خبر, جهان, جنوب-غرب-آسیا

برنی سندرز: بابت مخالفت با جنگ‌های آمریکا عذرخواهی نمی‌کنم

نماینده مجلس سنای آمریکا و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تأکید کرد: بابت مخالفت با جنگ‌های آمریکا عذرخواهی نمی‌کنم.

ادامه &raquo

وال استریت ژورنال: موشک‌های انصارالله ضعف پدافند‌های پاتریوت عربستان را برملا کردند

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال تاکید کرد، حملات موشکی اخیر نیروهای انصارالله یمن به عربستان از ضعف و عیوب بزرگ سامانه‌های دفاع هوایی عربستان پرده برمی‌دارد.

ادامه &raquo

مرکل: نقض برجام از سوی ایران بدون پیامد نخواهد ماند

صدراعظم آلمان می‌گوید که همه تلاش‌ها به کار گرفته خواهد شد تا ایران به سوی وخیم‌تر کردن شرایط نرود. او در باره انفجارهای دریای عمان گفت که اسنادی در باره نقش ایران وجود دارد، ولی باید تمام جوانب مورد ملاحظه قرار گیرد.

ادامه &raquo

ژاپن: شواهد آمریکا در مورد حمله ایران به نفتکش ها را قبول نداریم

مقامات ژاپنی اعلام کردند مدارک و شواهد آمریکا مبنی بر حمله ایران به نفتکش‌ها را قبول ندارند و معتقدند این مدارک کافی نیست و نباید بر اساس آن ایران را متهم کرد.

ادامه &raquo

جرمی کوربین: هیچ اطلاعات موثقی از نقش ایران در ماجرای دریای عمان وجود ندارد

رهبر حزب کارگر انگلیس روز شنبه از اتهام‌پراکنی دولت این کشور علیه ایران در ماجرای حمله به دو نفتکش در دریای عمان انتقاد کرده است.

ادامه &raquo

رادیو آمریکا: اتهام زنی پمپئو علیه ایران بی‌اساس است

رادیو آمریکا (NPR)، اتهام زنی وزیر خارجه دولت ترامپ علیه ایران درخصوص دست داشتن این کشور در انفجارات کشتی های نفتی در منطقه خلیج فارس را بی اساس خواند.

ادامه &raquo

نجات ۴۴ ‌دریانورد خارجی ‌حادثه آتش سوزی ‌دو نفتکش در دریای عمان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام جزئیاتی از حادثه آتش سوزی دو فروند نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان گفت: ۴۴ نفر دریانورد خارجی با هماهنگی MRCC بندر شهید رجایی نجات یافتند.

ادامه &raquo

افزایش قیمت نفت عربستان سعودی برای خریداران آسیایی

شرکت آرامکوی عربستان سعودی اعلام کرد که قیمت نفت خام سبک را برای خریداران آسیایی در ماه جولای ۶۰ صدم دلار افزایش داده و در مقابل، این قیمت را برای آمریکا کاهش می‌دهد.

ادامه &raquo

لودریان: عربستان و امارات به جنگ کثیف یمن پایان دهند

ژان لودریان وزیر امور خارجه فرانسه گفت که سعودی ها و اماراتی ها به جنگ کثیف یمن پایان دهند و بر محدودیت های فروش سلاح به این دو کشور تاکید کرد.

ادامه &raquo

القدس العربی: نشست‌های مکه از پیش شکست‌خورده هستند

روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» در یادداشتی با عنوان «عربستان: نشست‌های زیاد با فواید اندک» آورده است: شهر مکه مکرمه از امروز (پنجشنبه) به مدت دو روز شاهد برگزاری سه نشست است

ادامه &raquo