خبر, جهان, فلسطین

دولت اسرائیل وقتی ترجیح داد با هدف تضعیف تشکیلات خودگردان فلسطین حکومت حماس را حفظ کند، شکست خورد

رئیس حزب “آینده‌ای هست” و مامور به تشکیل دولت جدید اسرائیل اذعان کرد، حماس بر این رژیم پیروز شد و اسرائیل در عرصه‌های مختلفی در برابر حماس شکست خورد.

ادامه

عفو بین‌الملل: حمله اسراییل به غیر نظامیان جنایت جنگی است

سازمان عفو بین‌الملل حملات اسرائیل به شهروندان غیرنظامی و ساختمان‌های مسکونی در باریکه غزه را «جنایات جنگی» توصیف کرد و خواستار تحقیق درباره آن شد.

ادامه

تجمع اعتراض آمیز هزاران نیویورکی‌ در در مقابل کنسولگری اسرائیل

در پی فراخوان در شبکه‌های مجازی برای برگزاری تجمع در حمایت از مردم مظلوم فلسطین که این روزها بار دیگر تحت شدیدترین جنایات اسرائیل قرار گرفته‌اند، هزاران نفر از جای جای نیویورک خود را به مقابل کنسولگری رژیم اشغالگر فلسطین در خیابان ۲ و ۴۲ منهتن رساندند.

ادامه

ویتنام حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد

نماینده دائم ویتنام در سازمان ملل متحد ضمن ابراز همدردی با مردم فلسطین، حملات اخیر اسرائیل علیه غیر نظامیان و مردم بی دفاع غزه را به شدت محکوم  کرد.

ادامه

اسرائیل مرتکب جنایات جنگی شده و از بمب‌های فسفری علیه غزه استفاده می‌کند

وزارت خارجه فلسطین ضمن انتقاد از کارشکنی‌های آمریکا در نشست شورای امنیت درباره فلسطین، اعلام کرد، رژیم اسرائیل مرتکب جنایات جنگی شده و حتی از بمب‌های فسفری علیه مردم نوار غزه استفاده کرده است.

ادامه

آفریقای‌جنوبی خواستار ارجاع حملات علیه فلسطینیان به دیوان بین‌المللی کیفری شد

آفریقای جنوبی با محکومیت جنایات اسراییل، خواستار ارجاع حملات علیه فلسطینیان به دیوان بین‌المللی کیفری شد.

ادامه

کوبا، تمام‌قد در کنار ملت فلسطین

«برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا همچنین روز شنبه در صفحه توئیتر خود، تخریب مراکز رسانه‌های بین‌المللی در خاک غزه فلسطین را از سوی ارتش جنایت پیشه اسرائیل محکوم کرد.

ادامه

سندرز: بایدن به جای توجیه کردن نتانیاهو به جان فلسطینیان اهمیت دهد

سناتور ایالت ورمونت طی یادداشتی در روزنامه نیویورک‌تایمز تأکید کرد که دولت بایدن به جای آن‌ که اقدامات اسرائیل را توجیه کند، یک رویکرد منصفانه اتخاذ کند و بداند که جان فلسطینیان اهمیت دارد.   به گزارش خبرگزاری فارس، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت «ورمونت» و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی

ادامه

چین خواستار اقدام قاطع سازمان ملل برای پایان حملات به غزه شد

وزیر خارجه چین به همراه نماینده این کشور در سازمان ملل خواستار اقدام قاطع این نهاد بین‌المللی برای پایان کشتار فلسطینیان به دست اسرائیل شدند.

ادامه

ممنوعیت تظاهرات علیه اسرائیل در فرانسه

لوفیگارو افزود: فرمانداری پلیس در حالی برگزاری تجمعات در پاریس را ممنوع اعلام کرده که درگیری ها میان حماس و اسرائیل شدت یافته و حملات رژیم اسرائیل منجر به شهادت ۶۵ فلسطینی در غزه شده است.

ادامه

حامیان فلسطین در مقابل کاخ سفید راهپیمایی کردند

۱۵ گروه سیاسی از جمله رهبران یهودی یک گروه ضد صهیونیست و همچنین چهره های سرشناسی چون نماینده فلسطینی الاصل کنگره آمریکا، با تجمع مقابل کاخ سفید، خواستار پایان اشغالگری اسرائیل شدند.  

ادامه

کوبا، آرژانتین و ونزوئلا حملات اسرائیل علیه فلسطین را محکوم کردند

وزارت امور خارجه کوبا حملات بی‌رحمانه اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین را به شدت محکوم کرد. وزیر امور خارجه آرژانتین نیز ضمن ابراز نگرانی از وخیم‌تر شدن درگیری‌ها، توسل به اقدامات زورگویانه علیه غیرنظامیان فلسطینی را مورد انتقاد شدید قرار داد.

ادامه

موج جدید حملات موشکی به عمق اسرائیل / ۱۵۰ راکت شلیک شد + فیلم

مقاومت فلسطین پس از پایان ضرب الاجلی که به اسرائیل داد، حملات موشکی شدیدی به عمق اسرائیل انجام داد تا جایی که این موشک باران سبب تخلیه کنست و نیز رفتن اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها شد.

ادامه

بورل: اسرائیل مانع برگزاری انتخابات فلسطینیان در بیت‌المقدس شرقی شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اسرائیل را عامل اصلی تعویق انتخابات فلسطین در بیت‌المقدس اشغالی دانست و از این مساله ابراز ناخرسندی کرد و گفت: اسرائیل مانع برگزاری انتخابات فلسطینیان در بیت‌المقدس شرقی شد.

ادامه

اسرائیلی‌ها حاظر به دور ریختن میلیون‌ها دُز واکسن کرونا هستند اما به فلسطینی‌ها نمی‌دهد

رسانه‌های اسرائیل به نقل از مقامات این رژیم گزارش دادند که آنها حاضر هستند چند میلیون دُز واکسن کرونا را معدوم کنند ولی آن‌ها را به فلسطینی‌ها ندهند.

ادامه