خبر, جهان, شرق-اروپا

مجوز واشنگتن به متحدانش برای ارسال تسلیحات آمریکایی به اوکراین

خبرگزاری رویترز گزارش داد، وزارت خارجه آمریکا به انگلیس، لیتوانی، لتونی و استونی اجازه ارسال موشک و تسلیحات آمریکایی موجود در انبارهایشان به اوکراین را داد.

ادامه

رویت شدن زیردریایی هسته‌ای روسیه در نزدیکی سواحل آمریکا

زیردریایی هسته‌ای روسیه که ۱۶ موشک بالیستیک «بولاوا» با خود حمل می‌کند به صورت غیرمنتظره‌ای در سواحل ایالات متحده ظاهر شد و باعث ایجاد نگرانی‌های جدی در واشنگتن شد.

ادامه

مقام روس بر لزوم استقرار موشک‌های مافوق صوت در سوریه تاکید کرد

آندره کارتاپولوف رئیس کمیسیون دفاعی و امنیت دومای روسیه بر لزوم استقرار ناوهای روسی مجهز به موشک‌های بالدار جدید زیرکن در پایگاه دریایی ترتوس در سوریه تاکید کرد.

ادامه

گفتگوی پوتین با سران آلمان و فرانسه در باره تنش با ناتو

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در گفت وگویی تلفنی با صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه، با آنها درخصوص مسائل و تنش‌های موجود بین مسکو و ناتو مذاکره و تبادل نظر کرد.

ادامه

روسیه و چین برای ایفای نقش‌های سازنده در صلح کره همکاری می‌کنند

وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، پکن و مسکو در جریان یک رایزنی تلفنی پیرامون مسائل شبه‌جزیره کره توافق کردند تا همکاری نزدیک خود را برای ایفای نقش‌های سازنده به منظور دستیابی به یک راه‌حل سیاسی برای این مسائل حفظ کنند.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، لیو شیائومینگ، نماینده

ادامه

روسیه با سامانه‌های اس۵۰۰ و۵۵۰ در برابر هر حمله هوایی مصون است

یک منبع نزدیک به وزارت دفاع روسیه گفت، سامانه‌های موشکی جدید زمین به هوای اس-۵۰۰ و اس-۵۵۰ روسیه، به صورت همزمان از تأسیسات با اهمیت استراتژیک در این کشور در برابر خطرات موشکی و فضایی محافظت خواهند کرد.

ادامه

هشدار سیا به روسیه درباره عواقب ناشی از «سندروم هاوانا»

ویلیام برنز، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در جریان بازدید از مسکو، در خصوص عواقب ناشی از سندروم هاوانا به مقامات ارشد اطلاعاتی این کشور هشدار داد.  

ادامه

سیاستمدار فرانسوی: بهتر است مهاجران از یخبندان بمیرند

یک سیاستمدار فرانسوی در مصاحبه‌ای با اشاره به بحران مهاجران در مرز بلاروس- لهستان گفت که هرگز نباید اجازه ورود این مهاجران به اروپا داده شود و آنها از یخبندان بمیرند بهتر از آن است که به اروپا وارد شوند.

ادامه

لوکاشنکو اروپا را تهدید به بستن گاز کرد + ویدئو

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس گفت کشورش به هرگونه تحریم جدید اروپا در ارتباط با بحران مهاجران در مرز بین بلاروس و لهستان که بروکسل مینسک را مقصر آن می داند، پاسخ خواهد داد.

ادامه

آزمایش موفقیت‌آمیز موشک بالستیک “بولاوا” از زیردریایی هسته‌ای روسیه

وزارت دفاع روسیه امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، زیردریایی هسته‌ای کلاس بوری-ای موسوم به “کنیاز اولگ” با موفقیت پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک “بولاوا” را در دریای سفید انجام داد.

ادامه

تشدید پروازهای جاسوسی و تاکتیکی جنگنده‌های ناتو نزدیک روسیه

وزیر دفاع روسیه از افزایش پرواز‌های جاسوسی و تاکتیکی هواپیماهای نظامی ناتو نزدیک مرزهای این کشور خبر داد.

ادامه