خبر, جهان, غرب-اروپا

تجمع اعتراضی آلمانی‌ها به سیاست‌های جی- ۷

شماری از شهروندان آلمانی با برگزاری تجمعی نزدیک مکان برگزاری اجلاس جی-۷، اعتراض خود را به بی تفاوتی سران حاضر در این رویداد به معضلات کنونی جهان نشان دادند.

ادامه

انتخابات پارلمانی فرانسه: ماکرون اکثریت مطلق را از دست داد

بر اساس نتایج اولیه‌ای که تقریباً بلافاصله بعد از پایان کار حوزه‌های رأی‌گیری اعلام شد، جناح حاکم در پارلمان آینده اکثریت مطلق را در اختیار نخواهد داشت. بعد از طرفداران ماکرون، ائتلاف چپ و سبزها در رتبۀ دوم قرار می‌گیرد و بالاخره حزب راست افراطی تحت رهبری مارین لوپن به جایگاهی بسیار بالاتر از همۀ

ادامه

مبارزه نظری کارگران فرانسه برای اقزایش دستمزد با لیبرال‌ها

برای ساختارشکنی درباره ایده‌های سنتی مربوط به دستمزد، کنفدراسیون سراسری کارگران فرانسه (CGT) هر هفته مطالب راهنمایی را در اختیار فعالان صنفی قرار می‌دهد.

ادامه

آلمان موشک انداز و امریکا بسته نظامی یک میلیارد دلاری جدیدی در اختیار اوکراین قرار می‌دهند

کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان اعلام کرد، این کشور سه موشک‌انداز چندگانه موسوم به “مارس ۲” را به اوکراین خواهد داد.

ادامه

ناتوانی در تولید، ناتو را مجبور به توقف ارسال تانک به اوکراین کرد

گزارش‌ها حاکی از آن است که کشورهای اروپایی عضو ناتو به دلیل ناتوانی در تولید انبوه با توقف ارسال تانک برای نیروهای مسلح اوکراین موافقت کرده‌اند.

ادامه

وزیر کشور فرانسه به تقلب در انتخابات پارلمانی متهم شد

اتحاد احزاب مخالف رئیس جمهوری فرانسه موسوم به «نوپس» وزیر کشور را به تقلب و «دستکاری» ارقام مربوط به تعداد آرای احزاب در دور نخست انتخابات پارلمانی متهم کرد.

ادامه

پیروزی شکننده راست‌ها در نخستین مرحله انتخابات پارلمانی فرانسه

در اولین مرحله انتخابات پارلمانی فرانسه کاندیداهای اردوگاه امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با اندک فاصله آرای بیشتری نسبت به اتحاد جدید چپ‌ها به دست آوردند.

ادامه

اتحادیه‌های کارگری فرانسه درخواست مکرون برای جلسه ناهار را رد کردند

کنفدراسیون سراسری کارگران فرانسه (س.ژ.ت) از حضور در برنامه ناهار کاری رئیس جمهور که به دعوت تشکل‌های کارگری پرداخته بود، به دلیل ظن تبلیغاتی بودن آن شرکت نمی‌کند.

ادامه

نیمی از مردم انگلیس می‌گویند ابقای جانسون اشتباه بود

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مردم انگلیس از ابقای بوریس جانسون به عنوان نخست‌وزیر ناراضی هستند و ۵۹ درصد باور دارند که او در انتخابات بعدی شکست خواهد خورد.

ادامه

بیانیه اتحادیه اروپا درباره توافق پادمانی با ایران

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای ضمن حمایت از قطعنامه ضدایرانی در جلسه شورای حکام خواستار همکاری کامل فوری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.

ادامه

تظاهرات سراسری کارکنان بخش بهداشت و درمان فرانسه در اعتراضی به قراردادها، کمبود نیرو و دست‌مزدها

دولتمردان فرانسوی می‌گویند: ما باید به حالت آماده باش مدیریت بحران در زمینه کارکنان و شرایط بیمارستان‌های فرانسه تا تابستان قرار بگیریم.

ادامه

واشنگتن پست؛ موقعیت اوکراین در جبهه شرقی بدتر شده است

با تشدید حملات روسیه در شرق و گسترش تسلط ارتش آن بر شهر کلیدی سیورودونتسک در استان لوهانسک، فرماندار این منطقه از بدتر شدن وضعیت جبهه اوکراین در این منطقه خبر داد.

ادامه

به‌رغم تحریم‌های آمریکا؛ انگلیس از چین پهپاد خرید

شبکه تلویزیونی ویون با اشاره به افزایش نگرانی‌های امنیتی در جهان اعلام کرد انگلیس یک سری پهپاد‌های ساخت چین را خریداری کرده است.  

ادامه

کودتای انگلیسی: افشای توطئه مقام‌ها و سرویس جاسوسی انگلیس برای روی کار آوردن جانسون

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به ایمیل های افشا شده ریچارد دیرلاو، رئیس سابق سازمان جاسوسی این کشور گفت: طرح های اخیرا فاش شده نخبگان بریتانیا برای تغییر قدرت در انگلیس با آرمان های ادعایی دموکراتیک سیستم دولتی این کشور در تضاد است.

ادامه

پامپئو برای توضیح درباره توطئه ترور بنیان‌گذار «ویکی‌لیکس» احضار شد

دادگاهی در اسپانیا وزیر خارجه سابق آمریکا و مدیر پیشین سیا را احضار کرده تا شهادت دهد که آیا دولت آمریکا قصد ربودن یا حتی ترور «جولیان آسانژ» را داشته است.

ادامه

ژنرال آلمانی: نیروهای اوکراینی شانسی برای موفقیت در برابر ارتش روسیه ندارند

یک ژنرال بازنشسته ارتش آلمان گفت که موضوع سیطره روسیه بر دونباس مسئله چند روز و هفته است و نیروهای اوکراینی شانسی برای موفقیت در برابر ارتش روسیه ندارند.

ادامه

آلمان: عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا شاید سال‌ها طول بکشد

صدراعظم آلمان ضمن حمایت از عضویت کشورهای غرب بالکان در اتحادیه اروپا گفت با این حال عضویت اوکراین ممکن است سال‌ها طول بکشد.

ادامه