خبر, جهان, اقتصادی

سقوط یورو به پایین‌‌ترین حد در۲۰ سال گذشته/ افزایش قیمت گاز به‌دلیل اعتصابات کارگران نروژ

داده‌های معاملاتی نشان می‌دهد که در بحبوحه ترس از رکود اقتصادی، یورو برای اولین بار از دسامبر سال ۲۰۰۲ به زیر ۱.۰۳ دلار سقوط کرده است.

ادامه

فعالیت بزرگترین ایرلاین حوزه اسکاندیناوی در آمریکا دچار ورشکستگی شد

به رغم آغاز تعطیلات تابستانی در اروپا و آمریکا و افزایش مسافران، بزرگترین شرکت هواپیمایی حوزه اسکاندیناوی با عنوان “اس.ای.اس” اعلام کرد در آمریکا ورشکسته شده است.

ادامه

اوپک پلاس: تصمیمی در مورد سیاست افزایش تولید گرفته نشده است

اعضای اوپک پلاس در نشست روز پنجشنبه خود اعلام کرد که به برنامه افزایش تولید ۶۴۸ هزار بشکه‌ای خود در ماه اوت پایبند بوده و هیچ تصمیمی در مورد سیاست افزایش تولید نفت پس از این ماه نگرفته است.

ادامه

تجمع اعتراضی آلمانی‌ها به سیاست‌های جی- ۷

شماری از شهروندان آلمانی با برگزاری تجمعی نزدیک مکان برگزاری اجلاس جی-۷، اعتراض خود را به بی تفاوتی سران حاضر در این رویداد به معضلات کنونی جهان نشان دادند.

ادامه

عقب‌نشینی اروپا از تحریم نفتی روسیه

بلومبرگ گزارش داد، با وجود اینکه تحریم نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا کمتر از یک ماه می‌گذرد اما این قاره خرید نفت از روسیه را افزایش داده‌ است.

ادامه

آمریکا: درحال گفت‌وگو با متحدان برای کاهش درآمدهای نفتی روسیه هستیم

جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد واشنگتن درحال گفت‌وگو با متحدان خود برای تعیین سقف قیمت نفت روسیه با هدف کاهش بیشتر درآمدهای نفتی مسکو است.

ادامه

تظاهرات گسترده کارگران و شهروندان ایتالیا در اعتراض به تورم

همزمان با اوضاع بد اقتصادی در ایتالیا در بیش از بیست شهر این کشور تظاهراتی با حضور شهروندان و کارگران معترض برگزار شد.

ادامه

وضع مقررات جدید در چین با هدف مهار فعالیت‌های تجاری خانواده مقام‌های ارشد

حزب حاکم چین در یکی از آخرین اقدامات برای مبارزه با فساد، مقررات سخت‌گیرانه جدیدی را برای کنترل بیشتر بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی خانواده مقامات ارشد دولتی وضع کرده است.

ادامه

رئیس دومای روسیه: گروه ۸ جدیدی شکل می‌گیرد

رئیس مجلس دومای روسیه تاکید کرد، آمریکا و متحدانش با سیاست تحریم‌هایشان در حال نابودی روابط اقتصادی هستند و نقاط رشد جدیدی در دیگر کشورها به وجود می‌آورند.

ادامه

مخالفت سران اتریش و آلمان با تحریم گاز طبیعی روسیه

صدراعظم اتریش روز سه شنبه با آسان‌تر دانستن جبران نفت خام وارداتی از روسیه، نسبت به گاز طبیعی آن، تائید کرد که تحریم خرید گاز طبیعی از روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا قرار ندارد.

ادامه

اقتصاد جهان از جنگ جهانی دوم تا کنون در بدترین وضعیت قرار دارد

مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس نسبت به بالا رفتن تورم و رکود اقتصادی در سراسر جهان هشدار داد.

ادامه

آلمان و ایتالیا هم پول گاز روسیه را به روبل می‌دهند

آلمان و ایتالیا به شرکت های خود اجازه دادند تا حسابی به روبل در «گازپروم بانک» برای پرداخت به روبل و جلوگیری از قطع عرضه گاز، باز کنند.

ادامه

سهم چین از اقتصاد جهانی به بیش از ۱۸ درصد رسید

بر اساس اعلام یک مقام چینی در روز پنجشنبه، این کشور بیش از ۱۸ درصد از اقتصاد جهانی را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داده است که نسبت به عدد ۱۱.۴ درصدی در سال ۲۰۱۲ افزایش قابل توجهی به شمار می‌رود.

ادامه

بزرگ‌ترین بانک آمریکا: در مورد اقتصاد روسیه اشتباه کردیم

بانک «جی‌پی مورگان»، بزرگ‌ترین بانک سرمایه‌گذاری آمریکا اعلام کرد: اقتصاد روسیه بهتر از انتظار با تحریم های غرب علیه این کشور بر سر موضوع اوکراین کنار آمده است.

ادامه