خبر, جهان, غرب-اروپا

افشاگری جدید علیه جانسون؛ اخاذی نخست وزیر از نمایندگان پارلمان انگلیس

در حالی که این روزها جانسون تحت فشار شدید افشاگری‌ها درباره برگزاری مهمانی‌های ضد قواعد کرونایی در دفتر نخست وزیری قرار دارد، روز گذشته رسانه‌ها اتهامات جدیدی به نخست وزیر انگلیس مبنی بر اخاذی از نمایندگان سرکش محافظه کار را مطرح کردند.

ادامه

ماکرون در پارلمان اروپا: طرح امنیتی جدید برای کاهش تنش با روسیه تهیه شود

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز چهارشنبه در جلسه پارلمان اروپا خواستار تهیه طرح امنیتی جدیدی برای کمک به کاهش تنش با روسیه شد.

ادامه

شورش در حزب محافظه کار انگلیس برای برکناری جانسون!

رسانه‌های انگلیسی در گزارش‌هایی از تصمیمات تعداد زیادی از هم حزبی‌های نخست وزیر برای دادن رای عدم اعتماد به جانسون و ساقط کردن وی از حکومت پیامد افشاگری‌های مداوم علیه او خبر دادند.

ادامه

اعتصاب معلمان فرانسه در اعتراض به مدیریت نا مناسب بحران کرونا

معلمان فرانسه در اعتراض به نحوه مدیریت دولت در مقابله با همه گیری کرونا، روز پنجشنبه دست به اعتصاب سراسری زدند.   به گزارش ایرنا از شبکه ای بی سی نیوز، معلمان فرانسه در اعتصاب سراسری خود قوانین گیج کننده دولت در مورد وضعیت کرونا را محکوم کرده و خواستار حمایت بیشتر از این اعتصاب شدند.  

ادامه

مردم انگلیس استعفای جانسون را خواستارند

در میان اعتراض‌ها پس از انتشار گزارش هایی از مهمانی نخست وزیر انگلیس در باغ دفتر نخست وزیری در بحبوحه کرونا و وادار کردن مردم به رعایت قرنطینه و دوری از اجتماعات درخواست ها برای استعفای جانسون بالا گرفت.

ادامه

پارلمان لیبی دخالت سفیر انگلیس در امور این کشور را محکوم کرد

کمیسیون امور خارجه پارلمان لیبی بیانیه سفارت انگلیس درباره لیبی را محکوم کرد و آن را دخالت غیرقابل قبول در امور داخلی این کشور خواند.

ادامه

فرانسه فعالیت دیپلماتیک خود در سوریه را از سر می‌گیرد

پس از حدود یک دهه تعطیلی فعالیت دیپلماتیک پاریس در سوریه به دلیل حمایت غرب از تروریست‌های تکفیری و جریان‌های تجزیه طلب ساخته دست کشورهای منطقه، سرانجام «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه مانند بسیاری دیگر از کشورهای پشیمان غربی و عربی، سفیر  کشورش را در دمشق منصوب کرد.

ادامه

چین و آمریکا به یک بیانیه مشترک در مورد اقدامات اقلیمی دست یافتند

رسانه‌های چین اعلام کردند پکن و واشنگتن  در حاشیه  کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در گلاسکو به یک بیانیه مشترک در مورد تقویت اقدامات اقلیمی دست یافته‌اند.

ادامه

توافق اولیه احزاب برای تشکیل دولت آینده آلمان + ویدئو

ائتلاف متشکل از سوسیال دموکرات ها، حزب سبز آلمان و دموکرات های آزاد روز جمعه با توافق اولیه بر سر تعیین اولاف شولتس به عنوان صدر اعظم جدید این کشور، یک گام به دوران آلمان بدون آنگلا مرکل نزدیک تر شدند.

ادامه

۳۶۷۷ مورد سوء استفاده جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان

یک مجله معتبر آلمانی در گزارشی درباره سوء استفاده جنسی درون کلیسای کاتولیک در آلمان، از وقوع ۳۶۷۷ مورد سوء استفاده توسط کشیشان کاتولیک بین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۴ خبر داد.

ادامه

اولاف شولتس، خواستار تشکیل دولت ائتلافی با مشارکت دو حزب سبزها و دموکرات‌های آزاد شد

کمیسیون انتخابات آلمان امروز دوشنبه اعلام کرد، حزب سوسیال دموکرات‌ها با کسب ۲۵.۷ درصد از آراء با اختلاف اندکی در انتخابات پارلمانی این کشور به پیروزی دست یافت.

ادامه