خبر, جهان, غرب-اروپا

مخالفت حزب سوسیال دموکرات آلمان با هدف ناتو برای افزایش بودجه نظامی

رئیس فراکسیون حزب دولتی سوسیال دموکرات آلمان خواستار رویگردانی از محقق کردن هدف مد نظر ناتو برای افزایش بودجه نظامی به ۲ درصد تولید ناخالص ملی شده و در این راستا از مواضع حزب سبز حمایت کرد.

ادامه

ترجیح آلمانی‌ها به‌صدراعظمی حزب سبز برای عهده‌داری این سمت/ سبزها در جایگاه قدرتمندترین حزب

نتایج جدید ترین نظر سنجی نشان می‌دهد که ازبین نامزدهای صدر اعظمی آینده آلمان “آنالنا بائربوک”، نامزد حزب سبز در بین شهروندان محبوبیت بیشتری داشته و آرمین لاشت، نامزد اتحادیه احزاب متحد مسیحی در جایگاه سوم قرار گرفته است.

ادامه

آیا الیزابت آخرین مقام سلطنتی انگلیس خواهد بود؟

کمتر از یک ماه پس از انتشار یک مصاحبه جنجالی در خصوص رفتارهای نژادپرستانه خاندان سلطنتی، درگذشت همسر الیزابت دوم گمانه‌زنی‌ها درباره کناره‌گیری او از تاج و تخت را دوباره افزایش داده است. این درحالیست که درخواست‌ها برای برچیده شدن نظام سلطنتی در انگلیس نیز شدت گرفته است.

ادامه

شکست سنگین حزب مرکل در نخستین گام سال انتخابات آلمان

مقام های حزب«دموکرات مسیحی» آلمان از دست‌رفتن آرای انتخاباتی در انتخابات دو ایالت این کشور را شکستی سنگین برای این حزب دانستند که طی ۱۶ سال با ریاست «آنگلا مرکل» بر این کشور حاکم بوده است.

ادامه

سوژه کاریکاتور جنجالی جدید مجله شارلی ابدو، این بار به ملکه انگلیس اختصاص داشت

اقدام تازه مجله فرانسوی شارلی ابدو جنجال‌برانگیز شد. این مجله در کاریکاتوری روی جلد خود از ملکه انگلیس و عروسش مگان مارکل، ملکه را با پلیس نژادپرست امریکایی مقایسه کرده است.

ادامه

افشاگری صدراعظم اتریش از بازار سری فروش واکسن کرونا در اتحادیه اروپا

سباستین کورتز صدراعظم اتریش امروز (جمعه) با انتقاد از توزیع ناعادلانه واکسن کرونا و بدون نام بردن از کشوری اعلام کرد که برخی از اعضای اتحادیه اروپا قراردادهای سری با شرکت‌های داروسازی منعقد کرده‌اند.

ادامه

در اقدامی اعتراضی؛ اتحادیه اروپا تصویب توافق تجاری با انگلیس را به تعویق انداخت

پارلمان اروپا در اعتراض به اقدام اخیر دولت انگلیس برای ادامه کنترل تجارت مواد غذایی بین انگلستان و ایرلند شمالی، از تعیین تاریخ رای‌گیری برای تصویب معامله تجاری اتحادیه اروپا و بریتانیا خودداری کرد.

ادامه

پارلمان فرانسه قانون منع اسلام سیاسی را تصویب کرد

مجمع ملی فرانسه با ۳۵۴ رای، ابزارسازی از دین برای اهداف سیاسی را جرم‌انگاری کرد. هرگونه تهدید و تهاجم با انگیزه‌های اسلام‌گرایانه تا سه سال حبس و ۷۵هزار یورو جریمه خواهد داشت. کارکنان دولت باید بی‌طرفی مذهبی داشته باشند.

ادامه

گاردین؛ اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت سه قرن اخیر

این رشد بیش از همه تحت تاثیر رشد منفی ۲۴.۷ درصدی مصارف خانوار قرار گرفته است. در بین سایر بخش ها، رشد بخش سرمایه گذاری ثابت منفی ۲۳.۸ درصد و رشد بخش مخارج دولتی منفی ۱۸.۱ درصد اندازه گیری شده است.

ادامه

ماکرون: اتحادیه اروپا نباید با آمریکا در تقابل علیه چین متحد شود

رئیس جمهور فرانسه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا هشدار داد که به دلیل احتمال وقوع درگیری، نباید در تقابل علیه چین با آمریکا همراهی کنند.  

ادامه