خبر, جهان, شمال افریقا

تظاهرات در سودان ۵ معترض کشته شدند

اعتراضات سراسری در سودان بار دیگر امروز پنجشنبه از سر گرفته شد و خبرها حاکی است که مقامات نظامی پیش از برگزاری تظاهرات دسترسی به اینترنت و تلفن در برخی از مناطق این کشور را قطع کردند.  

ادامه

آماده‌باش در طرابلس همزمان با پایان کار دولت الدبیبه

شهر طرابلس، پایتخت لیبی شامگاه دوشنبه و همزمان با پایان دوره دولت وحدت ملی لیبی، شاهد آماده‌باش مسلحانه گردان‌های وابسته به عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر دولت وحدت ملی بود.

ادامه

افشای نقش آمریکا و انگلیس در شکست انتخابات لیبی

وکیل سیف الاسلام قذافی فاش کرد که سفیر آمریکا و سفیر انگلیس با دخالت‌های خود باعث تعویق انتخابات ریاست جمهوری لیبی و شکست فرآیندهای انتخاباتی در این کشور شده‌اند.

ادامه

تظاهرات حامیان رئیس‌جمهور تونس؛ “نه به بازگشت به عقب… نه به مداخله کشورهای خارجی”

صدها تن از طرفداران رئیس جمهوری تونس خواستار تحقق اهداف “مسیر ۲۵ ژوئیه” و همچنین بازخواست مفسدین شدند. همزمان رئیس جمهور سابق تونس از شهروندان این کشور خواست تا برای برکناری سریع قیس سعید، رئیس جمهور کنونی و پایان دادن به مسیر ۲۵ ژوئیه تظاهراتی برگزار کنند.

ادامه

مردم کردستان عراق خواهان مقابله جدی با حملات ترکیه شدند

برخی از مقامات کرد عراقی در واکنش به حملات جنگنده‌های ترکیه‌ای به شمال اقلیم کردستان به بهانه مبارزه با پ ک ک خواستار مقابله با این تجاوز شدند.

ادامه

توقف فعالیت میادین نفتی لیبی در اعتراض به واریز درآمدها به حساب دولت موقت

نخست وزیر مکلف لیبی اقدام شرکت نفت این کشور در واریز درآمدهای حاصل از فروش نفت به کابینه وحدت ملی را محکوم کرد. میدان‌های نفتی مهم جنوب و مرکز لیبی نیز در واکنش به این اقدام تولید و صادرات نفت را متوقف کردند.

ادامه

کمیته نظامی مشترک لیبی ۵+۵ فعالیت خود را در اعتراض به دولت الدبیبه تعلیق کرد

اعضای فرماندهی کل کمیته نظامی مشترک لیبی (۵+۵) خواستار عدم مانع تراشی عبدالحمید الدبیبه در خروج مزدوران و نیروهای خارجی و قطع دستمزدها، خواستار توقف پمپاژ نفت، بستن مسیر ساحلی و تعلیق پروازها هستند.

ادامه

دیدار وزرای خارجه کشورهای عربی با لاوروف

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته (دوشنبه) در مسکو، میزبان وزرای امور خارجه کشورهای عربی بوده و درباره تحولات بحران اوکراین با آن‌ها گفت‌وگو کرده است.

ادامه