خبر, جهان, شمال افریقا

درخواست آتن از آنکارا برای باطل کردن توافقش با دولت پیشین لیبی

یونان بار دیگر از سیاست ترکیه در شرق دریای مدیترانه انتقاد و از آنکارا خواست تا یادداشت تفاهم با دولت پیشین لیبی درباره مرزهای دریایی را باطل کند.

ادامه

افشاگری وکیل سیف‌الاسلام از تلاش‌های خارجی برای حذف موکلش از انتخابات لیبی

وکیل سیف الاسلام قذافی، برخی طرف‌های خارجی را به تلاش برای کنار نهادن موکلش از رقابت‌های انتخاباتی و حذف وی از لیست کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آتی در این کشور متهم کرد.

ادامه

پارلمان لیبی دخالت سفیر انگلیس در امور این کشور را محکوم کرد

کمیسیون امور خارجه پارلمان لیبی بیانیه سفارت انگلیس درباره لیبی را محکوم کرد و آن را دخالت غیرقابل قبول در امور داخلی این کشور خواند.

ادامه

هشتگ اخراج سفیر انگلیس از لیبی ترند شد

برخی فعالان لیبیایی در شبکه‌های اجتماعی پس از انتشار بیانیه سفارت لندن در این کشور در حمایت از دولت وحدت ملی، خواستار اخراج سفیر انگلیس از کشورشان شدند، بطوری که هشتگ “سفیر بریتانیا را از لیبی اخراج کنید در توئیتر، به سرعت ترند شد.

ادامه

اخباری از قصد نخست وزیر سودان برای استعفا ظرف ساعات آینده

خبرگزاری رویترز بامداد امروز چهارشنبه گزارش داد که عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان قصد دارد طی ساعات آینده استعفای خود را از این سمت ارائه کند. این درحالی است که تنها یک ماه از توافق وی با فرمانده ارتش سودان برای تشکیل دولت جدید می‌گذرد.

ادامه

تظاهرات همزمان مخالفان و حامیان قیس سعید در تونس

منابع خبری امروز (جمعه) از تظاهرات و راهپیمایی همزمان مخالفان و حامیان رئیس جمهوری تونس در پایتخت این کشور خبر دادند.   به گزارش ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که شماری از حامیان قیس سعید، رئیس جمهوری تونس به مناسبت یازدهمین سالروز انقلاب کشورشان و در راستای حمایت از وی و تصمیمات اخیرش در پایتخت

ادامه

محرومیت خلیفه حفتر برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری لیبی لغو شد

دادگاه استیناف طرابلس پس از صدور حکم بازگشت «سیف‌الاسلام قذافی» پسر «معمر قذافی» به مبارزات انتخابات ریاست جمهوری، امروز (چهارشنبه) محرومیت «خلیفه حفتر» را نیز لغو کرد.

ادامه

دادگاه شکایت کمیسیون انتخابات لیبی درباره رد نامزدی سیف الاسلام را نپذیرفت

رئیس جنبش لیبیایی “رشحناک” (تو را نامزد کردیم) حامی سیف الاسلام قذافی اعلام کرد، دادگاه تجدید نظر سبها شکایت کمیسیون انتخابات مبنی بر حذف سیف الاسلام قذافی از دور رقابت‌های انتخاباتی را رد کرد.

ادامه