خبر, جهان, شمال اروپا

سناتور آمریکایی: ما اکنون در اوکراین نیروی نظامی داریم

سناتور جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که در پی تنش به‌وجوده آمده میان واشنگتن و مسکو، ایالات متحده به اوکراین نیروی نظامی اعزام کرده است.

ادامه

به‌دنبال استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا در نروژ، فرمانده ارتش این کشور از احتمال درگیری با روسیه خبر داد

فرمانده ارتش نروژ با اشاره بر لزوم کاهش تنش‌ها در روابط با روسیه، بر نیاز به گفت‌و‌گو میان دو کشور تاکید کرد.

ادامه

نظامیان آمریکایی برای تدارک استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک وارد پایگاه هوایی نروژ شدند

فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا امروز، چهارشنبه اشاره کرد، بیش از ۲۰۰ تن از نیروهای هوایی آمریکا از پایگاه “دایس” در ایالت تگزاس به پایگاه هوایی “اورلان” نروژ وارد شدند؛ پایگاهی که برای نخستین بار از هفت تا ۲۰ فوریه جاری میزبان چهار بمب‌افکن استراتژیک از نوع В-۱В Lancer خواهد بود.

ادامه

سوئد ناکام در مقابله با شیوع گسترده کرونا

به گزارش خبرگزاری رویترز، پادشاه سوئد در انتقادی تند از نحوه مواجهه با همه‌گیری ویروس کرونا که منجر به نرخ بالای مرگ‌ومیر در میان سالمندان شده گفت که کشورش در رسیدگی به بیماری کووید –۱۹ ناکام بوده است.

ادامه

دیپلمات روس: اطلاعات موثقی از حضور نیرو‌های غربی در لیبی داریم

سفیر روسیه در سازمان ملل ضمن رد اتهامات مطرح شده علیه این کشور در زمینه دخالت در امور لیبی گفت مسکو اطلاعات موثقی از حضور نیرو‌های غربی در این کشور آفریقایی در دست دارد.

ادامه

اعتراف به شکست معمار راهبرد سوئد در مقابله با کرونا/ انتقاد چین از سوئد

معمار راهبرد نه چندان سختگیرانه سوئد برای مقابله با کرونا اذعان داشت که سیاست در پیش گرفته وی مسبب بالا بودن نرخ مرگ و میر در این کشور بوده است.

ادامه

به رغم ادعاها، سوئد ناکام در مراقبت از شهروندان مسن در برابر کرونا

سوئد که پیشتر رویکرد سختگیرانه‌ای را در قبال شیوع کرونا در پیش نگرفته بود و تعجب کارشناسان را به خود جلب کرده، اکنون به ناکامی در محافظت از افراد مسن در خانه‌های سالمندان و آسایشگاهها اذعان کرده است.

ادامه

انتظار «ایمنی جمعی» در برابر ویروس کرونا در استکهلم تا چند هفته دیگر

مقام‌های بهداشتی دولت سوئد می‌گویند انتظار دارند استکهلم، پایتخت این کشور در پایان ماه مه (تا سه هفته دیگر) در برابر ویروس کرونا به «ایمنی جمعی» برسد.

ادامه

نخست وزیر سابق سوئد؛ مقابله با ویروس کرونا برای آمریکا مهم نیست و آن‌ها نبرد با چین را مهم‌تر می‌دانند

نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب محافظه‌کار-لیبرال سوئد بار دیگر تاکید کرد جهان برای مقابله با بحران ویروس کرونا باید “تلاش‌ها را جهانی‌” کند.

ادامه

کافه‌ها و رستوران‌های سوئد در روزهای کرونایی مثل دیگر کشورهای اروپا بسته نیست

خیابان های استکهلم، پایتخت سوئد، آرام اما مانند دیگر شهرها و پایتخت‌های اروپا خالی از جمعیت نیست. مردم هنوز هم در کافه های روباز در بخشهای مرکزی پایتخت سوئد نشسته‌اند. فروشندگان هنوز هم گل می‌فروشند. نوجوانان هنوز در پارک ها به صورت گروهی گپ می‌زنند. برخی هنوز همدیگر را با درآغوش گرفتن و دست دادن

ادامه

برخورد عجیب سوئد با کرونا؛ دولت قصد بستن مرزها و مدارس را ندارد

دولت سوئد برخلاف همسایگانش که از بیم ورود بیماران مبتلا به کرونا و تشدید شیوع آن، مرزهای خود را بسته‌اند و مدارس را تعطیل کرده‌اند، سیاست متفاوتی اتخاذ کرده است.

ادامه

اخراج ییمی اُکِسوُن، رهبر حزب دموکرات‌های سوئد از ترکیه

رهبر حزب دموکرات‌های سوئد، ییمی اُکِسوُن به نقل از منابعی در ترکیه، امروز به دلیل پخش اعلامیه‌هایی در مرز یونان و ترکیه، توسط پلیس ترکیه مورد بازجویی قرار گرفت و برای اخراج به سوئد به فرودگاه استانبول منتقل شد.

ادامه