خبر, جهان, کارگری

ریزش معدن طلا در سودان جان ۳۸ معدنچی را گرفت

روزنامه‌ها و رسانه‌های سودانی از مرگ ۳۸ کارگر معدن بر اثر ریزش یک معدن طلا در نزدیکی شهر «النهود» در ایالت کردفان در ۵۰۰ کیلومتری غرب خارطوم پایتخت این کشور خبر دادند.

ادامه

تظاهرات ایتالیایی‌ها در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت

ایتالیایی‌ها در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا در رم تظاهرات کردند.

ادامه

با گران شدن قیمت سوخت معترضان در اکوادور جاده‌ها را بستند/ ده‌ها تن بازداشت شدند

هزاران تظاهرات‌کننده اکوادوری در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی ریاست‌جمهوری این کشور، جاده‌های اکوادور را مسدود کردند. این اعتراضات پس از آن اتفاق می‌افتد که چندی قبل “گیرمو لاسو” قیمت بنزین را افزایش داد.

ادامه

تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به نمایشگاه بین‌المللی خودرو در آلمان

شهر مونیخ در جنوب آلمان همزمان با برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری جهان صحنه تظاهرات هزاران نفر از طرفداران محیط زیست بود که در مواردی پلیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان از باتوم و اسپری فلفل استفاده کرد.

ادامه

اعتصاب سراسری کارکنان راه آهن، تردد در آلمان را مختل کرد

اعتصاب سراسری کارکنان راه آهن آلمان، بخش های وسیعی از سیستم ناوگان ریلی این کشور را مختل کرد و باعث شد مسافران درصدد  ساماندهی به برنامه های مسافرتی خود برآیند و کودکان در شهرهای بزرگ همچون برلین خود را با اتوبوس و تراموا به مدارس برسانند.

ادامه

تجمع بازنشستگان شرکت واحد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان + ویدئو

بازنشستگان شرکت واحد امروز چهارشنبه نهم تیرماه، مقابل اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تجمع اعتراضی ترتیب دادند.

ادامه

اعتصاب کارگران یونانی حمل و نقل عمومی را فلج کرد

هزاران تظاهرکننده در پی تغییر برنامه تظاهرات ویژه روز کارگر در یونان، در شهر آتن پایتخت این کشور تجمع کردند و اجرای یک سری اعتصابات از سوی کارگران معترض باعث فلج شدن سیستم حمل و نقل عمومی این کشور شد.

ادامه

تظاهرات هزاران نفری به مناسبت روز جهانی کارگر در فرانسه

رسانه‌ها از برگزاری تجمعات مختلف سراسری در فرانسه ، حضور پر رنگ پلیس در خیابان‌ها و مشارکت رقبای انتخاباتی رئیس جمهور فرانسه در تظاهرات خبر دادند.

ادامه

کارگران در اول ماه مه صدای خود را برای مطالبات جهانی خود بلند خواهند کرد

روزجهانی کارگر، اتحادیه‌های کارگری در سراسر جهان صدای خود را برای صلح، اشتغال پایدار، حقوق، پایداری و عدالت اجتماعی – اقتصادی و … بلند خواهند کرد تا برابری را برای تمامی مردم برقرار سازند.

ادامه

حداقل دستمزد و مالیات افراد ثروتمند در نیوزیلند افزایش یافت

روزنامه گاردین گزارش داد که دولت نیوزیلند حداقل میزان دستمزد را در این کشور به ۲۰ دلار در ساعت افزایش داد، اما در مقابل نرخ مالیات برای پردرآمدترین افراد جامعه را به ۳۹ درصد رساند.

ادامه