خبر, جهان, کارگری

نیویورک تایمز: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!”

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی نوشت: “ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم؛ تقریباً ۱۰ درصد از کارگران آمریکایی در سه هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کردند، این موج بیکاری در تاریخ مدرن آمریکا بی‌سابقه است.

ادامه &raquo

اعتصاب هزاران کارگر در سراسر آمریکا علیه نژادپرستی اقتصادی

هزاران تن از کارگران در سراسر ایالات متحده آمریکا از محل کارشان خارج شدند تا به اعتراضات بپیوندند و از مقام‌ها و شرکت‌ها بخواهند تا به نابرابر اقتصادی که در نابرابری نژادی ریشه دارد، پایان دهند.

ادامه &raquo

ایرباس هزاران نفر از کارکنانش را اخراج می‌کند

اتحادیه کارگری فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که شرکت هواپیماسازی ایرباس در پی بحران کرونا، آماده اجرای برنامه تجدید ساختار شامل حذف هزاران شغل و بیکاری هزاران نفر از کارکنانش می‌شود.

ادامه &raquo

کمیسیون اروپا درصدد تعیین «دستمزد پایه» برای تمام کشورهای اروپایی است

کمیسیون اروپا در حال مشاوره با سندیکاهای کارگری کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تعیین دستمزدهای پایه در تمام کشورهای عضو است.

ادامه &raquo

در پی پاندمی کرونا؛ ۳۱ میلیون زن در جهان شغل‌شان را از دست خواهند داد

عقب‌نشاندن نیروی کار از حقوقی که طی مطالبه‌گری و مبارزاتشان در طول سال‌ها به دست آمده، اغلب در بحران‌ها اتفاق می‌افتد

ادامه &raquo

گزارش واشنگتن پست؛ از ویرانی اقتصاد نوادا، میشیگان و هاوایی، و درخواست بیمه بیکاری ۳۸ میلیون آمریکایی

براساس اعلام وزارت کار امریکا که روز جمعه نخستین تقسیم نرخ بیکاری دولت در طول همه‌گیری را اعلام کرد، این سه ایالت به سخت‌ترین ضربه در ایام شیوع پاندمی دچار شده‌اند.

ادامه &raquo

روز جهانی کارگر زیر سایه سنگین ویروس کرونا

رویدادهای روز جهانی کارگر امسال در پی شیوع ویروس کرونا که تاکنون جان نزدیک به ۲۴۰هزار نفر را در جهان بویژه آمریکا و اروپا گرفته تنوع قابل ملاحظه‌ای در این دو قاره داشت؛ از فرانسوی‌ها که به برگزاری جشن‌های بالکنی بسنده کردند گرفته تا شورش‌های خیابانی در آلمان و شیلی که منجر به درگیری بین

ادامه &raquo

۱.۶میلیارد کارگر، درخطر از دست‌دادن معیشت خود به دلیل شیوع کووید۱۹

مشاغل آزاد و کسانی که دارای قرارداد های کوتاه مدت و یا قرار دادهای سفید هستند، کسانی هستند که به سختی تحت تأثیر اثرات مالی شیوع ویروس قرار گرفته‌اند.

ادامه &raquo

گاردین؛ کرونا، «خصوصی‌سازی» را زیر سوال برد

حجم بالای کمک دولت فرانسه به شرکت‌های ملی و خصوصی برای حفاظت از آنها در برابر تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا، سیاست‌های خصوصی‌سازی را زیر سوال برده است و دولت در را برابر پرسش مهمی قرار داده است.

ادامه &raquo

انتقاد شدید حزب کنگره هند از عملکرد دولت مودی علیه کرونا

سونیا گاندی گفت: بخش قابل توجهی از جامعه هند را کارگران تشکیل می‌دهند ولی از زمان شیوع کرونا و اعمال ناگهانی قرنطینه عمومی این افراد نه تنها بیکار شده‌اند و هیچ پشتیبانی ندارند بلکه به دلیل بسته‌شدن سرویس‌های حمل و نقل خارج شهر حتی نمی‌توانند به خانه های خود بازگردند.

ادامه &raquo

کار بی‌امان در خانه و بیمارستان‌ها برای زنان کارگر در بخش‌های بهداشت و درمان

در شرایط عادی، زنان به طور متوسط ​​روزانه ۴ ساعت و ۲۵ دقیقه کار بدون دست مزد انجام می‌دهند که برای مردها معدل ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه است .

ادامه &raquo

تأکید دبیرکل سازمان ملل بر نقش و اهمیت رهبری زنان در نبرد با کووید-۱۹

دبیرکل سازمان ملل بر نقش و تلاش زنان و رهبری آن‌ها در مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر تأکید کرد. این در حالی است که در سراسر جهان، ۷۰ درصد از کارگران در بخش‌های بهداشتی و اجتماعی، زنان هستند.

ادامه &raquo

ویروس کووید ۱۹، کشورهای جنوب آسیا را با بزرگترین خطر رکود اقتصادی در ۴۰ سال گذشته روبرو کرده است

هند، بنگلادش، پاکستان، افغانستان، نپال، مالدیو و سریلانکا، با جمعیتی برابر با ۱.۸ میلیارد نفر ، که برخی از شهرهای آنها از شلوغٰترین شهرهای جهان هستند، در حال حاضر یکی از کمترین آمار ابتلا به ویروس کووید ۱۹ را گزارش داده‌اند.

ادامه &raquo

باید کشور را ۲ تا ۳ ماه تعطیل و معاش مردم را هم تامین کنیم

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اگر کشور تعطیل نشود بیماری کرونا به صورت مزمن در خواهد آمد، تاکید کرد: ضمن تامین معاش مردم با تعطیلی سه ماه کشور می‌توان از شر این ویروس خلاص شد.

ادامه &raquo

سازمان ملل: کرونا بیش از ۴۰۰ میلیون نفر هندی را با خطر فقرمطلق مواجه ساخته است

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: بحران کرونا بیش از ۴۰۰ میلیون نفر را در هند که در بخش های غیر رسمی اقتصادی این کشور مشغول به کار هستند،با خطر فقر مطلق مواجه ساخته است.

ادامه &raquo