خبر, جهان, زنان

زنان افغان در‌اعتراض به‌اجباری‌ شدن پوشش‌ «برقع» در کابل تظاهرات کردند + ویدیو

شماری از زنان افغان در اعتراض به تصمیم طالبان مبنی بر اجباری بودن برقع دست به تظاهرات زدند. آنها با برگزاری راهپیمایی در شهر کابل و فریاد شعارهایی مانند: «عدالت عدالت برقع حجاب ما نیست» نسبت به این فرمان طالبان خشم خود را ابراز کردند.

ادامه

زنان افغانستانی با سردادن شعار «نان، کار، آزادی» در کابل تظاهرات کردند

همزمان با تشدید گرانی و کاهش بی‌پیشینه ارزش پول افغانستان، گروهی از زنان امروز پنج‌شنبه ۱۶ دسامبر/۲۵ آذر، در کابل پایتخت این کشور تظاهرات کردند. معترضان با سردادن شعار «نان، کار، آزادی، مشارکت سیاسی» خواستار رسیدگی به وضعیت اقتصادی مردم شدند.

ادامه

باوجود مخالفت طالبان، مدارس دخترانه در هرات بازگشایی شد

رئیس شورای منتخب آموزگاران هرات گفت: با تلاش معلمان و خانواده‌ها و به رغم عدم موافقت طالبان تمام مدارس دخترانه در شهر هرات بازگشایی شده است.

ادامه

تظاهرات زنان در کابل برعلیه محدودیت‌های شغلی و آموزشی؛ “سکوت جهان خجالت‌آور است”

شماری از زنان با تجمع در کابل به محدودیت‌های آموزشی و شغلی ایجاد شده توسط گروه طالبان اعتراض کردند. تجمع اعتراضی زنان در پارکی در مرکز کابل برگزار شد. زنان خواستار بازگشت حقوق از دست رفته خود شدند.

ادامه

دختران بالای ۱۸سال را شوهرداده و بیوه‌های زیر۳۵ سال را به‌عقد مجاهدینِ اسلام در آورید

مولوی محمد حسن آخوند که گروهک تروریستی طالبان او را به عنوان رئیس وزرای دولت اسلامی معرفی کرده؛ دستور العمل تازه ای تحت عنوان “تکلیف شرعی” زنان منتشر کرده است.

ادامه

نخستین تظاهرات زنان در هرات تحت تسلط طالبان

شماری از زنان در استان غربی هرات افغانستان با برگزاری یک تظاهرات خواهان اعاده حقوق خود هنگام اداره کشور توسط گروه طالبان شده و برای حق آزادی، کار، تحصیل و آموزش خود شعار دادند.

ادامه