خبر, جهان, شمال-غرب-آسیا

تظاهرات در برخی استان‌های عراق در اعتراض به عملکرد دولت و پارلمان

صدها تن از شهروندان عراقی در اعتراض به فساد و بحران برق و عملکرد دولت و پارلمان کشورشان در میدان “التحریر” در مرکز بغداد و تعدادی از استان‌های دیگر تظاهراتی به راه انداختند.

ادامه

هیأت کوبایی تحریم های اقتصادی آمریکا علیه سوریه را محکوم کرد

«هورهی کویباس راموس» عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا که در رأس هیأتی به دمشق سفر کرده، روز شنبه در دیدار با رئیس پارلمان سوریه، تحریم های اقتصادی آمریکا علیه دو کشور را محکوم کرد.

ادامه

رویترز: آمریکا پیمانکاران نظامی خود را از پایگاه عراقی خارج می‌کند

منابع نظامی و امنیتی عراق اعلام کردند، آمریکا آماده می‌شود صدها تن از نیروهای پیمانکار دو شرکت “لاکهید مارتین” و “سالیپورت گلوبال” را به دلیل “تهدیدات امنیتی احتمالی” از عراق خارج کند.

ادامه

شلیک موشک به دفتر شرکت نفتی آمریکایی اکسان‌موبیل در بصره

یک فروند موشک مقر دفاتر شرکت‌های نفتی بین‌المللی در منطقه “برجسیه” در حومه بصره را هدف قرار داد. دفتر شرکت نفتی آمریکایی “اکسان‌موبیل” در این منطقه قرار دارد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.   به گزارش دویچه وله؛ براساس گزارش پلیس بصره صبح روز چهارشنبه ۲۹ خرداد (۱۹ ژوئن) مقر

ادامه

دستور آمریکا به کارمندان برای خروج از عراق

ارتش عراق عاملان حملاتی که به تازگی با استفاده از موشک‌های کاتوشا و خمپاره‌ها علیه پایگاه‌های آن و پایگاه‌هایی آمریکایی و نیز زیرساخت‌های نفتی انجام شدند را تهدید کرد.

ادامه

تسلط ارتش سوریه بر ۳ شهرک جدید در جنوب ادلب

نیروهای ارتش سوریه پس از اینکه روز گذشته، شهرک راهبردی القصابیه را در حومه جنوبی ادلب به عنوان اولین شهرک در جنوب ادلب از لوث تروریست‌ها آزاد کرده بودند، بر سه شهرک جدید مسلط شدند.

ادامه

بشار الجعفری؛ ۳ کشور به‌تروریست‌ها توصیه می‌کنند از سلاح شیمیایی استفاده کنید

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد: سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به تروریست‌ها توصیه می‌کنند که از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان برای متهم کردن دمشق استفاده کنید.

ادامه

مهلت ۲ هفته‌ای آمریکا به‌ترکیه برای انصراف از خرید اس ۴۰۰ روسیه

منابع آگاه اعلام کردند، آمریکا به ترکیه برای چشم پوشی از خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس ۴۰۰ روسیه دو هفته مهلت داده و گفته است به جای اس ۴۰۰ سامانه‌های موشکی پاتریوت آمریکا را بخرد.

ادامه

نیروی دفاعی روسیه حملات جبهه‌ النصره به پایگاه حمیمیم را خنثی کرد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد گروه تروریستی جبهه‌النصره روز یکشنبه، ۱۹ مه شش خمپاره از منطقه کاهش تنش در ادلب به سمت پایگاه حمیمیم در سوریه شلیک کرد که نیروی هوایی روسیه بدون وارد شدن هیچ‌گونه خسارتی همه آنها را رهگیری کرد.

ادامه