خبر, جهان, شرق-اروپا

نگرانی بلاروس از احتمال تمرین حمله هواپیما‌های ناتو در منطقه

معاون اول رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بلاروس از احتمال تمرین حمله هوایی ناتو به روسیه و بلاروس ابراز نگرانی کرد.

ادامه

هشدار شورای امنیت روسیه؛ افزایش قابل توجه تحقیقات بیولوژیکی امریکا و ناتو

دبیر شورای امنیت روسیه گفت، ایالات متحده در حال تدوین برنامه‌هایی از تحقیقات بیولوژیکی برای بسیاری از کشورها به ویژه برنامه‌های نظامی است و از طریق برنامه‌های مشترک مختلف که مسالمت‌آمیز عنوان می‌کند، آنها را به مرحله اجرا درمی‌آورد.

ادامه

تقابل وزرای خارجه ایالات متحده، روسیه و چین در نشست مجازی اعضای شورای امنیت

نشست مجازی جمعه شب اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد که قرار بود محلی برای گفت‌وگوی قدرت‌های بزرگ پیرامون چندجانبه‌گرایی و همکاری در مسیر مقابله با پاندمی مرگبار کووید- ۱۹ باشد به نمایشی از تقابل وزرای خارجه ایالات متحده، روسیه و چین بدل شد؛ نشانه‌ای آشکار از اینکه دست‌کم درکوتاه‌مدت از تنش‌ها و اختلافات اساسی

ادامه

ژنرال آمریکایی؛ چین و روسیه می‌توانند ماهواره‌های آمریکا را مختل کنند

یک فرمانده نیروی فضایی آمریکا گفت، روسیه و چین مجهز به سلاح‌هایی هستند که قادر است ماهواره‌های آمریکا را مختل کرده و حسگرهای نوری ماهواره‌ها را کور کند.

ادامه

تاکید روسیه و کوبا بر تقویت روابط راهبردی و همکاری‌های دوجانبه

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه طی تماس تلفنی ضمن تبریک به همتای کوبایی خود «میگل دیاز-کانل» به مناسبت انتصاب وی به رهبری حزب کمونیست کوبا، برای تقویت روابط راهبردی و همکاری‌های دوجانبه در «همه زمینه‌ها» ابراز امیدواری کرد.

ادامه

کرملین: بایدن در تماس تلفنی با پوتین خواهان عادی سازی روابط شد

کاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است.

ادامه

نگرانی از جنگ با روسیه وزرای دفاع و امورخارجۀ آمریکا را راهی بروکسل می‌کند

وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا برای گفتگو با متحدان این کشور در ناتو دربارۀ ایران، افغانستان و اوکراین عازم بروکسل می‌شوند. سفر وزرای دفاع و امور خارجۀ آمریکا همزمان است با افزایش تنش‌ها در مرزهای شرقی اوکراین و تقویت قوای نظامی روسیه در این مرزها.  

ادامه

کشته شدن سرباز اوکراینی در بحبوحه تنش با روسیه

در تبادل آتش با جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه امروز، دوشنبه یک سرباز اوکراینی در منطقه دونباس در شرق اوکراین کشته شد،‌ این در حالی است که روابط اوکراین و روسیه در میدان، شاهد تنش‌هایی است.

ادامه

مقام روس: اعزام ناوهای آمریکا به دریای سیاه وضع را متشنج می‌کند

«یلنا پانینا» عضو کمیسیون امور بین‌المللی دومای روسیه اعلام کرد: اعزام ناوهای آمریکایی به دریای سیاه در حمایت از اوکراین، اوضاع منطقه دونباس را متشنج می‌کند.

ادامه

فرود هواپیمای نظامی آمریکا در اوکراین همزمان با تشدید تنش کی‌یف و مسکو

همزمان با تشدید تنش اوکراین با روسیه، منابع خبری از استقرار یک هواپیمای لجستیکی ارتش آمریکا در غرب اوکراین خبر دادند.

ادامه

درخواست چین از سازمان جهانی بهداشت برای بررسی نشت ویروس کرونا از آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت، سازمان جهانی بهداشت باید احتمال نشت ویروس کرونا از یک لابراتوآر نظامی آمریکایی یا سایر تاسیسات برون مرزی این کشور را بررسی کند.

ادامه