خبر, جهان, فلسطین

فلسطین: جنایات اسرائیل با حمایت آمریکا انجام می‌شود

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، حمایت‌های آمریکا از اسرائیل در آستانه سفر رئیس جمهور این کشور به منطقه که قرار است در اواسط ماه ژوئیه آینده انجام شود را به باد انتقاد گرفت.

ادامه

سازمان ملل «اسرائیل» را عامل اصلی درگیری‌های فلسطین دانست

گزارش کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد، اشغال اراضی فلسطین توسط اسرائیل و تبعیض علیه مردم فلسطین را «دو علت اصلی» موج مکرر خشونت و بی‌ثباتی دانست.

ادامه

وزیر خارجه عربستان: مادامیکه مسئله فلسطین حل نشود عادی‌سازی با اسرائیل در کار نخواهد بود

اعتمادآنلاین| فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در پاسخ به سوالی در مجمع جهانی اقتصاد داووس درباره موضع ریاض نسبت به عادی سازی روابط با اسرائیل گفت، تا زمانیکه مسئله فلسطین حل و فصل نشود عادی سازی در کار نخواهد بود.

ادامه

چین اقدام اسرائیل در کشتن خبرنگار الجزیره را محکوم کرد + ویدیو

وزارت امور خارجه چین رسما اقدام نیروهای اسرائیلی را در به شهادت رساندن شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه خبری الجزیره را محکوم کرد.

ادامه

هشدار اتحادیه عرب نسبت پیامدهای ساخت هزاران واحد صهیونیست‌نشین در کرانه باختری

اتحادیه عرب نسبت به پیامدهای اقدام اسرائیل در تصویب ساخت چهار هزار واحد صهیونیست‌نشین جدید در کرانه باختری و تخریب ۱۲ روستا در مسافر یطا در جنوب استان الخلیل هشدار داد.

ادامه

طی ۱۵ روز اخیر؛ شهادت ۱۷ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل در کرانه باختری

منابع خبری گزارش دادند، از آغاز ماه آوریل (۱۲ فروردین) تاکنون ۱۷ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در کرانه باختری شهید شدند.

ادامه

دیدار وزرای خارجه کشورهای عربی با لاوروف

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته (دوشنبه) در مسکو، میزبان وزرای امور خارجه کشورهای عربی بوده و درباره تحولات بحران اوکراین با آن‌ها گفت‌وگو کرده است.

ادامه

شهادت ۴ فلسطینی در کرانه باختری به دست جنایتکاران صهیونیست‌

منابع خبری گزارش دادند که در درگیری و تبادل آتش میان رزمندگان مقاومت و نیروهای اسرائیل در میدان “عربه” در جنوب شهر جنین سه فلسطینی شهید شدند. همچنین به دنبال یورش نیروهای اسرائیلی به شهر الخلیل، درگیری شدیدی میان آنها و ساکنان فلسطینی صورت گرفت که منجر به کشته شدن یک جوان ۲۹ ساله فلسطینی

ادامه

درخواست ۱۰۰ نهاد اروپایی ازجمله دیده‌بان حقوق‌ بشر برای تحریم کالاهای تولیدی شهرک‌نشینان

بیش از ۱۰۰ نهاد جامعه مدنی اروپا از جمله دیده‌بان حقوق بشر با راه‌اندازی کمپینی و جمع‌آوری امضا از شهروندان اروپایی، خواستار توقف هرگونه تعامل و همکاری تجاری با شهرک‌های صهیونیست‌نشین شدند.

ادامه