خبر, جهان, حقوق کودک

پنجمین کنفرانس جنبش جهانی علیه کار کودکان در آفریقای جنوبی

بیش از ۱۰۰۰ نماینده از دولت‌ها، سازمان‌های کارگری و کارفرمایی، آژانس‌های سازمان ملل، جامعه مدنی و سازمان‌های منطقه‌ای در کنفرانس جهانی کار کودک در دوربان، آفریقای جنوبی شرکت کردند.

ادامه

بیش از ۳۰۰۰ کودک یمنی مبتلا به‌سرطان به‌دلیل کمبود دارو و تجهیزات در خطر مرگ قرار دارند

وزیر بهداشت در دولت نجات ملی یمن تصریح کرد: بیش از سه هزار کودک مبتلا به سرطان به دلیل کمبود دارو و تجهیزات ناشی از محاصره اقتصادی در خطر مرگ قرار دارند. از طرفی به دلیل بسته بودن فرودگاه بین‌المللی صنعاء، امکان سفر بیماران به خارج کشور برای مداوا وجود ندارد.

ادامه

کودکان افغانستان قربانی مین‌‌های به‌جامانده از جنگ

سازمان ملل متحد اعلام کرد با وجود کاهش خشونت در سه ماه گذشته در افغانستان، گزارش‌ها از کشته و زخمی شدن کودکان در اثر انفجار مین‌ها و بقایای مواد انفجاری جنگ‌ها، نگران‌کننده است.

ادامه

کودکان اروپا در معرض خطر فقر شدید پساکرونا

صندوق نجات کودکان درباره افزایش شمار کودکان اروپایی در معرض فقر پس از همه گیری هشدار داد. همچنین طبق داده‌های آژانس آمار اروپا (یورو استات) ۳۱.۸ درصد خردسالان در اسپانیا زیر خط فقر و محرومیت‌های مالی به سر می‌برند.

ادامه

۳۶۷۷ مورد سوء استفاده جنسی در کلیسای کاتولیک آلمان

یک مجله معتبر آلمانی در گزارشی درباره سوء استفاده جنسی درون کلیسای کاتولیک در آلمان، از وقوع ۳۶۷۷ مورد سوء استفاده توسط کشیشان کاتولیک بین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۲۰۱۴ خبر داد.

ادامه

یونیسف: ۱۰ میلیون کودک در افغانستان نیازمند کمک بشردوستانه هستند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد، حدود ۱۰ میلیون کودک در افغانستان به کمک‌ نیاز دارند و از کمبود مواد غذایی، دارو و آب آشامیدنی رنج می‌برند.

ادامه

سازمان ملل: ۳ میلیون کودک زیر ۵ سال در سودان از سوء تغذیه رنج می‌برند

«سجی عبدالله» معاون نماینده صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در سودان گفت که حدود سه میلیون کودک زیر پنج سال در سودان از سوء تغذیه رنج می‌برند.

ادامه

استفاده نظامیان آمریکایی از کودکان افغان برای پاکسازی تله‌های انفجاری

یک نظامی آمریکایی در افغانستان فاش کرد که نیروهای آمریکایی برای یافتن تله‌های انفجاری در شهرهای این کشور از کودکان افغان استفاده می‌کردند.

ادامه

آمریکا با سطح بی‌سابقه‌ای از گرسنگی کودکان روبرو است

طبق اعلام فیدینگ آمریکا، یک شبکه ملی غیرسودآور بانک غذا در آمریکا، میلیون‌ها آمریکایی به علت پاندمی کرونا با گرسنگی شدید روبرو شده‌اند و بسیاری از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند.

ادامه

خلیفه حفتر: تن به استعمار ترکیه نمی‌دهیم

رهبر نیروهای موسوم به “ارتش ملی لیبی” در سخنانی گفت که “استعمارگری” ترکیه در لیبی را نخواهد پذیرفت. در همین حال منابع خبری از گفت‌وگوی وزرای خارجه مراکش و ایتالیا درباره بحران لیبی خبر دادند.

ادامه

یونیسف: میلیاردها نفرامکانات لازم برای شستن دست‌ها با صابون را ندارند

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) می گوید میلیاردها نفر در سراسر جهان امکانات لازم برای شستن دست‌هایشان با صابون را که برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ ضروری است، در اختیار ندارند.

ادامه

افسردگی و وحشت؛ میراث جنگ برای کودکان یمنی

سازمان بین المللی حفاظت از کودکان با انجام یک مطالعه بر روی کودکان یمنی گزارش داد که ۵ سال تجاوز ائتلاف سعودی در این کشور٬ علاوه بر فقر و مشکلات جسمی٬ آنها را به سمت افسردگی و وحشت‌زدگی برده است.

ادامه

دبیرکل سازمان ملل: کرونا ۳.۴ تریلیون دلار به کارگران زیان می‌رساند

دبیرکل سازمان ملل متحد، شرایط ناشی از کرونا را یک بحران انسانی دانست و گفت: کارگران سراسر جهان، ۳.۴ تریلیون دلار درآمد خود را به دلیل کرونا از دست می‌دهند.

ادامه