خبر, جهان, زنان

مبارزه سازمان‌ها و اتحادیه‌های کارگری زنان در ترکیه برای باقی‌ماندن دولت در کنوانسیون استانبول 

رئیس‌جمهور رجب طیب اردوغان تأکید کرده است که زنان فقط باید در محیط خانه باشند و حداقل پنج فرزند داشته باشند

ادامه &raquo

١۶ کارشناس سازمان ملل خواستار آزادی سریع نرگس محمدی شدند

نرگس محمدی روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر که در زنجان زندانی است، در یادداشتی از درون زندان بیماری خود و صحنه‌سازی‌های مسئولان زندان را شرح داده است. این در حالی است که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران خواسته‌اند که هرچه سریع‌تر نرگس محمدی را آزاد کند. خانم محمدی که به ده

ادامه &raquo

در پی پاندمی کرونا؛ ۳۱ میلیون زن در جهان شغل‌شان را از دست خواهند داد

عقب‌نشاندن نیروی کار از حقوقی که طی مطالبه‌گری و مبارزاتشان در طول سال‌ها به دست آمده، اغلب در بحران‌ها اتفاق می‌افتد

ادامه &raquo

انتخاب ۱۱ زن در ایتالیا در تیم‌های اصلی مشاوره برای مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر

این تغییرات نتیجه انتقادهای شدیدی است که به دولت ایتالیا و به دلیل عدم مشارکت وسیع زنان دانشمند در گروه‌های فنی و تصمیم‌گیرنده در تدوین سیاست‌ها‌، شده است

ادامه &raquo

سازمان ملل: کرونا می‌تواند تا ۷ میلیون باردارى ناخواسته را به همراه بیاورد

طولانی‌شدن محدودیت‌های تحمیل شده در جهان به دلیل بیماری همه گیر ویروس و همچنین پیامدهای اقتصادی شیوع کووید ۱۹ می‌تواند موجب بارداری‌های ناخواسته و خشونت علیه زنان شود.

ادامه &raquo

کار بی‌امان در خانه و بیمارستان‌ها برای زنان کارگر در بخش‌های بهداشت و درمان

در شرایط عادی، زنان به طور متوسط ​​روزانه ۴ ساعت و ۲۵ دقیقه کار بدون دست مزد انجام می‌دهند که برای مردها معدل ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه است .

ادامه &raquo

تأکید دبیرکل سازمان ملل بر نقش و اهمیت رهبری زنان در نبرد با کووید-۱۹

دبیرکل سازمان ملل بر نقش و تلاش زنان و رهبری آن‌ها در مبارزه با بیماری‌های همه‌گیر تأکید کرد. این در حالی است که در سراسر جهان، ۷۰ درصد از کارگران در بخش‌های بهداشتی و اجتماعی، زنان هستند.

ادامه &raquo

سازمان ملل از احتمال حمله بیولوژیکی در بحبوحه همه‌گیری کرونا هشدار داد

دبیرکل سازمان ملل متحد همه‌گیری کووید-۱۹ را تهدیدی برای حفظ صلح و امنیت بین‌الملل دانست و نسبت به احتمال حمله بیولوژیکی در شرایط ضعف و درگیری این بیماری هشدار داد.

ادامه &raquo

ژنرال شرمیلا فروغ یکی مسئولین اداره امنیت ملی افغانستان، ترور شد

ژنرال «شرمیلا فروغ» مدیر بخش «جندر» نهادِ «ریاست عمومی امنیت ملی» افغانستان که بر اثر انفجار مین مغناطیسی جاسازی شده در خودرواش در روز دوشنبه ۱۱ فروردین (۱۱ حمل، ۳۰ مارس) در کابل زخمی شده بود، جان باخت.

ادامه &raquo

سازمان ملل در بیانیه‌ای خواستار اقدام جدی از سوی کشورها برای رسیدن به برابری جنسیتی شد

سازمان ملل متحد در روز دوشنبه و در یک بیانیه سیاسی، از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا به منظور دست‌یابی به برابری جنسیتی، اقدامات جدی‌تری را صورت دهند.

ادامه &raquo

نیویورک تایمز؛ دستمزدی که زنان بابت کارِ خانگی نمی‌گیرند به اندازه درآمد ۵۰ شرکت بزرگ جهان است

اگر زنان آمریکایی در سال ۲۰۱۹ برای کارهایی که در خانه از تهیه غذا، مراقبت از افراد، شست و شو، نظافت و … مبلغی معادل حداقل دستمزد کشورهای دریافت می‌کردند، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار درآمد داشتند.

ادامه &raquo

هفته‌نامه “تایم” ؛ اعتراض نسرین ستوده به “نقض سیستماتیک حقوق زنان” در ایران

نسرین ستوده از زندان اوین پیامی به‌مناسبت هشت مارس منتشر کرده است. فراخوانی برای مبارزه مشترک علیه تبعیض و بی‌عدالتی. او با اشاره به شیوع کرونا در ایران از حکومت ایران خواسته است تا به دشمنی خود با جهان پایان دهد.

ادامه &raquo

اسکاتلند محصولات بهداشتی قاعدگی را برای تمام زنان رایگان می‌کند

پارلمان اسکاتلند روز سه‌شنبه ۲۵ فوریه (۶ اسفند) طرحی را به تصویب خواهد رساند که به موجب آن محصولات بهداشتی ویژه قاعدگی برای تمام زنان این کشور رایگان خواهد شد.

ادامه &raquo

فریاد فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها؛ خشونت علیه زنان را پایان دهید

ده‌ها هزار نفر از مردم فرانسه و ایتالیا در اعتراض به اعمال خشونت‌ها علیه زنان، با برپایی راهپیمایی گسترده، پایان دادن به این برخوردها را خواستار شدند.

ادامه &raquo

هزاران زن سیاه‌پوش علیه دولت شیلی به خیابان آمدند

هزاران زن در شیلی که لباس سیاه بر تن داشتندٍ، با برگزاری تظاهرات علیه دولت، خواستار اجرای عدالت درباره افراد کشته و زخمی شده در اعتراض‌های اخیر شدند.

ادامه &raquo

زنان عربستان در راه وداع با حجاب اجباری

​​​​​​​گزارش نشریه اشپیگل حاکی از آن است که زنان پایتخت عربستان سعودی عباهای سیاه و بلند را کنار گذاشته و با مانتوهای رنگی در خیابان‌ها دیده می‌شوند. سخنان ولیعهد این کشور راهگشای تحولی اجتماعی برای زنان سعودی بوده است.   به گزارش خبرنگار نشریه آلمانی “اشپیگل” برخی از زنان در جده و ریاض با مانتوهای

ادامه &raquo