی برگزار شد، سه افسر پلیس زخمی و شش نفر بازداشت شدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، ده‌ها هزار نفر در چندین شهر فرانسه از جمله پاریس علیه خشونت پلیس تظاهرات کردند ... تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس در فرانسه

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, صلح, غرب, غرب اروپا, فرانسه, کارگری

فعالیت گروه نئونازی مرتبط با آمریکا در آلمان ممنوع شد

وزیر کشور آلمان فعالیت گروه راست افراطی موسوم به «پوست چکشی آلمانی» (Hammerskins Deutschland) و همچنین شاخه‌های منطقه‌ای آن و گروه وابسته «Crew ۳۸» را ممنوع اعلام کرد. به گزارش ایرنا از تارنمای خبری دویچه وله، براساس اعلام وزارت کشور آلمان پلیس این کشور، خانه‌های افراط‌گرایان راست‌گرای گروه پوست چکشی آلمانی (Hammerskins Deutschland) را بازرسی ... فعالیت گروه نئونازی مرتبط با آمریکا در آلمان ممنوع شد

ادامه

آپارتایت, آلمان, آمریکا, آمریکای شمالی, جهان, خبر, نئونازیسم

در پی بستن بنادر به روی پناهجویان؛ ایتالیا یکپارچه اعتراض شد

در پی تصمیم دولت جدید ایتالیا مبنی بر بستن بنادر به روی کشتی های حامل پناهجویان در دریای مدیترانه، ایتالیا یکپارچه اعتراض شد و هزاران نفر در سراسر این کشور با شعار ‘بنادر را باز کنیم’ علیه این تصمیم اعتراض کردند.

 

پس از اینکه ‘متئو سالوینی’ وزیر کشور ایتالیا اجازه ورود به کشتی ‘اکواریوس’ متعلق به سازمان غیر دولتی ‘ SOS Méditerranée’ که حامل ۶۲۹ پناهجوی نجات داده شده در دریا را نداد، مردم ایتالیا در سراسر این کشور وارد میدان شده و علیه این تصمیم تظاهرات و اعتراض کردند.

 

تجمع های اعتراضی در شهرهای مختلف از میلان تا بریندیزی و ازتورین تا بنونتو از شمال تا جنوب این کشور علیه تصمیم وزیر کشور مبنی بر بستن بنادر به روی کشتی اکواریوس برگزارشد. هزاران نفر در سراسر ایتالیا دراعتراض علیه بستن بنادر به روی پناهجویان تجمع کرده و خواستار گشایش بنادر و تضمین امدادرسانی در دریا شدند.

 

سازمان پزشکان بدون مرز نیز در تارنمای خود از ابراز همبستگی مردم ایتالیا قدردانی کرد. کارکنان کشتی سازمان غیردولتی حامل پناهجویان نیز اعلام کردند که ‘منع اجازه برای ورود افراد نا امیدی که در دریا نجات داده شدند نمی تواند یک پیروزی محسوب شود. این پاسخی نادرست و عدم مسئولیت است. تمام دولت ها و نهادهای اروپایی باید وارد عمل شده و از کشورهایی که مانند ایتالیا در خط اول مقابله با ورود پناهجویان هستند حمایت کنند تا راه حل های مشترک تضمین شوند. ماازجامعه مدنی ایتالیا و انجمن ها برای برگزاری تظاهرات و اعتراض در ایتالیا تشکر می‌کنیم’.

 

در تجمع اعتراضی در میلان برخی شخصیت های فرهنگی و معروف نیز حضور داشتند. اعتراضات در شهر فلورانس در مقابل فرمانداری برگزار شد و در تورین نیز حتی شخص استاندار در اعتراضات شرکت کرد. در شهر ناپل شبکه ضد نژادپرستی جنبش مهاجران ناپل و جنبش قدرت به ملت دست به اقدامی نمادین زده و پرچم حزب راست گرای’اتحاد’ و جنبش ‘۵ ستاره’ را که اکنون با همدیگر در دولت هستند، به رنگ قرمز نماد خون پناهجویان که در مدیترانه جان خود را ازدست می دهند، آغشته کردند.

 

کشتی اکواریوس که اجازه ورود به ایتالیا را پیدا نکرده بود، دیشب ساعت ۲۱ به وقت محلی ۲۳:۳۰ به وقت تهران، پس از دو روز توقف و سرگردانی در ۳۵ مایلی جنوب ایتالیا، محل را به سوی والنسیا در اسپانیا با اسکورت دو کشتی ایتالیایی ترک کرد. این در حالی است که وزیر کشور ایتالیا قرار است امروز در پارلمان در خصوص این مورد توضیح دهد.

 

اسپانیا مهاجران نجات یافته در آبهای بین المللی را می‌ پذیرد

 

«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا طی اطلاعیه ای دستور داد که کشورش کشتی ‘آکواریوس’ را، که حامل ۶۲۹ مهاجر نجات یافته در آبهای بین المللی نزدیک سواحل لیبی‌ است، بپذیرد.

 

به گزارش روزنامه ال پاییس ، ۱۲۳ تن از مسافران کشتی زیر سن قانونی هستند و هیچکس آنها را همراهی نمی‌ کند. افزون بر آن ده ها کودک و چندین زن باردار نیز در این کشتی به چشم می‌ خورند .

 

این مهاجران در روز یکشنبه از آبهای بین المللی نجات داده به ایتالیا انتقال یافتند اما درخواست این افراد برای پهلو گرفتن کشتی آن ها در ایتالیا رد شده بود و مقامات مالت نیز از پذیرفتن آن ها خودداری کرده بودند.

 

سانچز پس از ابلاغ این دستور گفت که عدم پذیرش این کشتی نقض قوانین بین المللی در زمینه حقوق بشر است.

 

کشتی آکواریوس اکنون در حال حرکت به سوی سواحل ایالت والنسیا واقع در شرق اسپانیاست.

 

این کشتی یکی‌ از اندک کشتی های سازمان های غیر دولتی است که در مدیترانه مرکزی باقی‌ مانده ا‌ند، جایی‌ که بر اساس آمار آژانس مهاجران سازمان ملل متحد، ۷۸۴ نفر مهاجر از آغاز سال جاری میلادی در آن غرق شده ا‌ند .

ایرنا

افزایش فشارها بر دولت انگلیس به دلیل فروش سلاح به عربستان

به نوشته روزنامه گاردین، “شبکه گزارشگری تحقیقاتی بالکان” (Birn) با تاکید بر خطرات تغییر مسیر تسلیحات و مهماتی که به صورت قانونی برای عربستان سعودی تامین می‌شود و بعدا به دست “شبه‌نظامیان نیابتی” از جمله گروه‌های تروریستی افتاده، هشدار داده و آن را “تحریک‌کننده درگیری‌های بیشتر” توصیف کرده است.

ادامه

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی

زنجیره انسانی ۲۰۲ کیلومتری باسک در حمایت از رای استقلال

به نقل از دیلی صباح، دهها هزارتن از ساکنان ناحیه خودمختار «باسک» (Basque) در کشور اسپانیا روز یکشنبه با تشکیل یک زنجیره انسانی به طول ۲۰۲ کیلومتر خواستار برخورداری از حقِ برگزاری انتخابات منطقه ای برای اعلام استقلال شدند.

ادامه

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا