لاوروف: انگلیس در حال تحریک اوکراین برای حمله به روسیه است

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که انگلیس به صورت مستقیم در حال تحریک اوکراین برای انجام عملیات تروریستی علیه روسیه است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف امروز چهارشنبه در واکنش به اظهارات جیمز کلورلی همتای انگلیسی خود گفت: لندن یکی از هدایت کنندگان اصلی است که همه غرب را به حمایت ... لاوروف: انگلیس در حال تحریک اوکراین برای حمله به روسیه است

ادامه

انگلستان, اوکراین, تروریسم, جنگ سرد, خبر, روسیه, شرق آفریقا, غرب, گزارش, موزامبیک

اظهارات واشنگتن درباره عدم حمایت از حملات اوکراین به روسیه ارزشی ندارد

سفیر روسیه با اشاره به تازه‌ترین حمایت تسلیحاتی آمریکا از اوکراین گفت، واشنگتن با اختصاص بسته دیگری از کمک‌ نظامی به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار نسبت به جنایات کی‌یف بی‌تفاوتی نشان می‌دهد و ادعاهایش مبنی بر اینکه از حملات ارتش اوکراین به داخل روسیه حمایت نمی‌کند، یک پنی هم نمی‌ارزد. به گزارش ایسنا، به نقل ... اظهارات واشنگتن درباره عدم حمایت از حملات اوکراین به روسیه ارزشی ندارد

ادامه

آسیا, آفریقا, آمریکا, آمریکای لاتین, اجتماعی, اروپا, اقتصادی, اوکراین, تحلیل, تروریسم, خبر, روسیه

امارات از ائتلاف دریایی آمریکا خارج شد

امارات اعلام کرد که پس از ارزیابی‌های امنیتی به این نتیجه رسیده است که از ائتلاف دریایی خاورمیانه به رهبری آمریکا خارج شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه دولت امارات امروز چهارشنبه اعلام کرد که پس از ارزیابی‌های روابط امنیتی، ۲ ماه پیش از «ائتلاف دریایی خاورمیانه» به رهبری آمریکا، خارج ... امارات از ائتلاف دریایی آمریکا خارج شد

ادامه

آمریکا, ایران, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر

روسیه هشدار داد؛ آمریکا درصدد حملات تروریستی در سوریه

«سرویس اطلاعات خارجی» روسیه هشدار داد که آمریکا در تدارک برای انجام حملات تروریستی به اماکن پر ازدحام و نهادهای دولتی در سوریه است. به گزارش خبرگزاری فارس، در شرایطی که اشغالگری نیروهای آمریکا در بخش‌هایی از سوریه همزمان با تحریم‌های همه جانبه واشنگتن علیه دمشق ادامه دارد، مسکو از تدارک آمریکایی‌ها برای حملات تروریستی ... روسیه هشدار داد؛ آمریکا درصدد حملات تروریستی در سوریه

ادامه

آمریکا, اسلام سیاسی, تحریم, تروریسم, جهان, خبر, روسیه

کشته شدن‌۳۰ تروریست الشباب در سومالی

منابع خبری جمعه شب از کشته شدن ۳۰ عضو گروه تروریستی الشباب در عملیات ارتش این کشور خبر دادند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سومالی (صونا)، این تروریست‌های الشباب در جریان عملیات هوایی و زمینی ارتش سومالی در استان «شبلی سفلی» در جنوب این کشور کشته شدند. یک افسر ارتش سومالی که ... کشته شدن‌۳۰ تروریست الشباب در سومالی

ادامه

آفریقا, اتحادیه آفریقا, تروریسم, جهان, خبر, سومالی, شرق آفریقا

جزئیات بیشتری از هویت ضارب سفیر روسیه

بنا بر گزارش و جزئیات بیشتری که اکنون از ضارب و قاتل سفیر روسیه در آنکارا آندره کارلوف به دست آمده است، فرد مذکور با نام مولود مرت آلتینتاش ۲۲ ساله که عضوی از نیروهای ویژه ضد شورش پلیس ترکیه نیز بوده، احتمالا پیوندهایی با القاعده داشته و عضوی از جبهه النصره در سوریه بوده است.

 

به گزارش تابناک شب گذشته آلتینتاش در حالی که سفیر روسیه در یک گالری عکس در آنکارا سخنرانی می کرد، وی را به ضرب گلوله از پای درآورد. گفته می شود، وی ۵ بار به سفیر روسیه شلیک کرده است. بر اساس گفته های شاهدان عینی، وی بعد از ترور سفیر روسیه فریاد می زده است: ما در حلب می میریم، شما در اینجا می میرید! همچنین گفته شده که وی جملاتی به زبان عربی گفته که معنی آن این بوده است: ما قسم خورده ایم که به شهادت برسیم. ما نوادگان کسانی هستیم که حضرت محمد را برای جهاد حمایت کردند. این انتقام سوریه و حلب است.

 

وی همچنین گفته است: تا زمانی که آنها به امنیت نرسند، شما امنیت نخواهید داشت. فقط مرگ من را از این جا بیرون می برد.

 

هنوز مشخص نیست، آیا وی به عنوان یکی از محافظان سفیر روسیه وارد گالری شده یا آنکه تنها به دلیل آنکه نگهبانان گالری وی را به عنوان یک پلیس شناسایی کرده اند، به وی اجازه ورود داده اند! شب گذشته، یکی از رسانه های محلی ترک، بیان کرده بود که مرت آلتینتاش از یک هفته قبل به عنوان عضوی از محافظان سفیر منصوب شده بود که این موضوع هنوز تأیید نشده است.

 

شهردار آنکارا تأیید کرده است که وی به عنوان یک افسر پلیس در آنکارا خدمت می کرده است؛ افسری که طی دو سال و نیم گذشته در نیروهای ویژه ضد شورش ترکیه بوده است.

hqdefault-3

 

بر اساس گزارش خبرگزاری سی ان ان کلمات و عباراتی که آلتینتاش بعد از ترور سفیر بر زبان آورده مشابه شعارهایی است که القاعده و اعضای جبهه النصره سر می دهند.

همچنین خبرگزاری رسمی ترکیه آناتولی بیان کرده که خانه و محل استقرار آلتینتاش در آیدین بازرسی و خواهر و مادر وی بازداشت شده اند. همچنین محل استقرار وی در آنکارا نیز مورد یورش پلیس قرار گرفته و هم خانه وی که او نیز یکی از افسران پلیس ضد شورش بوده است، دستگیر شده.

 

احتمال پیوندهای این فرد با جبهه النصره در سوریه در حالی مطرح شده است که بر اساس آمار رسمی تا کنون بیش از ۲ هزار افراطی در سوریه در حملات هوایی ارتش روسیه به هلاکت رسیده اند که بخش مهمی از آنها اعضای جبهه النصره بوده اند. طی ۲۴ ساعت قبل از ترور سفیر روسیه، بخش اعظمی از بقایای این گروه در حلب از این شهر خارج شده بودند.

 

محمد الجولانی، سرکرده گروه جبهه النصره روسیه و شخص ولادیمیر پوتین را چندی پیش، مسئول شکست های این گروه و سایر شورشیان در حلب عنوان کرده و وعده انتقام داده بود. اما در حالی که آلتینتاش خود به هلاکت رسیده است، به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد هویت وی و این که آیا این اقدام با هماهنگی گروه یا افراد دیگر بوده یا انفرادی انجام شده است، کاری مشکل است. همچنین درک این نکته که القاعده تا کجا در ساختارهای رسمی و سیاسی کشورهایی مانند ترکیه نفوذ کرده نیز، قابل تخمین نیست.

 

اما آنچه مشخص است، اینکه اکنون در حالی که تروریست های القاعده و داعش به شدت در عراق و سوریه تحت فشار هستند، نیروهای آنها به شکل پراکنده در سایر کشورهای منطقه مشغول فعالیت های تروریستی شده اند. چندی پیش، یک کلیسا در قاهره توسط اعضای گروه داعش منفجر شد و نکته جالب آنکه اعضای این گروه برای مدتی در این شهر به بازرسی و طرح ریزی عملیات خود مشغول بوده، بدون آنکه از سوی نیروهای امنیتی شناسایی شوند. این عملیات از رقه در سوریه هدایت شده بود.

 

همچنین روز یکشنبه این هفته یک عملیات تروریستی از سوی داعش در اردن، منجر به کشته شدن ۱۰ تن شد و روز بعد از آن، سفیر روسیه در آنکارا به ضرب گلوله یک افسر پلیس که به احتمال زیاد پیوندهایی با القاعده داشته، جان باخته است، حال آنکه در همان شب گذشته، یک کامیون در برلین، در بازاری که برای کریسمس برپا شده بود، وارد جمعیت انبوه شده و ۱۲ نفر را کشته است؛ مشابه حمله ای که در تابستان در نیس فرانسه، ۸۷ کشته بر جای گذاشت.

 

همه اینها نشان می دهد که داعش و تروریست ها اکنون با از دست دادن تمرکز سیاسی خود در سوریه و عراق به شکلی ویروس گونه در سراسر کشورهای منطقه در حال عملیات هستند و حتی تا قلب اروپا نیز پیش رفته اند. اگر موضوع پیوند این افسر پلیس با القاعده و جبهه النصره صحت داشته باشد، این تبعات بسیار سنگین روانی و سیاسی در ترکیه به همراه خواهد داشت.

ترور سفیر روسیه در ترکیه!

ضاربان هنگام تیراندازی فریاد زدند، انتقام حلب را خواهیم گرفت.   روسیه آندره گنادیوویچ کارلف در آنکارا هدف حمله تروریستی قرار گرفته و بر اثر این حمله مسلحانه به شدت زخمی شده است. تی ار تی ورد گزارش داد که مهاجمان به زبان ترکی صحبت می کرده اند. آندره گنادیوویچ کارلف در بازدید از نمایشگاه ... ترور سفیر روسیه در ترکیه!

ادامه

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر

فرمانده جبهه النصره: آمریکائی‌ها و اسرائیلی‌ها به ما سلاح‌های مدرن، پول و آموزش نظامی می‌دهند

جبهه النصره: هدف ما یک حکومت اسلامی است یورگن تودنهوفر یک نویسنده و خبرنگار آلمانی واز اعضای حزب «دمکرات مسیحی» خانم آنگلا مرکل و نماینده سابق مجلس آلمان است، او از مخالفان دولت سوریه و در رده بندی سیاسی حزب خود به جناح راست تعلق داشته است این مصاحبه در سوریه با یکی از فرماندهان ... فرمانده جبهه النصره: آمریکائی‌ها و اسرائیلی‌ها به ما سلاح‌های مدرن، پول و آموزش نظامی می‌دهند

ادامه

اسراییل, امریکا, ترکیه, تروریسم, سوریه, شمال غرب آسیا, عربستان سعودی, قطر, مصاحبه و گفتگو

چورکین: اوباما دست خالی کاخ سفید را ترک می‌کند!

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به عجیب بودن رفتارهای آمریکا درباره حل و فصل بحران سوریه اشاره کرد.     به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: دلیل این عجیب بودن احتمالا رقابت میان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و سازمان اطلاعات مرکزی ... چورکین: اوباما دست خالی کاخ سفید را ترک می‌کند!

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

رقص اردوغان در میانه آتش

شبح ترور بر سر ترکیه به یک واقعیت انکارنشدنی تبدیل شده است که با توجه به سیاست‌های دولت آنکارا در همدستی گذشته خود با گروه‌های تروریست بنیادگرای اسلامی و هم‌اینک ورود به جنگ با بخشی از این گروه‌ها و به‌طور مشخص «داعش» از طرفی و از طرف دیگر آغاز جنگ ویرانگر دولت «رجب طیب اردوغان» ... رقص اردوغان در میانه آتش

ادامه

ترکیه, جهان, شمال غرب آسیا, مقاله