خبر, جهان, شمال اروپا

اعتراف به شکست معمار راهبرد سوئد در مقابله با کرونا/ انتقاد چین از سوئد

معمار راهبرد نه چندان سختگیرانه سوئد برای مقابله با کرونا اذعان داشت که سیاست در پیش گرفته وی مسبب بالا بودن نرخ مرگ و میر در این کشور بوده است.

ادامه &raquo

به رغم ادعاها، سوئد ناکام در مراقبت از شهروندان مسن در برابر کرونا

سوئد که پیشتر رویکرد سختگیرانه‌ای را در قبال شیوع کرونا در پیش نگرفته بود و تعجب کارشناسان را به خود جلب کرده، اکنون به ناکامی در محافظت از افراد مسن در خانه‌های سالمندان و آسایشگاهها اذعان کرده است.

ادامه &raquo

انتظار «ایمنی جمعی» در برابر ویروس کرونا در استکهلم تا چند هفته دیگر

مقام‌های بهداشتی دولت سوئد می‌گویند انتظار دارند استکهلم، پایتخت این کشور در پایان ماه مه (تا سه هفته دیگر) در برابر ویروس کرونا به «ایمنی جمعی» برسد.

ادامه &raquo

نخست وزیر سابق سوئد؛ مقابله با ویروس کرونا برای آمریکا مهم نیست و آن‌ها نبرد با چین را مهم‌تر می‌دانند

نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب محافظه‌کار-لیبرال سوئد بار دیگر تاکید کرد جهان برای مقابله با بحران ویروس کرونا باید “تلاش‌ها را جهانی‌” کند.

ادامه &raquo

کافه‌ها و رستوران‌های سوئد در روزهای کرونایی مثل دیگر کشورهای اروپا بسته نیست

خیابان های استکهلم، پایتخت سوئد، آرام اما مانند دیگر شهرها و پایتخت‌های اروپا خالی از جمعیت نیست. مردم هنوز هم در کافه های روباز در بخشهای مرکزی پایتخت سوئد نشسته‌اند. فروشندگان هنوز هم گل می‌فروشند. نوجوانان هنوز در پارک ها به صورت گروهی گپ می‌زنند. برخی هنوز همدیگر را با درآغوش گرفتن و دست دادن

ادامه &raquo

برخورد عجیب سوئد با کرونا؛ دولت قصد بستن مرزها و مدارس را ندارد

دولت سوئد برخلاف همسایگانش که از بیم ورود بیماران مبتلا به کرونا و تشدید شیوع آن، مرزهای خود را بسته‌اند و مدارس را تعطیل کرده‌اند، سیاست متفاوتی اتخاذ کرده است.

ادامه &raquo

اخراج ییمی اُکِسوُن، رهبر حزب دموکرات‌های سوئد از ترکیه

رهبر حزب دموکرات‌های سوئد، ییمی اُکِسوُن به نقل از منابعی در ترکیه، امروز به دلیل پخش اعلامیه‌هایی در مرز یونان و ترکیه، توسط پلیس ترکیه مورد بازجویی قرار گرفت و برای اخراج به سوئد به فرودگاه استانبول منتقل شد.

ادامه &raquo

تظاهرات هزاران نفری در لهستان در اعتراض به اصلاحات قضایی

هزاران نفر از مردم لهستان روز گذشته (چهارشنبه) در اعتراض به جدیدترین اصلاحات قضایی حزب حاکم این کشور اروپایی در شهرهای مختلف لهستان تظاهرات برپا کردند.

ادامه &raquo

پنتاگون، رقابت با چین و روسیه را برنامه راهبردی ارتش امریکا خواند

وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه گفت: به رغم افزایش تهدیدات امنیتی در خاورمیانه، اما ارتش آمریکا برنامه‌های خود را بر رقابت با چین و روسیه متمرکز کرده است.

ادامه &raquo

نشریه آمریکایی: زیردریایی‌های روسیه به‌تنهایی قادر به‌نابودی آمریکا هستند

به نوشته مجله «نشنال اینترست»، روسیه زیردریایی‌هایی در اختیار دارد که قادرند شهرها و پایگاه‌های نظامی در خاک ایالات متحده را نابود کنند، حتی اگر آمریکا در حمله پیش‌دستانه نیروهای هسته‌ای روسیه را از بین برده باشند.

ادامه &raquo

نخست‌وزیر دانمارک: ایده ترامپ برای خرید گرینلند “مضحک” است

پس از آن که مشاور اقتصادی ترامپ، تمایل آمریکا را برای خرید بزرگترین جزیره جهان تایید کرد، نخست‌وزیر دانمارک گفت که گرینلند فروشی نیست و ایده فروختن آن به آمریکا، “مضحک” است.

ادامه &raquo

شرکت شی جین پینگ در مجمع اقتصادی سن پترزبورگ

شی جین پینگ رییس جمهوری چین روز جمعه ۱۷ خرداد/ ۷ ژوئن در مجمع اقتصادی سن پترزبورگ تحت عنوان «پایبندی بر توسعه پایدار و ایجاد مشترک جهان شکوفا و زیبا» سخنرانی ایراد کرد.

ادامه &raquo