خبر, جهان, شمال اروپا

سقوط یورو به پایین‌‌ترین حد در۲۰ سال گذشته/ افزایش قیمت گاز به‌دلیل اعتصابات کارگران نروژ

داده‌های معاملاتی نشان می‌دهد که در بحبوحه ترس از رکود اقتصادی، یورو برای اولین بار از دسامبر سال ۲۰۰۲ به زیر ۱.۰۳ دلار سقوط کرده است.

ادامه

فعالیت بزرگترین ایرلاین حوزه اسکاندیناوی در آمریکا دچار ورشکستگی شد

به رغم آغاز تعطیلات تابستانی در اروپا و آمریکا و افزایش مسافران، بزرگترین شرکت هواپیمایی حوزه اسکاندیناوی با عنوان “اس.ای.اس” اعلام کرد در آمریکا ورشکسته شده است.

ادامه

توطئه ترور رئیس‌جمهور تونس خنثی شد

در حالی که نیروهای اپوزیسیون، رئیس جمهوری تونس را به سرکوب مخالفان متهم می کنند، وزارت کشور تونس روز جمعه از خنثی سازی توطئه هدف قرار دادن «قیس سعید» رئیس جمهوری این کشور خبر داد.

ادامه

همزمان با حملات ترکیه به حسکه، هشدار روسیه و استقرار گسترده نیروهای روسی در نواحی شمال سوریه

منابع خبری از حملات توپخانه‌ای گسترده ترکیه به مناطقی در حومه حسکه همزمان با استقرار نیروهای روس در مناطق شمالی سوریه خبر دادند.

ادامه

بحران با ناتو؛ روسیه ۱۲ پایگاه نظامی جدید در مرزهای غربی خود ایجاد می‌کند

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که تعدادی از واحدهای نظامی این کشور قرار است در منطقه نظامی غربی و در واکنش به اقدامات ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه مستقر می‌شوند.

ادامه

سفیر سابق آمریکا: دیپلمات‌های ما دروغ گفتند؛ اوکراین هرگز قرار نبود عضو ناتو شود

سفیر سابق آمریکا در روسیه در گفت‌وگو با استاد دانشگاه هاروارد اقرار کرد که دیپلمات‌های این کشور در خصوص عضویت اوکراین در ناتو دروغ گفته‌اند.

ادامه

وقوع درگیری مسلحانه در پایتخت لیبی همزمان با ورود نخست وزیر منتخب پارلمان

خبرگزاری تاس از وقوع درگیری مسلحانه میان گروه های حامی «عبدالحمید الدببیه» دولت وحدت ملی و وفاداران به «فتحی باشاغا» دولت منصوب از سوی مجلس لیبی، در طرابلس پایتخت این کشور خبر داد.

ادامه

سایه سنگین ناتو بر فنلاند، همزمان با تصمیم گیری این کشور درباره عضویت در ناتو

ورود کشتی‌های جنگی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) به یکی از بنادر فنلاند، در شرایطی که این کشور درباره  عضویت در ناتو تصمیم خواهد گرفت.

ادامه

بورل: کشورهای اروپایی جنگنده در اختیار اوکراین قرار می‌دهند

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، به درخواست اوکراین و برای کمک به کی‌یف برای مقابله با حملات هوایی و زمینی روسیه، کشورهای این اتحادیه به اوکراین جنگنده ارسال خواهند کرد.

ادامه

سناتور آمریکایی: ما اکنون در اوکراین نیروی نظامی داریم

سناتور جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که در پی تنش به‌وجوده آمده میان واشنگتن و مسکو، ایالات متحده به اوکراین نیروی نظامی اعزام کرده است.

ادامه

به‌دنبال استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا در نروژ، فرمانده ارتش این کشور از احتمال درگیری با روسیه خبر داد

فرمانده ارتش نروژ با اشاره بر لزوم کاهش تنش‌ها در روابط با روسیه، بر نیاز به گفت‌و‌گو میان دو کشور تاکید کرد.

ادامه

نظامیان آمریکایی برای تدارک استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک وارد پایگاه هوایی نروژ شدند

فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا امروز، چهارشنبه اشاره کرد، بیش از ۲۰۰ تن از نیروهای هوایی آمریکا از پایگاه “دایس” در ایالت تگزاس به پایگاه هوایی “اورلان” نروژ وارد شدند؛ پایگاهی که برای نخستین بار از هفت تا ۲۰ فوریه جاری میزبان چهار بمب‌افکن استراتژیک از نوع В-۱В Lancer خواهد بود.

ادامه