مبارزه فرهنگیان برای دستمزد عادلانه و توقف خصوصی‌سازی

برگزاری تجمع‌های اعتراضی آموزگاران در هفته‌های اخیر از مهم‌ترین رویدادهای کشور بود. اگر اخراج، تبعید، زندان، و پرونده‌سازی، فشارهای امنیتی بر فعالان صنفی، کسر حقوق، بازنشستگی پیش از موعد، و سیاست مقابله رژیم با مبارزه آموزگاران در جنبش “زن، زندگی، آزادی” بوده است، انتقام‌گیری از معلمان مبارز در نوع اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای ... مبارزه فرهنگیان برای دستمزد عادلانه و توقف خصوصی‌سازی

ادامه

آمریکا, آموزشی, اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, عدالت اجتماعی, معلمان, مقاله

تجمع سراسری فرهنگیان، گام اثربخش در پیکار برضد دیکتاتوری حاکم!

حزب توده ایران از مبارزۀ فرهنگیان پشتیبانی می‌کند با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، آموزگاران کشور امروز با گردهمایی در شهرهای مختلف ضمن تاکید بر خواسته‌های‌ صنفی شان علیه وضع موجود، سرکوب و حملات شیمیایی به‌مدارس دست به اعتراض زدند. این فراخوان با حمایت گستردهٌ کارگران، زحمتکشان فکری و یدی، زنان، دانشجویان و ... تجمع سراسری فرهنگیان، گام اثربخش در پیکار برضد دیکتاتوری حاکم!

ادامه

اختلاف طبقاتی, استبداد, امپریالیسم, امنیتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, دانشجویی, زنان, سیاسی, عدالت اجتماعی, کارگری, معلمان, مقاله

تورم، گرانی، فقر فزاینده، و دروغ‌پردازی ولی ‌فقیه

تورم یکی از پدیده‌های ذاتی و مزمن نطام‌های با ساختار سرمایه‌داری است. علت اصلی این پدیده همچون پدیده‌های دیگری نظیر بیکاری، فقر، و شکاف طبقاتی، عبارت ازاین است که در نظام‌های مبتنی بر مناسبات سرمایه‌داری، تولید و توزیع ثروت نه براساس برنامه‌ریزی برای برآوردن نیازهای واقعی جامعه، بلکه به‌منظور کسب سود حداکثری برای صاحبان سرمایه ... تورم، گرانی، فقر فزاینده، و دروغ‌پردازی ولی ‌فقیه

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, استبدادی, اقتصادی, حقوق بشر, خصوصی‌سازی, دانشجویی, زنان, سرمایه‌داری, عدالت اجتماعی, فساد, فقر, کارگری, معلمان, مقاله, نئولیبرالیسم

بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون بزرگداشت مقام معلم و فراخوان تجمع ۱۹ اردیبهشت

اگرچه آموزش و یادگیری روز و ماه و سال نمی‌شناسد و تمامی فصل های زندگی هر انسانی را شامل می‌شود، اما اردیبهشت را می‌توان ماه معلمان نامید. ماهی که به‌رغم فراموشی عمدی دستگاه‌های تبلیغاتی حکومتی، با نام و یاد سه تن از تاثیرگزارترین چهره‌ها در تاریخ آموزش جدید و مبارزات معلمان در کشور مزین شده ... بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون بزرگداشت مقام معلم و فراخوان تجمع ۱۹ اردیبهشت

ادامه

آزادی, اجتماعی, ایران, بازنشستگان, بیانیه, حقوق بشر, زنان, کارگری, معلمان

بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه به مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)

سندیکای کارگران شرکت ‌واحد بیانیه اول ماه مه ۱۴۰۲ را در حالی انتشار میدهد که سه تن از اعضای قدیمی و شناخته شده سندیکا، رضا شهابی، داود رضوی و حسن سعیدی، کماکان در زندان هستند و همچنین تعدادی از اعضای حق طلب سندیکا و دیگر فعالین‌کارگری در روز گذشته توسط نیروهای امنیتی به صورت تلفنی ... بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه به مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲)

ادامه

آمریکا, اجتماعی, استبداد, استعمار, افغانستان, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, برابری اجتماعی, پناهجویی, تبعیض جنسیتی, زنان, سرمایه‌داری, عدالت اجتماعی, فرهنگ, فقر, کارگری, معلمان, همبستگی

خبر فوری: اخباری از معلمان در بند

بنا بر جدیدترین اخبار واصله اسماعیل عبدی هم اکنون در قرنطینه زندان کچویی سالن ۲ زندانی است. هنوز مشخص نیست تا چه زمانی قرار است عبدی در این زندان نگهداری شود. راه ارتباطی او همچنان با خانواده قطع است.

 

اسماعیل عبدی در ششمین روز اعتصاب غذا همچنان بر سر آرمان های صنفی، مؤمنانه مقاومت می کند. ما نشستگان بر ساحل به وجدان های خویش تلنگری بزنیم و به یاری او و دیگر معلمان زندانی بشتابیم. آنان صدای ما شده‌اند و حتی در کنج زندان هم دست از آرمان های معلمانه‌ خویش بر نمی‌دارند. رسول بداقی،  محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، علی‌اکبر باغانی همچنان در شرایط بی خبری به سر می‌برند. اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه ششمین روز اعتصاب غذا را سپری می‌کنند.

 

محسن عمرانی، محمود ملاکی، دکتر رضا امانی فر و اصغر حاجب همچنان در زندان بوشهر و بلاتکلیفی هستند. هادی صادق‌زاده نیز همچنان در زندان مشهد به سر می‌برد.

 

در پی خبر شما، مبنی بر اینکه در صورت اعتراض مجدد، معلمان اخراج خواهند شد؛ به عرض شما می‌رسانیم که ما معلمان ایران زمین جهت آموزش فرزندان این مرز و بوم و ساختن ایران آباد با حکم شما وارد این عرصه نشده‌ایم که با حکم شما اخراج شویم.

 

آن کس که بی‌سواد است و درحال سوق‌دادن جامعه و به‌خصوص نسل فرهیخته، نوجوان، جوان، و جوانان این جامعه به سمت ناکجاآباد است؛ شمایید نه معلمان.

 

شما با بی‌مسئولیتی خود و کادر تحت نظارت‌تان موجب نارضایتی دانش‌آموزان، والدین، معلمان و سایر اقشار وابسته به اموزش و پرورش شده اید که اگر جز این بود، ماه‌ها صدای معلمان آزاده و حق‌طلب را می‌شنیدید.

 

شما اگر انسانی درستکار و دلسوز نظام و ملت بودید، به جای ایستادن در مقابل معلمان که به حق دلسوز‌ترین قشر جامعه از گذشته تا کنون بوده‌اند به صدای آنان گوش داده و از نظرات اساتید درجهت پیشبرد اهداف آن سازمان استفاده می‌کردید.

 

ما معلمان ایران اعلام می‌داریم که شما به عنوان فردی نا‌لایق و ناکار‌آمد، جایی در وزرات ندارید و هرچه زود‌تر کشتی توفان زده این وزارت را رها کرده و بروید. این وزارت، نیاز به نیرویی شجاع، کارآمد، کاردان و دلسوز دارد تا کشتی به گل نشسته‌ی ان را به سمت اقیانوس رهنمون شود که شما مرد این میدان نیستید…❗️

 

معلمان همواره ثابت کرده‌اند که علی‌رغم تهدید‌ها و فشارها از هیچ‌کس و هیچ‌چیز نترسیده و نمی‌ترسند؛ آنکه باید بترسد شمایید که باید جوابگوی این همه فشار و خرابی ناشی از ناکارآمدی‌تان را پاسخگو باشید.

 

معلمان زحمتکش و فعال و دلسوز نظام و ملت را به بند کشیده اخراج و مجازات نموده‌اید.

 

هر روز گلوی معلمان مطالبه‌گر و دلسوز ایران و ایرانی را بیشتر فشرده و در صدد خفه‌کردن فریادهایی هستید که هرگز تا رسیدن به خواسته‌های به‌حق و قانونی‌یشان خاموش نخواهند شد و در عوض، مشتی متملق فرصت طلب و منفعل را دور خود جمع کرده‌اید که در نهایت با طناب آنان به چاه خواهید افتاد.

 

ما را با تهدید و ارعاب نترسانید که خود با اذن به تمام خطرات این راه پا به میدان گذاشته و تا پای جان خواهیم ایستاد.

 

ما برخلاف شما به کودکان این مرز و بوم و آینده‌ی کشور‌مان امیدواریم و خواهان سربلندی ایران و ایرانی هستیم و تا رسیدن به خواسته‌ها از پای نخواهیم نشست.

 

ما عبدی، بداقی و معلمان آزاده‌ی دیگر هستیم.

 

اگر یک نفر را از میدان خارج کنید ده نفر به میدان خواهد آمد؛ همان گونه که ثابت کرده‌ایم.

 

📌پس این گوی و این میدان، بچرخ تا بچرخیم❗️

از طرف جمعی از معلمان ایران زمین

 

تجمع سراسری اعتراضی فرهنگیان در روز جهانی کارگر با خواست آزادی بازداشت‌شدگان، اجرای همسانسازی حقوق، رتبه بندی …

جمعی از معلمان در شهرهای مختلف از جمله شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز ، کرمانشاه، کرج و اردبیل امروز یکشنبه – یازدهم اردیبهشت – با تجمع در مقابل ادارات کل آموزش و پرورش استانها خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی و معیشتی خود شدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, معلمان, ویدیو

پیش به‌ سوی سازمان‌دهی سراسری و منسجم اعتراض‌های کارگری و زحمتکشان جامعه بر ضد رژیم استبدادی حاکم

اعلامیۀ کمیتۀ مرکزی حزب تودۀ ایران، به‌مناسبت اول ماه مه، روز جهانی کارگر! پیش به‌سوی سازمان‌دهی سراسری و منسجم اعتراض‌های کارگری و زحمتکشان جامعه بر ضد رژیم استبدادی حاکم

ادامه

اختلاف طبقاتی, اروپا, اقتصادی, ایران, بازنشستگان, پرستاری, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, معلمان, یادنامه

بیانیه کانون صنفی معلمان در محکومیت رفتار و حشیانه‌ی نیروهای امنیتی با معلمان در گیلان

نزدیک به یک سال است که جنبش معلمان با مرکزیت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، در راستای پیگیری مطالبات صنفی و اجتماعی خود با تکیه بر حمایت معلمان، خیابان را به‌تسخیر خود در آورده است و با مدنی‌ترین شکل ممکن، مطالبات خود را پیگیری می‌نماید.

ادامه

ایران, بیانیه, حقوق بشر, معلمان