تلاش آمریکا برای گسترش دایره عمل یک گروه تروریستی در سوریه

شبکه المیادین از تلاش آمریکا برای نقش آفرینی بیشتر یک گروه تروریستی مورد حمایت خود در سوریه خبر داد.

 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از شبکه المیادین، اردوگاه های گروه تروریستی “جیش مغاویر الثوره” تحت حمایت آمریکا در منطقه التنف در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن شاهد فعالیت های فشرده از جمله تمرین نظامی با مهمات جنگی است.

 

این گروه تروریستی موسوم به “ارتش تکاوران انقلاب” زیر نظر ائتلاف موسوم به بین المللی در منطقه ۵۵ کیلومتر در بادیه التنف درحال فعالیت است.

 

المیادین اضافه کرد: خبرهای دریافتی از تلاش آمریکا برای انتشار این گروه در منطقه و مناطقی از شمال و شمال شرق سوریه که تحت کنترل کردهای مورد حمایت آمریکا قرار دارد حکایت دارد.

 

منابع آگاه به المیادین اعلام کردند که طرحی برای گسترش دایره انتشار این گروه در دیگر مناطق حضور نیروهای آمریکایی از جمله شمال شرق سوریه، به منظور جلوگیری از حمله به نیروها و پایگاه های غیرقانونی آمریکا وجود دارد.

 

این منابع تاکید کردند که بخشی از این نیروها به استان الحسکه در شمال شرق سوریه منتقل و در محله الزهور الحسکه و یک روستا در جنوب شهر مستقر شده اند ولی تاکنون ماموریت آن ها اعلام نشده است.

 

آمریکا از سال ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش اقدام به ایجاد پایگاه در منطقه التنف سوریه کرد و به حمایت از شماری از گروه های تروریستی و مخالف دولت سوریه در این مناطق پرداخت.

 

مقام‌های نظامی آمریکا ۲۸ خرداد اعلام کردند که روسیه در ماه جاری مجموعه‌ای از حملات را علیه مواضع ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا در سوریه انجام داده است.

 

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های ارتش آمریکا گزارش داد، نیروهای روسیه در این ماه مجموعه‌ای از عملیات‌ها را علیه ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه انجام داده‌اند، از جمله یکی از این عملیات‌ها در پایگاه راهبردی التنف در بخش جنوب سوریه انجام شده است.

 

۲ مقام نظامی آمریکایی به وال استریت ژورنال گفتند که روسیه هفته جاری به پایگاه التنف در جنوب سوریه حمله کرده است.

 

بر اساس این گزارش، ۲ جنگنده از نوع سوخو سایتی را در پایگاه التنف بمباران کردند.

 

این گزارش می‌افزاید، روسیه به آمریکا هشدار داده است که به حمله ادعایی علیه نیروهای سوریه پاسخ خواهد داد.

 

پیشتر روسیه، آمریکا را به آموزش و تلاش برای انتقال تروریست های مورد حمایت خود از التنف به اوکراین متهم کرده بود.

 

سرکرده پیشین «داعش» از نیرو‌های اطلاعاتی «ترکیه» بود

یکی از نظامیان سابق و تحلیلگر نظامی عراق فاش کرد سرکرده سابق داعش از نیرو‌های اطلاعاتی ترکیه بوده و پروژه توسعه طلبی آنکارا را اجرا می‌کرد.  

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

قتل عام در مالی؛ تروریست‌های اسلام‌گرا ۱۳۲ نفر را کشتند

شبه‌نظامیان در مالی در حمله‌‌‌ای در این کشور حمام خون به راه انداختند. ۱۳۲ نفر از اهالی منطقه قربانی این حمله شدند. ظاهراً قصد، انتقام‌گیری از مردم به دلیل حمایتشان از سربازان ارتش و حامیان روسی آنها بوده است.

ادامه

اسلام سیاسی, افغانستان, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا, عراق, غرب آفریقا, مالی

هشدار روسیه به آمریکا پیش از حمله به پایگاه «التنف» در سوریه

پس از گزارش رسانه‌ها درباره حمله پهپادهای ناشناس به پایگاه آمریکایی «التنف» در جنوب شرق سوریه، مقامات آمریکایی خبر دادند که این حمله کار روسیه بوده و طرف روسی پیش از انجام حمله به آن‌ها هشدار داده است.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شرق اروپا