خبر, جهان, کارگری

اعتصاب کارگران یونانی حمل و نقل عمومی را فلج کرد

هزاران تظاهرکننده در پی تغییر برنامه تظاهرات ویژه روز کارگر در یونان، در شهر آتن پایتخت این کشور تجمع کردند و اجرای یک سری اعتصابات از سوی کارگران معترض باعث فلج شدن سیستم حمل و نقل عمومی این کشور شد.

ادامه

تظاهرات هزاران نفری به مناسبت روز جهانی کارگر در فرانسه

رسانه‌ها از برگزاری تجمعات مختلف سراسری در فرانسه ، حضور پر رنگ پلیس در خیابان‌ها و مشارکت رقبای انتخاباتی رئیس جمهور فرانسه در تظاهرات خبر دادند.

ادامه

کارگران در اول ماه مه صدای خود را برای مطالبات جهانی خود بلند خواهند کرد

روزجهانی کارگر، اتحادیه‌های کارگری در سراسر جهان صدای خود را برای صلح، اشتغال پایدار، حقوق، پایداری و عدالت اجتماعی – اقتصادی و … بلند خواهند کرد تا برابری را برای تمامی مردم برقرار سازند.

ادامه

حداقل دستمزد و مالیات افراد ثروتمند در نیوزیلند افزایش یافت

روزنامه گاردین گزارش داد که دولت نیوزیلند حداقل میزان دستمزد را در این کشور به ۲۰ دلار در ساعت افزایش داد، اما در مقابل نرخ مالیات برای پردرآمدترین افراد جامعه را به ۳۹ درصد رساند.

ادامه

اولین اعتصاب کارگران آمازون در ایتالیا در اعتراض به قرارداد موقت کار پدیده اقتصاد نئولیبرالیستی

بنابر گزارش‌ها کارگران اعتصابی اعلام کرده‌ند؛ بسته های سفارش داده شده از شرکت به مدت ۲۴ ساعت تحویل داده نمی‌شوند

ادامه

سندرز: ۵۰ میلیون آمریکایی قادر به تامین غذای خود نیستند/ اقتصاد ریاضتی دیگر بس است

سناتور برنی سندرز با اشاره به مشکلات طبقه کارگر در آمریکا و فشار مضاعف بر آنها تاکید کرد که ثروتمندان نباید هر روز ثروتمندتر شوند. او همچنین استیضاح ترامپ را بحث بر سر حفظ دموکراسی یا حرکت به سوی خودکامگی دانست.

ادامه

شکست یخچال طبیعی در هند؛ امید برای نجات ده‌ها کارگر محبوس در تونل کمرنگ شد + ویدیو

با گذشت سه روز از فاجعه شکست یک یخچال طبیعی در کوهپایه‌های هیمالیا در شمال هند و جاری شدن سیل، امیدها برای نجات جان بازماندگان احتمالی این حادثه کمرنگ شده است.

ادامه

از دست رفتن ۲۵۵ میلیون شغل تمام وقت بر اثر کرونا

تاثیر همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ بر بازار جهانی کار چهار برابر سنگین‌تر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ بوده و جدی‌ترین بحران بازار کار پس از رکود بزرگ ۱۹۲۹ به شمار می‌رود.

ادامه

«برده‌داری مدرن» در جهان افزایش یافته است

کوچک شدن سفره و چالش در تامین معیشت زندگی، تنها مشکلات ناشی از شیوع کرونا برای کارگران نیستند. گزارش‌های منتشر شده در سراسر جهان نشان می‌هد، قاچاق کارگران در دوران کرونا افزایش یافته است.

ادامه

سندرز: آمریکا نباید ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان هزینه کند

برنی سندرز با انتقاد از به تاخیر افتادن تصویب بسته کمک مالی کرونا توسط ترامپ گفت: آمریکا نیازی به صرف ۶ تریلیون دلار در جنگ‌های بی پایان ندارد.

ادامه

دولت وابسته به امریکا و قتل، بازداشت خودسرانه، شکنجه و نابودی فعالان کارگری کلمبیا

فعالان کارگری صنوف مختلف در کلمبیا با مشکلات فراوانی روبرو هستند. در طول ۵۰ سال گذشته، ۳۲۷۷ فعال کارگری به قتل رسیده‌اند.

ادامه

خیابان‌های پاریس در تصرف جلیقه زردهای معترض به ماکرون

کرونا هم حریف جلیقه زردهای فرانسه نشد و معترضان به سیاست‌های رئیس جمهور این کشور باردیگر در خیابان‌های «پاریس» تجمع کردند.

ادامه

انحصارهای امپریالیستی، نیروی کار ارزان و استثمار کارگران کشورهای فقیر

“قانون مسئولیت‌پذیری و احترام به حقوق انسانی” قانونی که باید از جانب شرکت‌های آلمانی در خارج از کشور اجرا و رعایت شود، برای تصویب از طرف دولت آلمان بازهم به‌تعویق افتاد. اکنون این شرکت‌ها و کارتل‌ها می‌دانند که چه باید بکنند!

ادامه